Založ si blog

Ovce tiahnu do polí – zase!

Dnes som mal pôvodne na pláne dokončiť svoje nové surrealistické dielo v pokoji svojej trucovne, ale bol som vytrhnutý zo svojho sveta s obsedantnou potrebou vyjadriť sa, pretože sa opäť aktivizovalo stádo okolo jeho veličenstva prezidenta a jeho rozdávačov „správnych názorov“.

Po tom, ako vyšetrovateľom NAKA podarilo objasniť vraždu reportéra #allforjan -a a jeho družky navzdory extrémnemu politickému tlaku pouličného ochotníckeho divadla bez nároku na herecký výkon, známeho ako Za slušné Slovensko (ani názov toho divadla nemá žiadnu umeleckú hodnotu) a tak, ako sa od médií jeho veličenstva očakávalo – zabudli použiť výraz „dobrá práca chlapi, sme na vás hrdí“, my „neslušní slováci“ (to sú takí, ktorých mozog dobre vzdoruje propagande) sme si na chvíľu oddýchli, že nebudeme musieť vdychovať skazenú atmosféru umelo dodanej frustrácie z neskutočnej nefunkčnosti polície. (Inak polícia skutočne prechádza procesom, ktorý sa podobá kolapsu, lebo kto by už len robil policajta, keď je to vlastne banda hnusná zlodejská* ((*sarkazmus))).

Stala sa však „hrozná vec“ hodná taktického rozpracovania zo strany waffen MP (MP-mediálna propaganda) a to taká, že niekto podal trestné oznámenie týkajúce sa podozrenia z konania organizátorov protestov majúceho nejaké tie znaky trestného činu podľa subjektívneho úsudku oznamovateľa a hnusný vyšetrovateľ si dovolil organizátorov vypočuť, aby mohol zo subjektívneho názoru oznamovateľa urobiť objektívne zistenie, napríklad, že skutok sa nestal. Od dnešného rána sa ako rakovina šíria výzvy na protest proti tejto špinavej praktike polície, ktorá si dovolila vypočuť osobu zmienenú v trestnom oznámení a už je známy aj dátum konania protestu proti „utláčateľom občanov“.

Ako to teda funguje s preverovaním prijatých trestných oznámení v tom sociálnom konštrukte, ktorý nazývame právnym systémom?  Je to oveľa jednoduchšie, ako konšpiračné pseudovysvetlenia pseudoodborníkov na bezpečnosť, právo, alebo to, čo mylne nazývajú kritickým úsudkom. Teda niekto, bez problémov aj anonym si začne myslieť, že bol spáchaný trestný čin a vygoogli si, čo sa s tým dá robiť, pričom zistí, že má právo podať trestné oznámenie. Následne zoberie papier, pero, napíše tým perom na papier to, čo ho ťaží na duši a výsledné dielo pošle napríklad na príslušný policajný útvar, alebo prokuratúru. Dielo sa po doručení otvorí, prečíta a zaeviduje ako trestné oznámenie. Tento postup by mal byť jasný asi každému, kto nespadol z jahody. To, čo však zjavne minimálne ovciam z organizácie Za „slušné“ Slovensko jasné nie je spočíva vo fakte, že policajt je POVINNÝ prijať AKÉKOĽVEK trestné oznámenie, včetne oznámenia o únose mimozemšťanmi a vykonať vo veci preverovanie. Preverovanie začne tým, že sa vypočujú osoby, ktoré sú v trestnom oznámení uvedené. Následne vyšetrovateľ a paralelne k nemu prokurátor skonštatuje, či sa skutok reálne stal a či vykazuje znaky trestného činu, čo sa tejto kauze ešte nestalo. Po tomto sa buď začne trestné konanie, alebo sa vec „zahodí“, odborne odloží (príslušné paragrafy včetne povinnosti policajta nájdete v románoch Trestný zákon a Trestný poriadok.

Z aktivizácie „aktivistov“ pána vodcu slušných ľudí vyplýva len to, že je potrebné zvážiť, či sa máme začať báť toho, že pri prerážaní morálneho dna Slušnými Slovákmi, mienkotvornými médiami a profesionálnymi PR agentúrami  začne zo spoločnosti odtekať aj zbytok kritického uvažovania a vzniknutý vír stiahne so sebou do žumpy plnej bezduchých bábok nás všetkých. A ktovie, možno sa bude aj strieľať….

 

Vaxxeri versus antivaxxeri

14.07.2021

Deň, kedy prvé včeličky proti Covidu úspešne prešli klinickými skúškami a rozbehli sa továrne na ich výrobu mal byť dňom, kedy ľudstvo vypieklo s týmto skoroorganizmom, ktorý si nechce dať vysvetliť, že je preňho evolučne výhodnejšie nezabiť svojho nositeľa. Lenže človek je síce najmúdrejší tvor na svete, ale ľudstvo ako celok je v podstate banda idiotov. (koho to [...]

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

alchymistická kniha, Kežmarok

Levičania ukradli knihu o alchýmii. Roky si to nikto nevšimol

24.09.2021 08:52

Dôvodom krádeže bolo podľa výpovede obvinených ich nadšenie pre alchymizmus.

Elbrus

Pri výstupe na najvyššiu horu Ruska zomrelo päť horolezcov

24.09.2021 08:47

Ďalších 14 záchranári dostali do bezpečia, majú však omrzliny a niektorí z nich zlomeniny končatín.

Carles Puigdemont

Na Sardínii zadržali bývalého katalánskeho premiéra Puigdemonta

24.09.2021 06:56

Na Carlesa Puigdemonta, ktorý od roku 2017 žije v exile v Belgicku, je v Španielsku vydaný zatykač pre podnecovanie k vzbure.

Vakcína / Očkovanie / Covid / Koronavírus /

ONLINE: Austrália zažíva tretiu vlnu, polovica ľudí je pod zámkom

24.09.2021 06:15, aktualizované: 07:12

Striktné opatrenia obmedzujú pohyb polovici obyvateľov Austrálie. Úrady ich uvoľnia, keď naočkujú 70 percent dospelých obyvateľov.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 152107x
Priemerná čítanosť článkov: 3537x

Autor blogu