Založ si blog

Ako sa nám spoločnosť zjašila

Slovensko už takmer rok ničia dve katastrofy obludných rozmerov, z toho jedna je Covid a druhá je naša vláda o ktorej ťažko povedať, či sú jej počiny dielom kolektívnej hlúposti, kolektívnej zaviazanosti sponzorom, alebo kolektívnej príslušnosti k sociálnej skupine, ktorú pred voľbami sľubovali raz a navždy zlikvidovať.

Kadejakí experti, analytici a jašteráci vypúšťajú svoje hypotézy o tom, čo sa vlastne pokazilo a to je vlastne pokrok, pretože už asi neexistuje občan, ktorý by ešte dnes nevnímal, že je to tu všetko na h**no, no a to je ideálny substrát na nekonečné primaľovávanie očičiek na pareidolický obraz reality.

Ináč sa ospravedlňujem, že som dlho nič nevyprodukoval, ale mám super výhovorku…. pracujem u polície, a minister vnútra mi zakázal názory. Našťastie som jeden z tých, ktorí sa nalodili na záchranný čln úteku z inštitúcie, ktorá sa očividne pretvára na niečo povedomé,  známe z čias dávno minulých, známych ako totalita.

Médiá patriace oligarchom pri moci a samotní oligarchovia ešte stále vládnuci tejto krajine z dôvodu, že je potrebné udržať sa pri moci aby neprišiel diabol Fico a nezožral úbohý rozkradnutý štát šíria svoje obavy z najnovšej najstrašnejšej politickej ideológie – socializmu, kde si pán nemôže dovoliť považovať svojho otroka za otroka a vlastne už máme zákon, ktorý akúkoľvek ideológiu, okrem tej ich označuje za zločineckú. Socializmus je ako zločinec Jánošík, ktorý bohatým berie, chudobným dáva, závidí úspešným, obmedzuje schopnosti šikovných, a tak ďalej. Jednoducho argumenty rovnakého typu, ako tie, ktoré v sedemdesiatych rokoch minulého storočia použil najslávnejší šíriteľ tej jedinej možnej slobodnej ideológie, ktorú keď nezdieľate, vypadnete z vrtuľníka – Augusto Pinochet.

Ťažko povedať, či je tomuto politickému stavu súčasného Slovenska podobnejšia Hlava XXll, alebo 1984, každopádne občan sa môže spoľahnúť, že ekonomický prepad zasponzoruje zo svojho vrecka a dostane za to….gulové. Keď systém správy vecí verejných začne viac brať, ako dávať, spoločnosť ho jednoducho zožerie a je jedno, či pomocou prevratu, revolúcie, občianskej vojny, každopádne určite nie za rokovacím stolom. Skončili takto prakticky všetky predošlé zložité spoločnosti a vyzerá to tak, že tá naša je na rade. Len sa spoločnosť musí zjednotiť, čo mocní veľmi dobre vedia a v dobe sociálnych sietí majú výborný nástroj, ako sa tá spoločnosť dá rozsekať na najmenšie možné navzájom nespolupracujúce, v ideálnom prípade navzájom sa obviňujúce tábory. Keď už na sekanie národa nezaberajú migranti, LGBTQIAPK++, marginalizované menšiny, stále máme stovky možných zástupných tém, ktorými môžme prekryť prestavbu štátu na filiálku svetového korporátu. Každý deň pozeráme damage report o prudkom náraste nakazených (veď čo sa čudujeme, keď ľudia už majú všetky opatrenia na háku od únavy s každodenných „skvelých nápadov“ predsedu vlády), takže máme tábory tých, pre ktorých je to chrípečka a tých, čo nestíhajú odvážať mŕtvych, ktorí si tiež pôvodne mysleli, že je to chrípečka, tábor tých, ktorí si ešte stále myslia, že ten vírus neexistuje (aj keď ten sa pomaly ale isto zmenšuje, lebo každý vyznávač tejto teórie už má vo svojom okolí niekoho, kto Covid prekonal), potom sú tu tábory jašterákov, teda tých, čo by odprisahali, že ich očkovaním chce očipovať žydojašter Bill Gates, ktorý vírus aj vyrobil, najnovšie tu máme tábory okolo smrti generála Lučanského u ktorého ozaj ťažko povedať, čo sa mu skutočne stalo, keď sa politici nevedia zhodnúť ani len na logicky sa tváriacej verzii udalosti.

Vláda si zatiaľ v tomto šume schváli 50 zákonov nesúvisiacich s bojom proti Covidu a takmer všetky majú za úlohu otvoriť nožnice sociálnej stratifikácie na level Čile 1974, teda na pánov a poddaných bez možnosti obrany poddaných pred vôľou tých pánov.Máme zákon, podľa ktorého sú odbory už len diskusné krúžky, ktorých predáci môžu byť za svoju činnosť vyhodení za porušenie pracovnej disciplíny, máme ústavný zákon, ktorý zakazuje ústavnému súdu polemizovať nad ústavnosťou ústavného zákona, čo je hodné umiestnenia zákonodarcov do ústavu, máme tu kilečká anarchokapitalistu Sulíka, plniaceho mokré sny bankového sektora o nedotknuteľnosti a nezdaniteľnosti a už sa skloňuje aj tretia vlna privatizácie, ktorá má do rúk korporátu odovzdať zdravotníctvo a sociálne služby, teda základné nástroje sociálneho štátu – lebo súkromník sa vie postarať lepšie. Dôchodci pôjdu do dôchodku tak, aby im hrozilo dožitie sa maximálne desiatich rokov po začiatku poberania dôchodkov, zato budú musieť odovzdať časť odvodov korporátu, ale inak je všetko v poriadku, lebo však je Covid a vyššie uvedené „drobnosti“ len pomáhajú ekonomike, ktorá je pre pravicových „liberálov“ posvätná modla, ktorej je treba obetovať to, čo si žiada, napríklad občanov.

Napätie v spoločnosti rastie, ale manipulátori si zatiaľ robia svoju prácu výborne, takže stavajú proti sebe obete. To posledné, čo vladári potrebujú je prebudenie spoločnosti z kómy, pretože nahnevaná zjednotená spoločnosť je demokracia a tej sa „demokratickí“ politici boja zo všetkého najviac. Tak im doprajme pokoj v rozoberaní demokracie a poďme sa hádať o blbostiach.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

nemecko polícia

Vrah dvoch policajtov dostal v Nemecku doživotie

30.11.2022 14:45

Páchateľ sa snažil zakryť pytliactvo, v aute mal pri kontrole 22 čerstvo zastrelených jeleňov a srncov.

Trinh Xuan Thanh

NAKA začala v kauze únosu Vietnamca trestné stíhanie pre korupciu

30.11.2022 13:34, aktualizované: 15:29

Potvrdil to šéf polície Štefan Hamran. Nechcel špecifikovať, čoho sa má korupcia týkať ani či má ísť o korupciu politikov, funkcionárov či policajtov.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 176355x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu