Založ si blog

Ako sa nám spoločnosť zjašila

Slovensko už takmer rok ničia dve katastrofy obludných rozmerov, z toho jedna je Covid a druhá je naša vláda o ktorej ťažko povedať, či sú jej počiny dielom kolektívnej hlúposti, kolektívnej zaviazanosti sponzorom, alebo kolektívnej príslušnosti k sociálnej skupine, ktorú pred voľbami sľubovali raz a navždy zlikvidovať.

Kadejakí experti, analytici a jašteráci vypúšťajú svoje hypotézy o tom, čo sa vlastne pokazilo a to je vlastne pokrok, pretože už asi neexistuje občan, ktorý by ešte dnes nevnímal, že je to tu všetko na h**no, no a to je ideálny substrát na nekonečné primaľovávanie očičiek na pareidolický obraz reality.

Ináč sa ospravedlňujem, že som dlho nič nevyprodukoval, ale mám super výhovorku…. pracujem u polície, a minister vnútra mi zakázal názory. Našťastie som jeden z tých, ktorí sa nalodili na záchranný čln úteku z inštitúcie, ktorá sa očividne pretvára na niečo povedomé,  známe z čias dávno minulých, známych ako totalita.

Médiá patriace oligarchom pri moci a samotní oligarchovia ešte stále vládnuci tejto krajine z dôvodu, že je potrebné udržať sa pri moci aby neprišiel diabol Fico a nezožral úbohý rozkradnutý štát šíria svoje obavy z najnovšej najstrašnejšej politickej ideológie – socializmu, kde si pán nemôže dovoliť považovať svojho otroka za otroka a vlastne už máme zákon, ktorý akúkoľvek ideológiu, okrem tej ich označuje za zločineckú. Socializmus je ako zločinec Jánošík, ktorý bohatým berie, chudobným dáva, závidí úspešným, obmedzuje schopnosti šikovných, a tak ďalej. Jednoducho argumenty rovnakého typu, ako tie, ktoré v sedemdesiatych rokoch minulého storočia použil najslávnejší šíriteľ tej jedinej možnej slobodnej ideológie, ktorú keď nezdieľate, vypadnete z vrtuľníka – Augusto Pinochet.

Ťažko povedať, či je tomuto politickému stavu súčasného Slovenska podobnejšia Hlava XXll, alebo 1984, každopádne občan sa môže spoľahnúť, že ekonomický prepad zasponzoruje zo svojho vrecka a dostane za to….gulové. Keď systém správy vecí verejných začne viac brať, ako dávať, spoločnosť ho jednoducho zožerie a je jedno, či pomocou prevratu, revolúcie, občianskej vojny, každopádne určite nie za rokovacím stolom. Skončili takto prakticky všetky predošlé zložité spoločnosti a vyzerá to tak, že tá naša je na rade. Len sa spoločnosť musí zjednotiť, čo mocní veľmi dobre vedia a v dobe sociálnych sietí majú výborný nástroj, ako sa tá spoločnosť dá rozsekať na najmenšie možné navzájom nespolupracujúce, v ideálnom prípade navzájom sa obviňujúce tábory. Keď už na sekanie národa nezaberajú migranti, LGBTQIAPK++, marginalizované menšiny, stále máme stovky možných zástupných tém, ktorými môžme prekryť prestavbu štátu na filiálku svetového korporátu. Každý deň pozeráme damage report o prudkom náraste nakazených (veď čo sa čudujeme, keď ľudia už majú všetky opatrenia na háku od únavy s každodenných „skvelých nápadov“ predsedu vlády), takže máme tábory tých, pre ktorých je to chrípečka a tých, čo nestíhajú odvážať mŕtvych, ktorí si tiež pôvodne mysleli, že je to chrípečka, tábor tých, ktorí si ešte stále myslia, že ten vírus neexistuje (aj keď ten sa pomaly ale isto zmenšuje, lebo každý vyznávač tejto teórie už má vo svojom okolí niekoho, kto Covid prekonal), potom sú tu tábory jašterákov, teda tých, čo by odprisahali, že ich očkovaním chce očipovať žydojašter Bill Gates, ktorý vírus aj vyrobil, najnovšie tu máme tábory okolo smrti generála Lučanského u ktorého ozaj ťažko povedať, čo sa mu skutočne stalo, keď sa politici nevedia zhodnúť ani len na logicky sa tváriacej verzii udalosti.

Vláda si zatiaľ v tomto šume schváli 50 zákonov nesúvisiacich s bojom proti Covidu a takmer všetky majú za úlohu otvoriť nožnice sociálnej stratifikácie na level Čile 1974, teda na pánov a poddaných bez možnosti obrany poddaných pred vôľou tých pánov.Máme zákon, podľa ktorého sú odbory už len diskusné krúžky, ktorých predáci môžu byť za svoju činnosť vyhodení za porušenie pracovnej disciplíny, máme ústavný zákon, ktorý zakazuje ústavnému súdu polemizovať nad ústavnosťou ústavného zákona, čo je hodné umiestnenia zákonodarcov do ústavu, máme tu kilečká anarchokapitalistu Sulíka, plniaceho mokré sny bankového sektora o nedotknuteľnosti a nezdaniteľnosti a už sa skloňuje aj tretia vlna privatizácie, ktorá má do rúk korporátu odovzdať zdravotníctvo a sociálne služby, teda základné nástroje sociálneho štátu – lebo súkromník sa vie postarať lepšie. Dôchodci pôjdu do dôchodku tak, aby im hrozilo dožitie sa maximálne desiatich rokov po začiatku poberania dôchodkov, zato budú musieť odovzdať časť odvodov korporátu, ale inak je všetko v poriadku, lebo však je Covid a vyššie uvedené „drobnosti“ len pomáhajú ekonomike, ktorá je pre pravicových „liberálov“ posvätná modla, ktorej je treba obetovať to, čo si žiada, napríklad občanov.

Napätie v spoločnosti rastie, ale manipulátori si zatiaľ robia svoju prácu výborne, takže stavajú proti sebe obete. To posledné, čo vladári potrebujú je prebudenie spoločnosti z kómy, pretože nahnevaná zjednotená spoločnosť je demokracia a tej sa „demokratickí“ politici boja zo všetkého najviac. Tak im doprajme pokoj v rozoberaní demokracie a poďme sa hádať o blbostiach.

Vaxxeri versus antivaxxeri

14.07.2021

Deň, kedy prvé včeličky proti Covidu úspešne prešli klinickými skúškami a rozbehli sa továrne na ich výrobu mal byť dňom, kedy ľudstvo vypieklo s týmto skoroorganizmom, ktorý si nechce dať vysvetliť, že je preňho evolučne výhodnejšie nezabiť svojho nositeľa. Lenže človek je síce najmúdrejší tvor na svete, ale ľudstvo ako celok je v podstate banda idiotov. (koho to [...]

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

heger

Pri dome premiéra Hegera sa diskutovalo o covide

26.07.2021 18:57

Na mieste boli aj ľudia, ktorí protestovali uplynulé dni pred parlamentom.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V Londýne zaútočili nožom na ženu v tričku s potlačou Charlie Hebdo

26.07.2021 18:45

Páchateľ z miesta činu ušiel, útočná zbraň sa našla neďaleko miesta útoku.

Nemecko, počasie, záplavy

Nemecko chce ľuďom na mobily posielať varovania pred záplavami

26.07.2021 18:28

Počas ničivých záplav, ktoré zasiahli západ Nemecka v polovici júla, prišlo o život najmenej 180 ľudí.

Očkovanie / Vakcína /

Slovákov, ktorí odmietajú vakcínu, výrazne pribudlo

26.07.2021 18:24

Ochota dať sa zaočkovať proti COVID-19 je tesne nad 50 percentami.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 149896x
Priemerná čítanosť článkov: 3486x

Autor blogu