Založ si blog

Grafy sú chutné, ale nekvalitné krmivo

Blížia sa voľby najzbytočnejšieho politika v domácom politickom systéme, teda prezidenta republiky, čo je funkcia, ktorá sa v parlamentnej „demokracii“ * (stále ma nikto nepresvedčil, že žijem v demokracii) dá prirovnať k vešiaku na kabáty, finalistke Miss, alebo lampe napojenej na detektor pohybu, aby presviedčala okoloidúcich, že sú na kamere.

Áno, prezident síce má nejaké tie formálne právomoci, ale aj Tiso sa musel najprv opýtať Hitlera, či môže poslať armádu bojovať za ríšu v ktorej má byť obyvateľstvo jeho krajiny uvrhnuté do otroctva, takže jediná moc, ktorú taký slovenský prezident má je právomoc oblbovať ľudí, že „bojuje za ich práva“, prípadne inú spoločenskú objednávku, ktorá v súčasnom politickom systéme nesmie byť nikdy splnená, lebo by politici stratili dôvod vlastnej politickej existencie. Takže taký prezident po úspešnom love na voliča nemusí robiť prakticky nič, okrem povinného nachádzania sa na spoločenských akciách hodných prezidenta. Keď má občan smolu a ovce mu zvolia psychopata vyššieho ako medzi politikmi bežne sa vyskytujúceho stupňa, prizerá sa ako nový prezident 4 roky rozkladá republiku vyhláseniami, že je všetko na nič a občan sa má hanbiť za to, že sa vôbec narodil v takom pajzli, ako je štát, ktorý on vedie.

Tomu súčasnému prezidentovi stačilo k prvej cene súťaže o brutálnu doživotnú rentu bez nároku na výslednú činnosť napísať na billboardy, že je „dobrý anjel“, ale na druhú stranu nemal žiadneho oponenta, ktorému by ovčania uverili, že svoj krátky a úderný sľub splní s vyššou šancou, ako tento „slušný“.

Na billboardy pred súčasnou prezidentskou kampaňou sme si už podprahovo zvykli a fandím každému, kto nevie odrecitovať hlášky napísanú v najrôznejších zažitých grafických úpravách pri obrovskom vyretušovanom xichte kandidáta, uprene sledujúcom očné bulvy okoloidúcich. Billboardy sú v dnešnej dobe sociálnych sietí a mienkotvorných thing-tankov už len okrajový fenomén, pretože ako oveľa efektívnejšie sa ukázali byť grafy, konkrétne prieskumy najrôznejších agentúr, údajne oslovujúcich náhodných okoloidúcich občanov za účelom ukázania nerozhodnutému voličovi, kto z kandidátov má najvyššiu šancu na to, že sa prezidentom stane. Grafy sú tak účinný nástroj propagandy, že v tom poslednom fokusáckom je jasne vidieť, že ak kandidát Čaputová neodstúpi, vyhrá to hnusný komunista Šefčovič, ktorý má krvavé ruky, lebo zavraždil Kuciaka* (*sarkazmus) a tým pádom nevyhrá kreacionistický „vedec“ Mistrík, ktorý vás občanov všetkých bezvýhradne ľúbi, ako Boh, ktorý vás pred 6000 rokmi stvoril z prachu, prípadne rebra. Jeden z kandidátov, ktorý sa na grafoch v časoch, keď ešte nešlo o koryto pohyboval na popredných priečkach takmer zmizol, pretože nie je dostatočne centristicky „liberálny“, ani nie je dostatočnou hrozbou pre voliča, ktorej sa treba postaviť a aktivizovať sa vo volení menšieho za, teda kandidáta č. 1 a to nejaký Edo, ktorý urobil strašnú chybu a to takú, že potencionálnemu voličovi priamo povedal, že prezident je reprezentatívna funkcia a jednoducho nikto z kandidátov nemá najmenšiu šancu splniť svoj sľub, teda bol tak úprimný, až mi to pripomína moju vlastnú diagnózu.

„Demo“kraciu tu máme hrubých tridsať rokov a od doby rozprávok o malom Švajčiarsku sa nijako podstatne nezmenila taktika PR agentúr lákajúcich ovce do košiarov najrôznejších mocenských skupín, z čoho mi tak nejako vyplýva, že ani tridsať rokov nestačí na to, aby si slovač uvedomila, že volením svojho obľúbeného ksichta nezmení na tej biede, ktorú súčasný prezident tak kvetnato popisuje absolútne nič.

Na to, aby sa niečo zmenilo, musíš sa tej zmeny zúčastniť osobne človeče.

Nestrieľaj blížneho svojho

28.12.2023

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti. Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten [...]

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Javier Milei

Milei si upravil Trumpov slogan: Spravme Argentínu opäť veľkou

25.02.2024 16:02

Pravičiar Javier Milei vyhral prezidentské voľby minulý rok na vlne hnevu nad desaťročiami hospodárskej krízy.

BANDEAU ILLUS FB 3 IMAGES - Flou pas touch param?tres

Imám hovoril o satanizme francúzskej trikolóry. Bráni sa, že nie je Voltaire, ani Victor Hugo

25.02.2024 15:55

Moslimskému kazateľovi s tuniským občianstvom hrozí, že ho vyhostia z Francúzska. Žiada to minister vnútra, ostatní imámovia sa radikála nezastali.

Sergej Šojgu / Vladimir Putin /

Vlani požiadal o azyl v Kórei rekordný počet Rusov

25.02.2024 15:50

O azyl vlani požiadalo päťkrát viac Rusov ako o rok skôr. Rusi zároveň predstavovali najväčšiu skupinu, ktorá vlani požiadala o azyl v Kórei.

Štefan Harabin

Predseda SNS by podľa Tarabu mohol podporiť Harabina v boji o palác

25.02.2024 15:20

Minister životného prostredia potvrdil komunikáciu Danka s Harabinom.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 192352x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu