Založ si blog

Za každým rohom politik.

Po dlhšej dobe ničneblogovania, ma dnes konečne kopla blogerská múza, aj keď neviem, či to je možné nazvať kopnutím múzy, lebo de facto to bolo pomletie realitou zaživa a z môjho „prebudenia do krutého sveta“ sa budem asi ešte dlho spamätávať.

Ako väčšina z vás vie, som (bol som) členom rôznych zoskupení zaoberajúcich sa ekológiou a environmentalistikou, hlavne tých radikálnejších, pretože som naivný autista, ktorý si myslí, že sa nebodaj podarí zachrániť Zem pred klimatickým kolapsom a vyrúbaním posledného kríka za použitia tlaku verejnosti.

Pôvodne som tento výlev chcel zaradiť do kategórie politického harashmentu, ale to by nebolo presné, pretože sa to síce týka politikov, ale tí tak nejako znova našli spôsob, ako vycapiť svoje vyškerené ksichty na tému, ktorá je sledovaná verejnosťou a áno, tentokrát ukradla jedna konkrétna politická strana tzv. liberálno- centristického (predtým „anarcho“kapitalistického) razenia snahu o zastavenie masovej likvidácie lesov. Na stránkach strany „SPOLU“, teda známej komerčnej politickej strany, ktorá loví voličov doslova vedeckou metódou sa objavilo videjko, v ktorom jeden nemenovaný „ekopolitik“ vyškiera svoje politické tesáky v lese, kde hnusný štát plánuje ťažbu. Čo je na tom zlé? No predsa ten politik. Videjko, v ktorom politik tak trocha prisahá, že ak jeho strana bude v budúcej koalícií, tak zachráni všetky lesy slovenska sa objavilo na šiestich facebookových stránkach najrôznejších „občianských iniciatív“, včetne mojej donedávna obľúbenej iniciatívy  „My sme les“, čím sa iniciatíva prihlásila k politickej príslušnosti a u mňa skončila, tak ako by skončila u každého, komu záleží na osude prírody a nie na tom, ktorý politik sa bude po voľbách škeriť v poslaneckej lavici. Buď boli od začiatku projektom politickej strany a dlhšiu dobu do skrývali, alebo čo je pravdepodobnejšie, politici si iniciatívu kúpili.

Politika slovenskej politickej kultúry, teda lovenie hlasov voličov, kým nenastane volebné víťazstvo  nemá žiadne morálne právo podmieňovať ochranu prírody volením nejakého konkrétneho klauna, zvlášť príslušníka politickej strany, ktorá by sprivatizovala aj vzduch, pretože v tom prípade skončíme všetci v pekelných plameňoch (metafora, mimochodom stále som ateista). Správny scenár ekologickej revolúcie je opačný, teda bez ohľadu na to, ktoré vyškerené ksichty vyhrajú ďalšie „slobodné“* voľby (* ak je na výber medzi viacerými zlami za účelom výberu menšieho zla, nejedná sa o slobodné voľby)  aktuálni „zástupcovia vôle ľudu“ sa majú triasť od strachu, aby náhodou omylom nezahlasovali za akúkoľvek aktivitu zameranú na plienenie prírody, pretože by sa dlho neohriali.

Obvykle mávam na konci nejaké to ponaučenie pre svetlejšie zajtrajšky, tentokrát ho nečakajte, lebo zajtrajšky vidím momentálne tmavšie a nie svetlejšie.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

zochova, nehoda

Analytik Drahovský: Tresty za alkohol za volantom by mali rásť s každou desatinou promile

03.10.2022 16:31

Tragédia na Zochovej, ktorá sa stala v nedeľu vo večerných hodinách, otriasla Slovenskom.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Putinova anexia vykrúca paragrafy a rozmazáva hranice

03.10.2022 15:22

Rusko zabralo časť území Ukrajiny a vyhlásilo ich za svoje. A teraz sa Ukrajina zrazu legálne stala agresorom, ktorý sa zmocnil časti územia Ruska, tvrdí ruský politológ.

vojna na ukrajine

Ruský informačný priestor sa po neúspechoch v Charkovskej oblasti a Lymane zásadne mení

03.10.2022 15:20

Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania mobilizácie.

zalohovanie pet flias plastov a plechoviek

Podnikateľ Sabol žaluje Tarabu za ohováranie. Poslanec ho obvinil, že zarába na fľaškomatoch

03.10.2022 14:56

Poslanec Tomáš Taraba obvinil podnikateľa Jána Sabola, že systém zálohovania fliaš nastavili politici tak, aby na tom zahrábal. Sabol ho žaluje.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 174494x
Priemerná čítanosť článkov: 3561x

Autor blogu