Založ si blog

Keď sa dvaja psi v bedni bijú o kosť

Málokedy sa pokúšam o duševný masochizmus spočívajúci v sledovaní televíznych diskusií politikov, ale kto by si nechal ujsť áčkový psychothriller  v podaní diskusie chlapíka, ktorý sa preslávil problémom s vetnou skladbou a „ultrapravicovoliberálneho“ zástupcu opozície, ktorého strana zbiera voličov na presviedčanie o zdravom rozume voličov jeho strany a sadistických daniach, ktoré samozrejme v prípade víťazstva zníži tak, že tu zrazu zavládne blahobyt.

Keďže nemám schopnosť nechať sa unášať emocionálnym nábojom, ktorý so sebou nesie hon na voličov, čo je mi veľmi ľúto (sarkazmus), pokúšam sa vyhodnocovať to, čo diskutujúci jedinci hovoria, lenže dnes sa mi to nepodarilo, keďže vyššie uvedení diskutéri po sebe nahádzali toľko rukavičiek, že ich v tej hromade urážok, vzájomného výsmechu a vyhrážok nebolo vidieť, ani počuť. U nás to voláme politická kultúra, ale okrem frustrácie občanov, ktorých záujmy majú tí šašovia oficiálne hájiť, slovenský spôsob politiky už veľmi dlho neprináša nič, čo je mi reálne ľúto a tiež je mi ľúto to, že s tým občan pravdepodobne neurobí nič, lebo slovenská politika je o apelovaní na emócie voliča rovnako ako v Nemecku pred druhou svetovou vojnou (sorry za argumentum ad Hitlerum).

Občan informovaný o ideologických tézach jednotlivých strán by si myslel, že politik, ktorý sa považuje za liberála bude zastupovať liberálov a nacionalista bude zastupovať nacionalistické pieskovisko, ale asi bolo treba trocha premiešať voličské základne, keď Riško začal hovoriť o riešení cigánskeho problému, lebo všetci rómovia podľa jeho liberálnej  (v skutočnosti populistickej) „vlastnej skúsenosti“ kradnú a Andrej mu pomerne liberalisticky oponoval, že zavádza verejnosť a jeho tvrdenia sú populistická omáčka. Od niekoho, kto nemôže dať človeku toľko, koľko môže dať len človek človeku by som takéto vyjadrenie neočakával ani vo sne, ktorý by som si privodil konzumáciou ťažkého jedla vo večerných hodinách.   Keď ale začal Riško tliachať o tom, že fašouni sú cool, lebo chcú vystúpenie SR z NATO s čím on súhlasí a tým pádom to nie sú žiadni extrémisti, nejeden liberál by z neho zošedivel. Po tomto predviedol typický schizofrenický záraz a typicky schizofrenicky preskočil na tému „Danko kradne, zlynčujte ho“ a dodal, že s Kotlebom do koalície nepôjde, pretože napriek tomu, že múdro vraví, predsa len to nie je liberál a nemal by riškoalícií čo ponúknuť. V medziriadkovčine vydal Riško prehlásenie, že na to, aby na slovensku zavládol korporátny fašizmus, nepotrebuje klasických fašounov, lebo tí sú preňho príliš ľavicoví a potrebuje len ich voličov, čo sú ako už vieme zväčša neúspešní muži nižšej strednej triedy s podpriemernou až priemernou inteligenciou, teda dosť veľké stádo na to, aby mu spoločne s jeho vlastným stádom podnikateľov a živnostníkov túžiacich po nižšom daňovom zaťažení zabezpečilo vytúženú moc.

Jediné ponaučenie, ktoré som si z dnešnej televíznej verejnoprávnej diskusie zobral je to, že sa v tejto krajine nič nezmení, kým sa nezmení volič na občana, teda človeka, ktorý namiesto vyberania si toho zla, ktoré považuje za menšie vyjde do ulíc (nie pod vedením politikov, ako naposledy, keď sa ani nevedelo, za čo sa protestuje, ale bolo jasné, že to má viesť k predčasným voľbám) a zakričí, že štát nepatrí do rúk hercom a psychopatom, ale občanom a politici majú hájiť práva občanov a nie hrať telenovelu obsadenú hercami, ktorých si volič zvolí, pretože to nie je demokracia, ale idiokracia, resp. paródia na demokraciu. Potom sa nečudujme, že strana, ktorá proklamuje zrušenie demokracie atakuje 12% v prieskumoch.

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

dieťa v aute, autosedačka

Dieťa zomrelo v aute na prehriatie, jeho rodičia boli v kostole

01.06.2023 09:35

V meste Palm Bay v americkom štáte Florida vyšetrujú smrť 11-mesačného dieťaťa.

hells angels 1

Do Šamorína sa sťahujú motorkári z Hells Angels, varuje pred nimi aj americká ambasáda

01.06.2023 08:50

Na Slovensku sa uskutočňuje Hell’s Angels Motorcycle Club (HAMC) World Run. Policajti budú v pohotovosti, pred motorkármi varuje aj ambasáda USA na Slovensku.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Členské štáty súhlasia s tým, že Ukrajina sa stane členom NATO

01.06.2023 08:44

Aliančné krajiny tiež Ukrajinu podporujú v jej obrane proti ruskej ozbrojenej agresii.

belgorod

Rusko evakuuje pre alarmujúcu situáciu stovky detí z pohraničných obcí

01.06.2023 08:31

Kremeľ označil situáciu v oblasti hraničiacej s Ukrajinou za "alarmujúcu".

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 184599x
Priemerná čítanosť článkov: 3692x

Autor blogu