Založ si blog

Keď sa dvaja psi v bedni bijú o kosť

Málokedy sa pokúšam o duševný masochizmus spočívajúci v sledovaní televíznych diskusií politikov, ale kto by si nechal ujsť áčkový psychothriller  v podaní diskusie chlapíka, ktorý sa preslávil problémom s vetnou skladbou a „ultrapravicovoliberálneho“ zástupcu opozície, ktorého strana zbiera voličov na presviedčanie o zdravom rozume voličov jeho strany a sadistických daniach, ktoré samozrejme v prípade víťazstva zníži tak, že tu zrazu zavládne blahobyt.

Keďže nemám schopnosť nechať sa unášať emocionálnym nábojom, ktorý so sebou nesie hon na voličov, čo je mi veľmi ľúto (sarkazmus), pokúšam sa vyhodnocovať to, čo diskutujúci jedinci hovoria, lenže dnes sa mi to nepodarilo, keďže vyššie uvedení diskutéri po sebe nahádzali toľko rukavičiek, že ich v tej hromade urážok, vzájomného výsmechu a vyhrážok nebolo vidieť, ani počuť. U nás to voláme politická kultúra, ale okrem frustrácie občanov, ktorých záujmy majú tí šašovia oficiálne hájiť, slovenský spôsob politiky už veľmi dlho neprináša nič, čo je mi reálne ľúto a tiež je mi ľúto to, že s tým občan pravdepodobne neurobí nič, lebo slovenská politika je o apelovaní na emócie voliča rovnako ako v Nemecku pred druhou svetovou vojnou (sorry za argumentum ad Hitlerum).

Občan informovaný o ideologických tézach jednotlivých strán by si myslel, že politik, ktorý sa považuje za liberála bude zastupovať liberálov a nacionalista bude zastupovať nacionalistické pieskovisko, ale asi bolo treba trocha premiešať voličské základne, keď Riško začal hovoriť o riešení cigánskeho problému, lebo všetci rómovia podľa jeho liberálnej  (v skutočnosti populistickej) „vlastnej skúsenosti“ kradnú a Andrej mu pomerne liberalisticky oponoval, že zavádza verejnosť a jeho tvrdenia sú populistická omáčka. Od niekoho, kto nemôže dať človeku toľko, koľko môže dať len človek človeku by som takéto vyjadrenie neočakával ani vo sne, ktorý by som si privodil konzumáciou ťažkého jedla vo večerných hodinách.   Keď ale začal Riško tliachať o tom, že fašouni sú cool, lebo chcú vystúpenie SR z NATO s čím on súhlasí a tým pádom to nie sú žiadni extrémisti, nejeden liberál by z neho zošedivel. Po tomto predviedol typický schizofrenický záraz a typicky schizofrenicky preskočil na tému „Danko kradne, zlynčujte ho“ a dodal, že s Kotlebom do koalície nepôjde, pretože napriek tomu, že múdro vraví, predsa len to nie je liberál a nemal by riškoalícií čo ponúknuť. V medziriadkovčine vydal Riško prehlásenie, že na to, aby na slovensku zavládol korporátny fašizmus, nepotrebuje klasických fašounov, lebo tí sú preňho príliš ľavicoví a potrebuje len ich voličov, čo sú ako už vieme zväčša neúspešní muži nižšej strednej triedy s podpriemernou až priemernou inteligenciou, teda dosť veľké stádo na to, aby mu spoločne s jeho vlastným stádom podnikateľov a živnostníkov túžiacich po nižšom daňovom zaťažení zabezpečilo vytúženú moc.

Jediné ponaučenie, ktoré som si z dnešnej televíznej verejnoprávnej diskusie zobral je to, že sa v tejto krajine nič nezmení, kým sa nezmení volič na občana, teda človeka, ktorý namiesto vyberania si toho zla, ktoré považuje za menšie vyjde do ulíc (nie pod vedením politikov, ako naposledy, keď sa ani nevedelo, za čo sa protestuje, ale bolo jasné, že to má viesť k predčasným voľbám) a zakričí, že štát nepatrí do rúk hercom a psychopatom, ale občanom a politici majú hájiť práva občanov a nie hrať telenovelu obsadenú hercami, ktorých si volič zvolí, pretože to nie je demokracia, ale idiokracia, resp. paródia na demokraciu. Potom sa nečudujme, že strana, ktorá proklamuje zrušenie demokracie atakuje 12% v prieskumoch.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Trinh Xuan Thanh

NAKA začala v kauze únosu Vietnamca trestné stíhanie pre korupciu

30.11.2022 13:34, aktualizované: 13:55

Potvrdil to šéf polície Štefan Hamran. Doplnil, že kauzu dosiaľ nevyšetrovala polícia, ale Úrad inšpekčnej služby pod dozorom krajskej prokuratúry.

Russia Ukraine

Po energetike bombardujme banky, zavelil ruský generál vo výslužbe

30.11.2022 13:34

Po ničení ukrajinskej energetiky by sa mali ruské rakety zamerať na bankovú infraštruktúru, vyhlásil ruský generál vo výslužbe.

kalendár, 2020, šálka, papier, ceruzka

Pavol či Zuzana to nedotiahli ani do TOP 20. Aké sú najpopulárnejšie mená pre deti v tomto roku?

30.11.2022 13:27

Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra na základe štatistík ku koncu novembra.

Fakultná nemocnica J. A. Reimana v Prešove

Nemocnica v Prešove bude poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť

30.11.2022 13:14

Neodkladnú zdravotnú starostlivosť bude nemocnica poskytovať od štvrtka do nedele bez ohľadu na to, či lekári stiahnu alebo nestiahnu výpovede.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 176337x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu