Založ si blog

Kritický úsudok je neposlušnosť

Pravdepodobne by ste od blogera, ktorý sa prednostne zaoberá prekladom orwellovskej podstaty domácej politiky do sarkazštiny nečakali, že deň po voľbách nekope do víťazov prvého kola prezidentských volieb, ale otvorí znova tému antropocénnej extinkcie, ale po piatkovom študentskom klimatickom štrajku sa objavila výraznejšia vlna odporu voči myšlienke zachrániť život na Zemi, než som pôvodne očakával a podľa obsahu niektorých demagogických článkov, napr. českého média Reflex nie sú ľudia vnímajúci kritický vývoj klimatickej zmeny len teroristi, ale aj záškoláci a Greta Thunberg je zase mentálne retardovaná, čo ma dostáva blízko meltdownu.

Podľa autora tohto článku vystupujúceho v roli prísneho tatina všetkých študentov sveta, čo je samo o sebe možný príznak duševnej choroby sú štrajkujúci študenti záškoláci, teda tí, ktorým sa piatok nechce ísť do školy, pretože si neurobili domáce úlohy, alebo sa nepripravili na prípadnú písomku. Skúsme si predstaviť, ako by tento „tatino“ opísal štrajk zamestnancov ľubovolnej továrne za vyššie mzdy, v ktorej by nebol tatino, ale napríklad smenový manažér – „zamestnanci sú banda nenažrancov, na ktorých je treba dlhý bič a krátky dvor a majú byť radi, že vôbec dostávajú nejakú výplatu za tak sfušovanú robotu, akú predvádzajú.“ A predstavme si, že by takúto informáciu ako redaktor prestížneho bulváru vylepil na titulnú stránku, aby všetci vedeli, že zamestnanci tejto továrne sú vandráci. Pravdepodobne by naňho dopadla minimálne žaloba zamestnancov, prípadne odborov za poškodzovanie dobrého mena, alebo by prestal byť redaktorom a za hanbu, ktorú spôsobil majiteľovi továrne by dostal okamžitú výpoveď. Lenže študenti sú predsa detičky a keď detičky neposlúchajú, mačistický tatino na nich vytiahne remeň a je po odpore. Je to síce trestný čin, ale poriadne preľaknuté dieťa svojho tatina nebonzne, takže sa pán redaktor spolieha na to, že „reformovaný“ vzdelávací systém sa s jeho postupom stotožní, pretože si ako správny kverulant objednal od štátu výchovu poslušného dieťaťa a keď z dieťaťa nevyrastie plnohodnotná súčasť stáda vedeného ekonomickými zámermi na porážku, systém zlyhal. Ak má pán redaktor v starostlivosti dieťa, doporučujem vo svetle spomínaného článku prejaviť záujem sociálke. Mimochodom článok má názov: Klimatické záškoláctví: Ekologisté cynicky zneužívají mentálně postiženou dívku a meno autora je Ivan Brezina (má verejnú autorskú stránku na facebooku, takže v prípade záujmu o argumentáciu mu zanechajte odkaz, odporúčam nejaký slušnejší, ako sú jeho agresívne výlevy).

A teraz k tej „mentálne postihnutej dívce“. Brezina ako správny bulvárny redaktor zháňal dôkaz toho, že Greta Thunberg je vlastne cvok, ako zdroj svojho tvrdenia použil českú Wikipediu a to nasledovne: „Lidé s Aspergerovým syndromem jsou snadno manipulovatelní,“ čteme na Wikipedii. Podle psychologů je pro ně charakteristické černobílé vidění světa a velmi jednostranný projev zájmu. Často se upnou na jednu věc, která se pro ně stává naprostou prioritou (například přeříkání jízdního řádu nazpaměť nebo učení se telefonním seznamům)“.

Nuž Wikipedia už nie je to, čo bývala vo svojich začiatkoch a ešte prednedávnom sa na slovenskej verzii objavila aj taká informácia, že my aspíci sme vlastne psychopati, ktorí majú vlastný svet a nemajú záujem o dianie vo svojom okolí, čo si tak nejako odporuje nielen s konaním Grety, ale aj tisícok „psychopatov“ z oblasti vedy, techniky, umenia, športu a t.ď. Jednoducho dokážeme objekt svojho záujmu uchopiť tak, že v ňom získavame v krátkom čase expertné vedomosti a mne osobne telefónne zoznamy nechutia tak, ako ekológia a klimatológia. Greta tiež v Davose nehovorila nič o telefónnych zoznamoch, ani vláčikoch, aj keď je fakt, že prednostne cestuje vlakom.  K jednoduchej manipulovateľnosti wikipedia tiež zabudla informovať, že sa jedná o manipulovateľnosť v sociálnej oblasti a prejavuje sa len dovtedy, kým sa vedome nenaučíme rozoznávať manipulačné taktiky od altruizmu, čo je vlastnosť, ktorá ako sa zdá dnes chýba nielen redaktorovi Brezinovi, ale aj fanúšikom 320000 klimaskeptických stránok ropákov.

Globálna klimatická zmena je merateľná, meraná a keď niekto s doktorátom z ekonomiky tvrdí, že je expert na klímu Zeme, nie je to človek, ktorého názor by mohol byť pokladaný za fundovaný v oblasti klimatológie, zvlášť keď sa každé ráno trasie pri sledovaní grafov vývoja cien komodít, do ktorých investoval. Obzvlášť odporné sú demagogické plátky, ktoré vytvárajú konšpiračné teórie, obvykle v tom zmysle, že hnusní klimatológovia pozmeňujú výstupy meracích staníc, bójí a satelitov, lebo Čína chce zaplaviť svet solárnymi článkami (čo USA asi nedokážu  Viď newspeak), alebo pri použití Occamovej britvy tieto stránky jednoducho platia ropné spoločnosti, čo sa v minulosti dokonca aj potvrdilo, teda Bingo.

Takže nebuďte mentálne postihnutí, ako demagóg Brezina a používajte kritický úsudok. Nič iné Vám nezostáva, keď nechcete byť ľahko manipulovateľní.

 

 

Nestrieľaj blížneho svojho

28.12.2023

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti. Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten [...]

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Štefan Harabin

Predseda SNS by podľa Tarabu mohol podporiť Harabina v boji o palác

25.02.2024 15:20

Minister životného prostredia potvrdil komunikáciu Danka s Harabinom.

Francúzsko útok sťatie útok polícia

Pri Lyone sa napriek zákazu úradov konal festival neonacistov

25.02.2024 15:06

Akcia sa konala 24. februára, čo je symbolický dátum zodpovedajúci výročiu založenia nacistickej strany NSDAP v Nemecku v roku 1920.

NEPOUZ, Paríž, Francúzsko Eiffelova veža

Eiffelovu vežu po šesťdňovom štrajku opäť otvorili pre návštevníkov

25.02.2024 14:54

Eiffelova veža je jednou z najznámejších turistických pamiatok sveta. Ročne priláka takmer sedem miliónov návštevníkov.

Zuzana Čaputová

Zmena štatútu SIS môže byť podľa Gašpara reakciou na konanie prezidentky

25.02.2024 14:35

Zuzana Čaputová nevidí dôvod ponáhľať sa s takým dôležitým rozhodnutím, ako je menovanie šéfa Slovenskej informačnej služby.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 192348x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu