Založ si blog

Kritický úsudok je neposlušnosť

Pravdepodobne by ste od blogera, ktorý sa prednostne zaoberá prekladom orwellovskej podstaty domácej politiky do sarkazštiny nečakali, že deň po voľbách nekope do víťazov prvého kola prezidentských volieb, ale otvorí znova tému antropocénnej extinkcie, ale po piatkovom študentskom klimatickom štrajku sa objavila výraznejšia vlna odporu voči myšlienke zachrániť život na Zemi, než som pôvodne očakával a podľa obsahu niektorých demagogických článkov, napr. českého média Reflex nie sú ľudia vnímajúci kritický vývoj klimatickej zmeny len teroristi, ale aj záškoláci a Greta Thunberg je zase mentálne retardovaná, čo ma dostáva blízko meltdownu.

Podľa autora tohto článku vystupujúceho v roli prísneho tatina všetkých študentov sveta, čo je samo o sebe možný príznak duševnej choroby sú štrajkujúci študenti záškoláci, teda tí, ktorým sa piatok nechce ísť do školy, pretože si neurobili domáce úlohy, alebo sa nepripravili na prípadnú písomku. Skúsme si predstaviť, ako by tento „tatino“ opísal štrajk zamestnancov ľubovolnej továrne za vyššie mzdy, v ktorej by nebol tatino, ale napríklad smenový manažér – „zamestnanci sú banda nenažrancov, na ktorých je treba dlhý bič a krátky dvor a majú byť radi, že vôbec dostávajú nejakú výplatu za tak sfušovanú robotu, akú predvádzajú.“ A predstavme si, že by takúto informáciu ako redaktor prestížneho bulváru vylepil na titulnú stránku, aby všetci vedeli, že zamestnanci tejto továrne sú vandráci. Pravdepodobne by naňho dopadla minimálne žaloba zamestnancov, prípadne odborov za poškodzovanie dobrého mena, alebo by prestal byť redaktorom a za hanbu, ktorú spôsobil majiteľovi továrne by dostal okamžitú výpoveď. Lenže študenti sú predsa detičky a keď detičky neposlúchajú, mačistický tatino na nich vytiahne remeň a je po odpore. Je to síce trestný čin, ale poriadne preľaknuté dieťa svojho tatina nebonzne, takže sa pán redaktor spolieha na to, že „reformovaný“ vzdelávací systém sa s jeho postupom stotožní, pretože si ako správny kverulant objednal od štátu výchovu poslušného dieťaťa a keď z dieťaťa nevyrastie plnohodnotná súčasť stáda vedeného ekonomickými zámermi na porážku, systém zlyhal. Ak má pán redaktor v starostlivosti dieťa, doporučujem vo svetle spomínaného článku prejaviť záujem sociálke. Mimochodom článok má názov: Klimatické záškoláctví: Ekologisté cynicky zneužívají mentálně postiženou dívku a meno autora je Ivan Brezina (má verejnú autorskú stránku na facebooku, takže v prípade záujmu o argumentáciu mu zanechajte odkaz, odporúčam nejaký slušnejší, ako sú jeho agresívne výlevy).

A teraz k tej „mentálne postihnutej dívce“. Brezina ako správny bulvárny redaktor zháňal dôkaz toho, že Greta Thunberg je vlastne cvok, ako zdroj svojho tvrdenia použil českú Wikipediu a to nasledovne: „Lidé s Aspergerovým syndromem jsou snadno manipulovatelní,“ čteme na Wikipedii. Podle psychologů je pro ně charakteristické černobílé vidění světa a velmi jednostranný projev zájmu. Často se upnou na jednu věc, která se pro ně stává naprostou prioritou (například přeříkání jízdního řádu nazpaměť nebo učení se telefonním seznamům)“.

Nuž Wikipedia už nie je to, čo bývala vo svojich začiatkoch a ešte prednedávnom sa na slovenskej verzii objavila aj taká informácia, že my aspíci sme vlastne psychopati, ktorí majú vlastný svet a nemajú záujem o dianie vo svojom okolí, čo si tak nejako odporuje nielen s konaním Grety, ale aj tisícok „psychopatov“ z oblasti vedy, techniky, umenia, športu a t.ď. Jednoducho dokážeme objekt svojho záujmu uchopiť tak, že v ňom získavame v krátkom čase expertné vedomosti a mne osobne telefónne zoznamy nechutia tak, ako ekológia a klimatológia. Greta tiež v Davose nehovorila nič o telefónnych zoznamoch, ani vláčikoch, aj keď je fakt, že prednostne cestuje vlakom.  K jednoduchej manipulovateľnosti wikipedia tiež zabudla informovať, že sa jedná o manipulovateľnosť v sociálnej oblasti a prejavuje sa len dovtedy, kým sa vedome nenaučíme rozoznávať manipulačné taktiky od altruizmu, čo je vlastnosť, ktorá ako sa zdá dnes chýba nielen redaktorovi Brezinovi, ale aj fanúšikom 320000 klimaskeptických stránok ropákov.

Globálna klimatická zmena je merateľná, meraná a keď niekto s doktorátom z ekonomiky tvrdí, že je expert na klímu Zeme, nie je to človek, ktorého názor by mohol byť pokladaný za fundovaný v oblasti klimatológie, zvlášť keď sa každé ráno trasie pri sledovaní grafov vývoja cien komodít, do ktorých investoval. Obzvlášť odporné sú demagogické plátky, ktoré vytvárajú konšpiračné teórie, obvykle v tom zmysle, že hnusní klimatológovia pozmeňujú výstupy meracích staníc, bójí a satelitov, lebo Čína chce zaplaviť svet solárnymi článkami (čo USA asi nedokážu  Viď newspeak), alebo pri použití Occamovej britvy tieto stránky jednoducho platia ropné spoločnosti, čo sa v minulosti dokonca aj potvrdilo, teda Bingo.

Takže nebuďte mentálne postihnutí, ako demagóg Brezina a používajte kritický úsudok. Nič iné Vám nezostáva, keď nechcete byť ľahko manipulovateľní.

 

 

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Trinh Xuan Thanh

NAKA začala v kauze únosu Vietnamca trestné stíhanie pre korupciu

30.11.2022 13:34, aktualizované: 13:55

Potvrdil to šéf polície Štefan Hamran. Doplnil, že kauzu dosiaľ nevyšetrovala polícia, ale Úrad inšpekčnej služby pod dozorom krajskej prokuratúry.

Russia Ukraine

Po energetike bombardujme banky, zavelil ruský generál vo výslužbe

30.11.2022 13:34

Po ničení ukrajinskej energetiky by sa mali ruské rakety zamerať na bankovú infraštruktúru, vyhlásil ruský generál vo výslužbe.

kalendár, 2020, šálka, papier, ceruzka

Pavol či Zuzana to nedotiahli ani do TOP 20. Aké sú najpopulárnejšie mená pre deti v tomto roku?

30.11.2022 13:27

Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra na základe štatistík ku koncu novembra.

Fakultná nemocnica J. A. Reimana v Prešove

Nemocnica v Prešove bude poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť

30.11.2022 13:14

Neodkladnú zdravotnú starostlivosť bude nemocnica poskytovať od štvrtka do nedele bez ohľadu na to, či lekári stiahnu alebo nestiahnu výpovede.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 176334x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu