Založ si blog

Ako sa pred Vianocami nezavesiť

Dni sa skrátili na minimálnu možnú dĺžku (v našej zemepisnej šírke), takže začínajú panovať predvianočné blbé nálady, depresie, melanchólie, teda jednoducho pocity, že všetko je na pentahydrát dusičnanu vanádneho. Aby sa pred Vianocami neupracovali na smrť ohliadajúci lekári, tu je pár tipov, ako si to nehodiť zo samého „nadšenia“ zo sviatkov „radosti a pokoja“:
1. Keď máš blbú náladu, je lepšie pokúsiť sa ju prekonať, než ju leštiť napríklad počúvaním melancholickej hudby, alebo pozeraním uplakaných filmov
2. Namiesto premýšľania o zmysle svojej existencie (áno, je naozaj zbytočná, tak si ju radšej uži, lebo žiadny zmysluplný produkt z nej aj tak nevypadne) ju obohať o nové zážitky, medzi ktoré nepatrí nasledovné: a) naháňanie sa za kupovaním darčekov, b) každoročné štandardné pečenie medovníkov, c) strašenie detí, že im ježišqo donesie hrubé hodziny, lebo neposlúchali, d) plakanie nad tým, že nedošli prémie.
3. Nechlastaj! Alkohol znižuje schopnosť regenerácie amygdaly a okrem ohrozenia pečene ohrozuješ vlastnú rodinu, zamestnanie, svoje sociálne postavenie a aj šancu, že sa z blbej nálady niekedy dostaneš bez toho, aby sa dávky chlastu zvyšovali
4. Nevešaj sa. Keď sa dneska zavesíš, tvoja šanca na výhru v športke a akúkoľvek krásnu chvíľu kedykoľvek po zavesení sa sa znižuje na nulu. (upozornenie pre kresťanov – vešanie sa vylučuje možnosť, že sa dostaneš do nebíčka)
5. Zablbni si. Konformita je síce pekne gýčová ozdoba, ale je tak vzdialená ľudskej prirodzenosti, až ťa za ňu raz mozog nakope do gulí, prípadne iných vonkajších pohlavných orgánov
6. Čítaj literatúru faktu. Keďže pri čítaní beletrie hrozí, že sa tvoja blbá nálada zamiluje do nejakej fiktívnej postavy, ktorá si to na konci knihy hodí, prečítaj si radšej niečo o starostlivosti o záhradu, alebo úvod do kvantovej fyziky. Nebudeš z toho síce mať estetický zážitok ako so zistenia, že vrahom bol záhradník, ale určite z teba bude lepší záhradník a možno vyriešiš ten problém s ochladzovaním plazmy v tokamakoch a stelátoroch, čím vyriešiš energetickú krízu nenažraného ľudstva.
7. Spoznávaj nových ľudí. Tí, ktorých už poznáš ťa majú už aj tak plné zuby a dopraj im chvíľu odpočinku tak, že otráviš niekoho, kto to nečakal.
8. Nekamaráť sa z pravičiarmi, sú divní….. (stavím sa, že tento bod bude zdrojom podstatnej časti diskusie pod týmto statusom a dávam ho sem čisto z experimentálnych dôvodov.)

Nestrieľaj blížneho svojho

28.12.2023

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti. Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten [...]

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Francúzsko útok sťatie útok polícia

Pri Lyone sa napriek zákazu úradov konal festival neonacistov

25.02.2024 15:06

Akcia sa konala 24. februára, čo je symbolický dátum zodpovedajúci výročiu založenia nacistickej strany NSDAP v Nemecku v roku 1920.

NEPOUZ, Paríž, Francúzsko Eiffelova veža

Eiffelovu vežu po šesťdňovom štrajku opäť otvorili pre návštevníkov

25.02.2024 14:54

Eiffelova veža je jednou z najznámejších turistických pamiatok sveta. Ročne priláka takmer sedem miliónov návštevníkov.

Zuzana Čaputová

Zmena štatútu SIS môže byť podľa Gašpara reakciou na konanie prezidentky

25.02.2024 14:35

Zuzana Čaputová nevidí dôvod ponáhľať sa s takým dôležitým rozhodnutím, ako je menovanie šéfa Slovenskej informačnej služby.

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 192345x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu