Založ si blog

Ako sa pred Vianocami nezavesiť

Dni sa skrátili na minimálnu možnú dĺžku (v našej zemepisnej šírke), takže začínajú panovať predvianočné blbé nálady, depresie, melanchólie, teda jednoducho pocity, že všetko je na pentahydrát dusičnanu vanádneho. Aby sa pred Vianocami neupracovali na smrť ohliadajúci lekári, tu je pár tipov, ako si to nehodiť zo samého „nadšenia“ zo sviatkov „radosti a pokoja“:
1. Keď máš blbú náladu, je lepšie pokúsiť sa ju prekonať, než ju leštiť napríklad počúvaním melancholickej hudby, alebo pozeraním uplakaných filmov
2. Namiesto premýšľania o zmysle svojej existencie (áno, je naozaj zbytočná, tak si ju radšej uži, lebo žiadny zmysluplný produkt z nej aj tak nevypadne) ju obohať o nové zážitky, medzi ktoré nepatrí nasledovné: a) naháňanie sa za kupovaním darčekov, b) každoročné štandardné pečenie medovníkov, c) strašenie detí, že im ježišqo donesie hrubé hodziny, lebo neposlúchali, d) plakanie nad tým, že nedošli prémie.
3. Nechlastaj! Alkohol znižuje schopnosť regenerácie amygdaly a okrem ohrozenia pečene ohrozuješ vlastnú rodinu, zamestnanie, svoje sociálne postavenie a aj šancu, že sa z blbej nálady niekedy dostaneš bez toho, aby sa dávky chlastu zvyšovali
4. Nevešaj sa. Keď sa dneska zavesíš, tvoja šanca na výhru v športke a akúkoľvek krásnu chvíľu kedykoľvek po zavesení sa sa znižuje na nulu. (upozornenie pre kresťanov – vešanie sa vylučuje možnosť, že sa dostaneš do nebíčka)
5. Zablbni si. Konformita je síce pekne gýčová ozdoba, ale je tak vzdialená ľudskej prirodzenosti, až ťa za ňu raz mozog nakope do gulí, prípadne iných vonkajších pohlavných orgánov
6. Čítaj literatúru faktu. Keďže pri čítaní beletrie hrozí, že sa tvoja blbá nálada zamiluje do nejakej fiktívnej postavy, ktorá si to na konci knihy hodí, prečítaj si radšej niečo o starostlivosti o záhradu, alebo úvod do kvantovej fyziky. Nebudeš z toho síce mať estetický zážitok ako so zistenia, že vrahom bol záhradník, ale určite z teba bude lepší záhradník a možno vyriešiš ten problém s ochladzovaním plazmy v tokamakoch a stelátoroch, čím vyriešiš energetickú krízu nenažraného ľudstva.
7. Spoznávaj nových ľudí. Tí, ktorých už poznáš ťa majú už aj tak plné zuby a dopraj im chvíľu odpočinku tak, že otráviš niekoho, kto to nečakal.
8. Nekamaráť sa z pravičiarmi, sú divní….. (stavím sa, že tento bod bude zdrojom podstatnej časti diskusie pod týmto statusom a dávam ho sem čisto z experimentálnych dôvodov.)

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Trinh Xuan Thanh

NAKA začala trestné stíhanie v kauze únosu Vietnamca

30.11.2022 13:34

Policajný prezident Štefan Hamran o tom informoval parlamentnom brannobezpečnostnom výbore, ktorý sa zaoberá týmto prípadom.

Russia Ukraine

Po energetike bombardujme banky, zavelil ruský generál vo výslužbe

30.11.2022 13:34

Po ničení ukrajinskej energetiky by sa mali ruské rakety zamerať na bankovú infraštruktúru, vyhlásil ruský generál vo výslužbe.

kalendár, 2020, šálka, papier, ceruzka

Pavol či Zuzana to nedotiahli ani do TOP 20. Aké sú najpopulárnejšie mená pre deti v tomto roku?

30.11.2022 13:27

Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra na základe štatistík ku koncu novembra.

Fakultná nemocnica J. A. Reimana v Prešove

Nemocnica v Prešove bude poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť

30.11.2022 13:14

Neodkladnú zdravotnú starostlivosť bude nemocnica poskytovať od štvrtka do nedele bez ohľadu na to, či lekári stiahnu alebo nestiahnu výpovede.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 176331x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu