Založ si blog

Ako sa pred Vianocami nezavesiť

Dni sa skrátili na minimálnu možnú dĺžku (v našej zemepisnej šírke), takže začínajú panovať predvianočné blbé nálady, depresie, melanchólie, teda jednoducho pocity, že všetko je na pentahydrát dusičnanu vanádneho. Aby sa pred Vianocami neupracovali na smrť ohliadajúci lekári, tu je pár tipov, ako si to nehodiť zo samého „nadšenia“ zo sviatkov „radosti a pokoja“:
1. Keď máš blbú náladu, je lepšie pokúsiť sa ju prekonať, než ju leštiť napríklad počúvaním melancholickej hudby, alebo pozeraním uplakaných filmov
2. Namiesto premýšľania o zmysle svojej existencie (áno, je naozaj zbytočná, tak si ju radšej uži, lebo žiadny zmysluplný produkt z nej aj tak nevypadne) ju obohať o nové zážitky, medzi ktoré nepatrí nasledovné: a) naháňanie sa za kupovaním darčekov, b) každoročné štandardné pečenie medovníkov, c) strašenie detí, že im ježišqo donesie hrubé hodziny, lebo neposlúchali, d) plakanie nad tým, že nedošli prémie.
3. Nechlastaj! Alkohol znižuje schopnosť regenerácie amygdaly a okrem ohrozenia pečene ohrozuješ vlastnú rodinu, zamestnanie, svoje sociálne postavenie a aj šancu, že sa z blbej nálady niekedy dostaneš bez toho, aby sa dávky chlastu zvyšovali
4. Nevešaj sa. Keď sa dneska zavesíš, tvoja šanca na výhru v športke a akúkoľvek krásnu chvíľu kedykoľvek po zavesení sa sa znižuje na nulu. (upozornenie pre kresťanov – vešanie sa vylučuje možnosť, že sa dostaneš do nebíčka)
5. Zablbni si. Konformita je síce pekne gýčová ozdoba, ale je tak vzdialená ľudskej prirodzenosti, až ťa za ňu raz mozog nakope do gulí, prípadne iných vonkajších pohlavných orgánov
6. Čítaj literatúru faktu. Keďže pri čítaní beletrie hrozí, že sa tvoja blbá nálada zamiluje do nejakej fiktívnej postavy, ktorá si to na konci knihy hodí, prečítaj si radšej niečo o starostlivosti o záhradu, alebo úvod do kvantovej fyziky. Nebudeš z toho síce mať estetický zážitok ako so zistenia, že vrahom bol záhradník, ale určite z teba bude lepší záhradník a možno vyriešiš ten problém s ochladzovaním plazmy v tokamakoch a stelátoroch, čím vyriešiš energetickú krízu nenažraného ľudstva.
7. Spoznávaj nových ľudí. Tí, ktorých už poznáš ťa majú už aj tak plné zuby a dopraj im chvíľu odpočinku tak, že otráviš niekoho, kto to nečakal.
8. Nekamaráť sa z pravičiarmi, sú divní….. (stavím sa, že tento bod bude zdrojom podstatnej časti diskusie pod týmto statusom a dávam ho sem čisto z experimentálnych dôvodov.)

Voľba pravice je tak trošku. .. .. ..

18.01.2020

Šialenstvo. Alebo duševný masochizmus, sociálne sebapoškodzovanie, manifestácia bludných predstáv, teda v prípade, ak nie ste ten, ktorý vníma ostatných ľudí ako veci, ktoré mu zarábajú viac »

„Def“Con 3

07.01.2020

Odkedy veľký brat na západe zoskrutkoval prvú plechovicu s kusom plutónia veľkosti pomaranča a plechovica upiekla zaživa 150000 random obyvateľov Japonska, začala sa éra lákajúca psychopatov viac »

Šťastnééééé a väsäläää

24.12.2019

Dnes je jeden z tých dní, ktorých zmysel je natoľko iracionálny, že u nás hyperracionálnych jedincov známych vražednou logikou spôsobuje stavy blízke nechápačke tretieho stupňa * (*termín, viac »

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

pocasie 30 1 2020

Zmrzneme vo februári? Počasie poriadne prekvapí

29.01.2020 17:39

Končí sa druhý zimný mesiac a čoskoro sa začne tretí. Už najbližšie dni naznačia, aký bude. Február často volajú studený - bude taký?

joj, televizia, logo,

TV Joj dostala za reláciu V siedmom nebi pokutu 30-tisíc eur

29.01.2020 15:39

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala právne konanie aj voči TA3, Markíze či RTVS. Sankcie dostali aj regionálne televízie.

POPRAD: Otvorenie nových ambulancií

V rámci akcie 'špitál' obvinila NAKA tri osoby

29.01.2020 15:37, aktualizované: 16:07

Obvinenia súvisia s utorkovým zásahom NAKA v popradskej nemocnici.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 37366x
Priemerná čítanosť článkov: 1698x

Autor blogu