Založ si blog

Deštruktívna tvár propagandy

Predvolebné obdobie je v zastupiteľskej „demokracii“ časom, kedy sa donedávna občania oboznamovali s tým, čo všetko sú politické strany schopné svojmu voličovi sľúbiť, aby sa na to mohli po voľbách z vysoka …… . Svet sa však mení a pri moci je neskutočne dlho jedna politická strana, ktorú stále niekto „kto nevie, že tú stranu nemá voliť, lebo sú to zlí komanči“ volí a strana tie voľby vyhráva aj keď sa opozícia buchne o zem. Opozícií to samozrejme pekne lezie na nervy, tak sa pred týmito voľbami rozhodla, že celú predvolebnú kampaň vymení za sľubovanie potrestania tej v súčasnosti vládnucej strany za to, že všetko rozkradla, vraždí novinárov, slúži oligarchom a vlastne je to tlupa satanistických Svíň schopných zabiť každého, kto jej stojí v ceste (poslednú vetu berte s rezervou, pokúšam sa o reflexiu politických reklám a jedného filmu, ktorý som našťastie nevidel).

To, že rozširovanie nenávisti spôsobuje sociálnu frustráciu obyvateľstva, ktoré má prakticky na výber medzi pravicou, ktorá sľubuje podporu tých, ktorí dnes ekonomicky zotročujú pracujúcu chudobu, pravicu, ktorá sľubuje likvidáciu sociálneho štátu (ktorým slovakistan podľa Ústavy údajne je) a pravicu, ktorá sľubuje de facto to isté, ako starý Dolfi, teda likvidáciu náhodne vybranej sociálnej skupiny, ktorá „za všetko môže“, súčasnej opozícií a časti súčasnej koalície, ktorá vidí nový naleštený hrant z ktorého sa môže nažrať čerstvých príjmov zjavne nevadí a ťažko povedať, či si tí politici, ktorí všetko „zmenia“ vôbec uvedomujú, že  predvolebné preferencie náckov sú spôsobené v prvom rade prechodom kortešačkového systému zo sľubovania nesplniteľného na šírenie nanávisti všetkých voči všetkým.

Tento spôsob snahy o presvedčenie voliča otvára nožnice sociálnej stratifikácie a ani sa nenazdáme a slovač bude rozstrihnutá na zopár navzájom sa bijúcich táborov. Vlastne to vyzerá, že prvé ohniská sa už objavujú, ako napríklad prípad môjho bývalého suseda, ktorý dostal boxerom po papuli, pretože sa zúčastnil na „nesprávnej strane“ kotlebovského mítingu a niekto z tých „národovcov“ ho spoznal. S náckami nepôjde do vlády asi nikto a silne pochybujem, že by sa s nimi začala kamarátiť aj naša najväčšia pseudoľavicová vládnuca strana, napriek tomu, že sa pravicové straničky nadržané vládnuť jednohlasne zhodujú na tom, že to tak určite bude, lebo….. lebo medveď. Nepochybujem však o tom, že tieto voľby prinesú tlupe primitívov ovládaných prázdnymi heslami požičanými z obdobia druhej svetovej vojny ešte väčšiu moc. A možno sa náckovia prestanú hrať na umiernených a zmlátených susedov bude stále viac, až to začne niekomu liezť na nervy a zavládne obdobie otvoreného násilia.

Rodí sa ďalšia éra nenávisti a tak ako sme sa nepoučili nikdy, nepoučíme sa ani tentokrát. Nenávisť sa šíri ako požiar a my sme jej palivo, teda dovtedy, kým nezhoríme na požiarovisku dejín a tí, čo zostanú neučinia znova ten istý objav ako toľko krát, teda že sme zlyhali všetci, pretože niekto mal príliš veľkú potrebu vládnuť a my sme na to neprišli.

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

Keď Elon Musk vyhlási, že má Aspergerov syndróm a nastane ticho

09.05.2021

Stala sa strašná vec, najznámejší excentrický multimiliardár sa verejne priznal, že nie je úplne ako všetci ostatní a to preto, lebo má Aspergerov syndróm, čo je u nás v slovakistane už vyše roka smrteľná nevyliečiteľná ťažká duševná choroba, ktorou keď trpíte, tak dostanete od štátu tepláky a tenisky, za čo „úprimne ďakujeme“ pani Nicholsonovej, [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 146500x
Priemerná čítanosť článkov: 3488x

Autor blogu