Založ si blog

Deštruktívna tvár propagandy

Predvolebné obdobie je v zastupiteľskej „demokracii“ časom, kedy sa donedávna občania oboznamovali s tým, čo všetko sú politické strany schopné svojmu voličovi sľúbiť, aby sa na to mohli po voľbách z vysoka …… . Svet sa však mení a pri moci je neskutočne dlho jedna politická strana, ktorú stále niekto „kto nevie, že tú stranu nemá voliť, lebo sú to zlí komanči“ volí a strana tie voľby vyhráva aj keď sa opozícia buchne o zem. Opozícií to samozrejme pekne lezie na nervy, tak sa pred týmito voľbami rozhodla, že celú predvolebnú kampaň vymení za sľubovanie potrestania tej v súčasnosti vládnucej strany za to, že všetko rozkradla, vraždí novinárov, slúži oligarchom a vlastne je to tlupa satanistických Svíň schopných zabiť každého, kto jej stojí v ceste (poslednú vetu berte s rezervou, pokúšam sa o reflexiu politických reklám a jedného filmu, ktorý som našťastie nevidel).

To, že rozširovanie nenávisti spôsobuje sociálnu frustráciu obyvateľstva, ktoré má prakticky na výber medzi pravicou, ktorá sľubuje podporu tých, ktorí dnes ekonomicky zotročujú pracujúcu chudobu, pravicu, ktorá sľubuje likvidáciu sociálneho štátu (ktorým slovakistan podľa Ústavy údajne je) a pravicu, ktorá sľubuje de facto to isté, ako starý Dolfi, teda likvidáciu náhodne vybranej sociálnej skupiny, ktorá „za všetko môže“, súčasnej opozícií a časti súčasnej koalície, ktorá vidí nový naleštený hrant z ktorého sa môže nažrať čerstvých príjmov zjavne nevadí a ťažko povedať, či si tí politici, ktorí všetko „zmenia“ vôbec uvedomujú, že  predvolebné preferencie náckov sú spôsobené v prvom rade prechodom kortešačkového systému zo sľubovania nesplniteľného na šírenie nanávisti všetkých voči všetkým.

Tento spôsob snahy o presvedčenie voliča otvára nožnice sociálnej stratifikácie a ani sa nenazdáme a slovač bude rozstrihnutá na zopár navzájom sa bijúcich táborov. Vlastne to vyzerá, že prvé ohniská sa už objavujú, ako napríklad prípad môjho bývalého suseda, ktorý dostal boxerom po papuli, pretože sa zúčastnil na „nesprávnej strane“ kotlebovského mítingu a niekto z tých „národovcov“ ho spoznal. S náckami nepôjde do vlády asi nikto a silne pochybujem, že by sa s nimi začala kamarátiť aj naša najväčšia pseudoľavicová vládnuca strana, napriek tomu, že sa pravicové straničky nadržané vládnuť jednohlasne zhodujú na tom, že to tak určite bude, lebo….. lebo medveď. Nepochybujem však o tom, že tieto voľby prinesú tlupe primitívov ovládaných prázdnymi heslami požičanými z obdobia druhej svetovej vojny ešte väčšiu moc. A možno sa náckovia prestanú hrať na umiernených a zmlátených susedov bude stále viac, až to začne niekomu liezť na nervy a zavládne obdobie otvoreného násilia.

Rodí sa ďalšia éra nenávisti a tak ako sme sa nepoučili nikdy, nepoučíme sa ani tentokrát. Nenávisť sa šíri ako požiar a my sme jej palivo, teda dovtedy, kým nezhoríme na požiarovisku dejín a tí, čo zostanú neučinia znova ten istý objav ako toľko krát, teda že sme zlyhali všetci, pretože niekto mal príliš veľkú potrebu vládnuť a my sme na to neprišli.

Nerešpektujem tvoj názor

05.06.2024

Kedysi strašne dávno, začiatkom pandémie takého škaredého vírusu, ktorý v tých dobách ešte nemal vedomosť, že najlepší spôsob, ako sa rozmnožiť je nezabiť svojho hostiteľa posadil vtedajší duch doby väčšinu človečenstva k monitorom a displejom zariadení určených na komunikáciu a šírenie názorov. Netrvalo dlho, kým si všakovakí podnikavci uvedomili, že Alex [...]

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Radšej zdaniť, ako zožrať

26.04.2024

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti [...]

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

Theodore Roosevelt

Teddyho Roosevelta nezmohol ani atentát. Pokojne rečnil s guľkou v hrudi

21.07.2024 10:00

Počas volebnej kampane v roku 1912 postrelil amerického exprezidenta atentátnik, ale Roosevelt pokračoval v programe a na mítingu predniesol vyše hodinový prejav.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 200113x
Priemerná čítanosť článkov: 3638x

Autor blogu