Založ si blog

Deštruktívna tvár propagandy

Predvolebné obdobie je v zastupiteľskej „demokracii“ časom, kedy sa donedávna občania oboznamovali s tým, čo všetko sú politické strany schopné svojmu voličovi sľúbiť, aby sa na to mohli po voľbách z vysoka …… . Svet sa však mení a pri moci je neskutočne dlho jedna politická strana, ktorú stále niekto „kto nevie, že tú stranu nemá voliť, lebo sú to zlí komanči“ volí a strana tie voľby vyhráva aj keď sa opozícia buchne o zem. Opozícií to samozrejme pekne lezie na nervy, tak sa pred týmito voľbami rozhodla, že celú predvolebnú kampaň vymení za sľubovanie potrestania tej v súčasnosti vládnucej strany za to, že všetko rozkradla, vraždí novinárov, slúži oligarchom a vlastne je to tlupa satanistických Svíň schopných zabiť každého, kto jej stojí v ceste (poslednú vetu berte s rezervou, pokúšam sa o reflexiu politických reklám a jedného filmu, ktorý som našťastie nevidel).

To, že rozširovanie nenávisti spôsobuje sociálnu frustráciu obyvateľstva, ktoré má prakticky na výber medzi pravicou, ktorá sľubuje podporu tých, ktorí dnes ekonomicky zotročujú pracujúcu chudobu, pravicu, ktorá sľubuje likvidáciu sociálneho štátu (ktorým slovakistan podľa Ústavy údajne je) a pravicu, ktorá sľubuje de facto to isté, ako starý Dolfi, teda likvidáciu náhodne vybranej sociálnej skupiny, ktorá „za všetko môže“, súčasnej opozícií a časti súčasnej koalície, ktorá vidí nový naleštený hrant z ktorého sa môže nažrať čerstvých príjmov zjavne nevadí a ťažko povedať, či si tí politici, ktorí všetko „zmenia“ vôbec uvedomujú, že  predvolebné preferencie náckov sú spôsobené v prvom rade prechodom kortešačkového systému zo sľubovania nesplniteľného na šírenie nanávisti všetkých voči všetkým.

Tento spôsob snahy o presvedčenie voliča otvára nožnice sociálnej stratifikácie a ani sa nenazdáme a slovač bude rozstrihnutá na zopár navzájom sa bijúcich táborov. Vlastne to vyzerá, že prvé ohniská sa už objavujú, ako napríklad prípad môjho bývalého suseda, ktorý dostal boxerom po papuli, pretože sa zúčastnil na „nesprávnej strane“ kotlebovského mítingu a niekto z tých „národovcov“ ho spoznal. S náckami nepôjde do vlády asi nikto a silne pochybujem, že by sa s nimi začala kamarátiť aj naša najväčšia pseudoľavicová vládnuca strana, napriek tomu, že sa pravicové straničky nadržané vládnuť jednohlasne zhodujú na tom, že to tak určite bude, lebo….. lebo medveď. Nepochybujem však o tom, že tieto voľby prinesú tlupe primitívov ovládaných prázdnymi heslami požičanými z obdobia druhej svetovej vojny ešte väčšiu moc. A možno sa náckovia prestanú hrať na umiernených a zmlátených susedov bude stále viac, až to začne niekomu liezť na nervy a zavládne obdobie otvoreného násilia.

Rodí sa ďalšia éra nenávisti a tak ako sme sa nepoučili nikdy, nepoučíme sa ani tentokrát. Nenávisť sa šíri ako požiar a my sme jej palivo, teda dovtedy, kým nezhoríme na požiarovisku dejín a tí, čo zostanú neučinia znova ten istý objav ako toľko krát, teda že sme zlyhali všetci, pretože niekto mal príliš veľkú potrebu vládnuť a my sme na to neprišli.

Deň, keď ekonomiku prejde solidarita

06.04.2020

Zatiaľ sa ešte svet nezrútil, ale už je počuť praskavé zvuky a na zem dopadajú prvé kusy betónu z monumentu všemocného kapitalizmu namiešaného v kvalite ľubovoľnej stavby postavenej v osemdesiatych rokoch minulého storočia v rámci akcie „Z“. Samé štrkové hniezdo, samá primiešaná tehla, kus dreva a sadry použitej na opravu už skôr vypadnutých miest, [...]

Keď sa z pastiera vykľuje vlk

31.03.2020

Máme ten najlepší politický a ekonomický systém, aký sme tu ešte pred takým mesiacom vôbec mohli mať, alebo nás o tom propaganda majiteľov systému aspoň presviedčala. Vlastne by mi ešte pred mesiacom bolo hlúpe písať to, čo si prečítate v nasledujúcich riadkoch, pretože by som to sám považoval za konšpiračnú teóriu a konšpiračné teórie zväčša nepovažujem za [...]

Hypotetické riešenie krízy

22.03.2020

Máme krízu. Zdravotnícku, ekonomickú, na základe správanie pána premiéra aj krízu kritického úsudku. Z televízie je počuť fňukanie novej vlády, že sa niečo nedá, lebo niekto nekúpil dosť testov na to, aby každý vedel, či je zdravý, alebo nakazený (ako keby horúčky a suchý kašeľ neboli dostatočné dôkazy toho, že je niekto nakazený.) Už takmer globálne platia [...]

Moskva / Lekár / Sanitka / Záchranka /

Explózia poškodila dom neďaleko slovenského veľvyslanectva v Moskve

09.04.2020 22:01

Výbuch si vyžiadal niekoľko zranených, uviedli ruské médiá s odvolaním sa na záchranárov.

Syria

Sýria a Rusko odmietli obvinenia, že Damask použil chemické zbrane

09.04.2020 20:31

Rusko a sýrska vláda aj v minulosti opakovane obviňovali Organizáciu pre zákaz chemických zbraní zo zaujatosti pri vyšetrovaní incidentov v Sýrii.

NAKA

Mafiána 'Hrobára' hneď po prepustení zadržali

09.04.2020 18:54, aktualizované: 20:54

Muž je obvinený za zločin založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých trestných činov úkladnej vraždy a vraždy.

Muž / vyhrážanie / zadržanie / NAKA /

NAKA zadržala muža, ktorý sa vyhrážal Matovičovi

09.04.2020 18:36

Policajti zaistili aj samotnú zbraň a momentálne so zadržaným vykonávajú procesné úkony.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 106645x
Priemerná čítanosť článkov: 3555x

Autor blogu