Založ si blog

Tradícia zvaná holokaust

Dnes si pripomíname „sviatok“ odkazujúci na vyvraždenie podstatnej časti jedného etnika o ktorom si kedysi dávnejšie „nadľudia“ povedali, že je to „rasa“ podľudí – rómsky holokaust. Jeden by povedal, že niečo tak príšerné ako rozhodovanie, ktorý človek je človek a ktorého treba poslať na smrť a spáliť v peci, pretože je oficiálne kresťansky nejedlý, lebo je to človek aj keď to vlastne nie je človek upadne do histórie a „nadľudia“ budú v 21. storočí od hanby šúchať nohami. Pravdou je ale to, že na každom rohu dnes stretnete „nadčloveka“ najrôznejšieho, včetne slovanského (pôvodne podľudského) etnického pôvodu, ktorý pomocou svojej obľúbenej „vyučovacej metódy“ bez váhania presvedčí okoloidúceho, že je nadčlovek – lebo nadčlovek predsa neváha zaútočiť na kohokoľvek, kto nesúhlasí s jeho presvedčením, že človek sa delí na My a Oni. Takto odhodlanému „nadčloveku sa ťažko vysvetľuje, že je zmanipulovaný duševný mrzák a to, že sa nechal zmanipulovať je jeho chyba a dôsledok jeho nízkeho intelektového výkonu, minimálne čo sa týka sociálnej inteligencie. O tom, ako sa „nadčlovek*“ (* ďalej len nácko) rodí som už kedysi kamsi písal. Tak dnes hodím trocha ťažko čitateľného textu o tom, ako sa rodí samotné presvedčenie, že vraždenie je cool zábavka, teda v prípade, že nie ste obeť, ale vykonávateľ.

Predstavte si, že žijete v dobe ťažkej hospodárskej krízy a máte len veľmi nejasnú predstavu o tom, že by ste to v zmysle kariéry mohli niekam dotiahnúť. Nemáte na čo byť hrdí, žijete v krajine triedy „B“, teda v štáte otrokov, ako napríklad dnešné Slovensko, alebo Nemecko po prvej svetovej vojne. V prostredí kapitalizmu sú karty rozdané a vy ste dostali najslabšie, aké boli v balíku, pretože vaši protihráči si dopredu vybrali také karty, aké sa im hodili, pretože zdedili majetok, ktorý na rozdiel od vás môžu s obstojným výnosom investovať. Potom sa nájde niekto v podobnej situácií, v akej ste vy, ale je to psychopat, ktorý má navyše výborné sociálne schopnosti a silný intelekt. Ten vám povie, ako sa karty rozdávajú a ukáže vám aj dôkaz. Lenže jeho skutočnou motiváciou nie je ukázať vám pravdu, ale stať sa jedným z tých, ktorí si karty z balíčka vyberajú, lebo sú ekonomicky za vodou. Takže vám ukáže časť pravdy, ale za nepriateľa označí niekoho, kto sa dá ľahko odlíšiť od väčšiny populácie a povie vám, že váš problém s obstaraním základných životných potrieb je vlastne spôsobený tým, že peniaze, ktoré by ste mohli mať nemáte lebo žid, lebo cigán, lebo homosexuál, lebo medveď, ale v žiadnom prípade nie: lebo nenažraný zamestnávateľ, toho si treba vážiť, teda v prípade, že nie je žid……

Vodca vám dokáže svojimi rečami odvodenými s klasických manipulačných techník starých ako ľudstvo, teda náboženstiev vypnúť ističe asociality. Stáva sa z vás asociál a potenciálny vrah, socializovaný v rámci skupiny ďalších zmanipulovaných vypnutých jedincov. A keď sa vaša ekonomická situácia dostane do bodu, v ktorom nemáte čo stratiť, vrhnete sa do vyvražďovania kvalitne pripraveného terča vašej nenávisti – iných ľudí. Stačí necelých 10% populácie zmanipulovanej k takejto činnosti a ten zbytok sa už pridá čisto z pragmatických dôvodov – aby sa z nich nestala súčasť terča.

Zverstvá druhej svetovej vojny neboli žiadna hromadná mentálna anomália, bol to nanešťastie prirodzený stav civilizácie trpiacej nedostatkom a schopnosť páchať holokaust máme uzamknutú niekde hlboko v mozgu, čakajúcu na chvíľu, kedy príde niekto s kľúčom a nepremení nás na skutočných démonov z mäsa a krvi. Po druhej svetovej vojne niektoré krajiny pochopili skutočný dôvod existencie nacizmu a namiesto boja začali bývalým nepriateľom pomáhať, čo viedlo k dočasnému utlmeniu nacizmu. Zakrátko sa aj z takejto pomoci stal zdroj príjmov rozdávačov kariet a znova sa vraciame do stavu, kedy delíme ľudí na ubermenschen a untermenschen, pretože kapitalizmus sa nezaoberá sociálnou spravodlivosťou.

Máme tu vládu vedenú konzervatívnymi populistami a pravicovými „liberálmi“, ktorá sa oháňa koronakrízou ako dôvodom na rozťahovanie nožníc sociálnej stratifikácie. Opatrne sa začína chudobným brať, bohatým dávať a strednú triedu posielať do tej nižšej, pretože tá má najslobodnejšiu myseľ a to je pre vládu nebezpečné. Máme tu teda substrát, ktorý je pre náckov ako konský hnoj pre pečiarky a vítrusy dozretého nacizmu sa šíria lepšie, ako spomínaný vírus.

Kto je tu vlastne ten fašista

02.06.2020

Tí, ktorí sa zaujímajú dianie vo svete určite postrehli, že ostrov „slobody“, známy ako USA horí zadymeným plameňom niečoho, čo stále konkrétnejšie pripomína začínajúcu občiansku vojnu, aj keď mainstreamové médiá to napriek horiacim policajným staniciam, súdom, kostolom a Donniemu Trumpovi v bunkri stále nazývajú protestnými zhromaždeniami. To, že [...]

Bielidlo je najlepší liek

02.05.2020

Politikovi, ktorému ide o získanie mandátu nejde vlastne o nič iné, ako o oslovenie čo najväčšieho počtu voličov a v poslednom desaťročí sme svedkami toho, ako si kandidáti všimli, že volebné právo začína tam, kde začína svojprávnosť, teda od výsledku IQ testu niekde okolo 70, čo je hraničná duševná zaostalosť. Nuž a od hranice intelektového výkonu potrebného [...]

Deň, keď ekonomiku prejde solidarita

06.04.2020

Zatiaľ sa ešte svet nezrútil, ale už je počuť praskavé zvuky a na zem dopadajú prvé kusy betónu z monumentu všemocného kapitalizmu namiešaného v kvalite ľubovoľnej stavby postavenej v osemdesiatych rokoch minulého storočia v rámci akcie „Z“. Samé štrkové hniezdo, samá primiešaná tehla, kus dreva a sadry použitej na opravu už skôr vypadnutých miest, [...]

maine, koronavírus

ONLINE: Zlom pre Afriku. Majú už milión ľudí s koronavírusom

07.08.2020 05:55

Afrika prekročila hranicu jeden milión ľudí pozitívne testovaných na koronavírus, skutočné počty nakazených sú zrejme oveľa vyššie.

Covid-19, koronavírus, testovanie, zdravotníctvo,

Koronavírus chytá druhý dych

07.08.2020 05:00

Pre narastajúci počet nakazených na Slovensku na budúci týždeň zasadne Pandemická komisia vlády. V prípade potreby aj konzílium epidemiológov.

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.