Založ si blog

Kto je tu vlastne ten fašista

Tí, ktorí sa zaujímajú dianie vo svete určite postrehli, že ostrov „slobody“, známy ako USA horí zadymeným plameňom niečoho, čo stále konkrétnejšie pripomína začínajúcu občiansku vojnu, aj keď mainstreamové médiá to napriek horiacim policajným staniciam, súdom, kostolom a Donniemu Trumpovi v bunkri stále nazývajú protestnými zhromaždeniami. To, že občiansku vojnu odštartovala vražda chlapíka, ktorý platil bankovkou, ktorá sa nepozdávala predavačovi a bol zavraždený vyhoretým bielym policajtom, pretože je čierny a čierni sú v USA podľa tamojších stereotypov kriminálnici, podobne, ako sú v slovakistane podľa tunajších stereotypov kriminálnikmi rómovia nemusím rozvádzať tiež, lebo sa o tom média až na niektoré „maličkosti“ zmieňujú. To, čo mi dnes leží na srdci sú slovakistanskí oficiálni „antifašisti“ z facebookových a instagramových účtov „proti fašizmu“, „naše slovensko“ a podobne.  Chalaniská a dievčence ( a všetky ostatné gender identity) sa totiž stihli zo dňa na deň premeniť na vrčiacich čistokrvných fašistov, ktorí klasicky fašisticky posielajú verbálne kohokoľvek, kto nevie, že policajtov treba likvidovať, lebo sú fašisti do plynu, k múru a k iným zariadeniam na odstraňovanie nepohodlných jedincov. A vôbec nevedia, že robia prakticky to isté, ako ich údajný úhlavný nepriateľ, ktorý má tiež problém pochopiť, čo je to ten fašizmus.

Fašizmus je ideológia, ktorá pracuje na princípe rozdelenia spoločnosti na kasty. Fašisti sú v tejto ideológii obvykle tí dobrí, správni, starajúci sa a vyvolení „riešiť problémy“, kdežto sociálna skupina vybratá do role „príčiny všetkého zla“ je tá, ktorú treba odstrániť na to, aby sme sa „My“ mali lepšie. To, či je cieľovou skupinou rasa (* rasy u človeka neexistujú, aj keď všelikto sa radšej buchne o zem, než aby to akceptoval), etnikum (tie naopak existujú), alebo spoločenská trieda nie je až také podstatné, stačí označiť množinu a máme nepriateľa.

Takže máme tu „My“ v podobe samozvaných anitifašistov, „oni“ v podobe policajtov a „My“ tlačíme do hláv našich comraden, že policajtov treba likvidovať, lebo bijú ľudí a slúžia zlu. Potom stačí aplikovať thomasov teorém v takej podobe, že „My“ nabehneme na policajtov, aby sme ukázali comraden, že policajti skutočne bijú ľudí a máme dôkaz, že policajti sa živia tým, že bijú ľudí, ideálne tých, ktorí „bojujú proti fašistom“ v podobe „nich“ – policajtov. No a na odstavenie tých zopár jedincov, ktorí by chceli skutočne bojovať proti fašistom od akejkoľvek snahy takéto riots úplne stačia. Tiež je to dostatočné na zvýšenie počtu sympatizantov našich parlamentných fašistov, lebo však kto „nás“ ochráni pred tými hnusnými asociálmi v uliciach, než vocca s plamennými rečami o bezpečí a poriadku?

Tento článočok vešiam na stránku čerstvo vyprofilovaných antifašistických fašistov, lebo si chcem užiť čítanie reakcií naštartovaných fighterov z oboch fašistických táborov a ich vzájomnej interakcie. Možno sa pri plamenných doriciposielčkách niektorí z nich uvedomia, aj keď o tom silne pochybujem.

Vaxxeri versus antivaxxeri

14.07.2021

Deň, kedy prvé včeličky proti Covidu úspešne prešli klinickými skúškami a rozbehli sa továrne na ich výrobu mal byť dňom, kedy ľudstvo vypieklo s týmto skoroorganizmom, ktorý si nechce dať vysvetliť, že je preňho evolučne výhodnejšie nezabiť svojho nositeľa. Lenže človek je síce najmúdrejší tvor na svete, ale ľudstvo ako celok je v podstate banda idiotov. (koho to [...]

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

Carles Puigdemont

Na Sardínii zadržali bývalého katalánskeho premiéra Puigdemonta

24.09.2021 06:56

Na Carlesa Puigdemonta, ktorý od roku 2017 žije v exile v Belgicku, je v Španielsku vydaný zatykač pre podnecovanie k vzbure.

Vakcína / Očkovanie / Covid / Koronavírus /

ONLINE: Austrália zažíva tretiu vlnu, polovica ľudí je pod zámkom

24.09.2021 06:15, aktualizované: 07:12

Striktné opatrenia obmedzujú pohyb polovici obyvateľov Austrálie. Úrady ich uvoľnia, keď naočkujú 70 percent dospelých obyvateľov.

Lunterovci, Banská Bystrica

Spor s dopravcom Banskobystrická župa stopla. Právnici ju stáli desaťtisíce eur

24.09.2021 06:00

Za právne služby v spore so Slovenskou autobusovou dopravou Zvolen zaplatila župa 175-tisíc eur.

pocasie-24-9-2021

Počasie sa postupne zlepší. Kam až stúpnu teploty?

24.09.2021 00:00

Chladné počasie sa pomaly končí a teploty sa opäť vyšplhajú vysoko. Kam až môžu dosiahnuť?

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 152103x
Priemerná čítanosť článkov: 3537x

Autor blogu