Založ si blog

Bielidlo je najlepší liek

Politikovi, ktorému ide o získanie mandátu nejde vlastne o nič iné, ako o oslovenie čo najväčšieho počtu voličov a v poslednom desaťročí sme svedkami toho, ako si kandidáti všimli, že volebné právo začína tam, kde začína svojprávnosť, teda od výsledku IQ testu niekde okolo 70, čo je hraničná duševná zaostalosť. Nuž a od hranice intelektového výkonu potrebného na vyjadrenie svojich základných životných potrieb po priemerných 100 nájdeme polovicu populácie, čo je celkom slušná voličská základňa. Trend oslovovania duševne slabšej časti populácie je globálny a teší sa takej obľube, že väčšina politikov zaplatila pred voľbami milióny štrkov na vyvesenie plagátov s obrovským vysmiatym xichtom kandidáta a heslom, ktoré neobsahuje viac ako holú vetu namiesto vysvetlenia metodiky plnenie svojich sľubov, čo stačilo súčasnej vládnej koalícií v zložení: „usvedčený daňový podvodník, neusvedčený drogový barón, usvedčený podvodník s pozemkami a Rišo – anarchokapitalistický ekonóm“, teda tým, ktorí jednohlasne a trojslovne pomenovali problém a navrhli jeho riešenie (niečo v zmysle – zatočíme s korupciou, prípadne zavrieme zlodejov), aby tu teraz vládli. A to máme ešte šťastie, lebo ak by ktorákoľvek so súčasných vládnucich strán vládla samostatne, nemali by sa s kým hádať a do právnych noriem by sa dostávali koniny z dreva naplnené prekvapením, tzv. trójske koniny (nie že by už nejaké neskúšali presadiť).

Pretože máme šťastie na vládu „bojovníkov proti korupcií“, nemáme tu vládu ešte väčších kujónov, napríklad takých, akí sa vyprofilovali z tých, ktorí tu vládli predtým a všimli si, že slovač znesie takmer všetko a  neprotestuje, kým protest nezvolá v súčasnosti vládnutím zaneprázdnený plačúci premiér.  Takéto šťastie ale nemajú v USA a keďže tam neviditeľná ruka trhu vládne železnou päsťou korporátu, pomaly sa ku koncu schyľuje prvé vládnutie Donnieho – jediného amerického prezidenta, ktorému z kancelárie zobrali červený telefón, aby po ťažkom dni v práci len tak z dlhej chvíle nerozpútal globálnu jadrovú vojnu, aj keď sa o to pravidelne pokúša aspoň ostrými odkazmi ktorémukoľvek vedúckemu akéhokoľvek štátu, včetne Číny, momentálne ešte stále najsilnejšej ekonomike sveta, v ktorej si neviditeľnú ruku drží tamojší zbor papalášov v pozlátenej klietke.

A Donnie na to ide svojím povestným štýlom, ktorý si asi odpozeral v hororoch série Saw. Napríklad verejným vyhlásením, že má dostatok dôkazov o tom, že koronavírus vyvinuli v biologickom labáku v meste Wuchan „wuhan, wu-han, wu niečo“, kto by sa v tej čínštine vyznal, keď ju aj domorodci musia študovať od troch rokov. No ale hlavne odprisahal pomstu, teda pošteklil čínskeho draka na päte pierkom vytrhnutým z krídla Orla bielohlavého. Keby bol Donnie len sadistický diktátor, bolo by to celkom pochopiteľné, že sa chce konečne dostať k svojmu milovanému červenému telefóniku hlavného veliteľa US army, lenže on chalanisko asi v rannom detstve spadol na hlavičku a tak si pred svojím bojovým pokrikom opomenul overiť, či to laboratórium náhodou nie je tak trocha americké. Labáčik stupňa ochrany  BSL-4 je totiž súčasťou medzinárodného systému rýchlej reakcie proti epidemickým patogénom a bol postavený s mastným príspevkom nadácie Gatesovcov,  Galvestonského národného labáka, kanadskej vlády a texaskej univerzity, teda samých komunistických nepriateľov ameriky v roku 2003 po tom, ako sa v Číne okotila prvá verzia vírusu SARS (áno, koronavírus je verzia práve tohto patogénu, preto sa mu nadáva SARS CoV-2). Keďže Donnie o tom zjavne netuší doteraz, bude žiadať od Číny odškodné, lebo inak bude vojna (obdoba lúpežného prepadnutia banky s ospravedlnením, že lupičoví rodičia prišli v tej banke o úspory, pretože si nevšimli ročné priemerné náklady na úver, ktorý si zobrali na vianočné darčeky).

BTW: spomenul som už, že verzia s únikom mutantného vírusu z laboratória je ešte stále zo všetkých nanepravdepodobnejšia?

Keď už starý oranžovovlasý prezident, ktorý nepochybne vyhrá aj ďalšie US prezidentské voľby, pretože jeho protikandidát má srandovné meno vytasil svoje najmocnejšie slová na svete proti relatívne ťažko uveriteľnému páchateľovi pandémie, stihol fakticky zrušiť svetovú zdravotnícku organizáciu za to, že mu oponovala v názoroch, podarilo sa mu verejne vystúpiť s prejavom, kde svojej voličskej základni, teda jedincom s IQ od 70 do 100 prezradil, že čínsky mor sa dá vyliečiť chlastaním bielidla, alebo dezinfekčného prípravku a hádajte čo?

Pretože je najmocnejší prezident na svete, tak predsa nemôže hovoriť hovadiny a teda logikou jeho voličov má pravdu a hor sa chlastať bielidlo….. 50 obetí – nič hrozné, ale obeťami sú len tí, ktorí zvládli tieto dobroty prehltnúť neriedené a ktovie koľko američanov si dodnes cvrkne trochu bielidla do piva.

Americký prezident je len jeden z mála vzácnych prípadov, keď v idiokracii vládne jeden z idiotov, obvykle sú politici na tejto ideologickej ceste prešpekulovaní psychopati a ich hlavným cieľom je premeniť spoločnosť na stádo, ktoré nie je problém ovládať cez médiá. Deje sa to aj u nás, takže pozor na svoj kritický úsudok, lebo podľahnúť dezinformačným bludom je jednoduchšie, ako si myslíte. Stačí keď vás šokujúca správa osloví a už sa zamotávate do pavučín konšpiračných teórií bez logického základu, ponoríte do ezotericko-politického bahna a  zaručenej „praudy“, ako ju prezentuje vocca Marián so svojimi čipmi v očkovacej látke o ktorých už vie napriek tomu, že očkovacie látky sa nedostali ešte ani do druhej fázy klinických testov.

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

Ildikó Kotlárová, riaditeľka, základná škola, Rómka

Deti chodia na vyučovanie hladné. Tak by nevedeli pracovať ani dospelí, hovorí riaditeľka základnej školy

30.01.2023 09:11

Vyštudovala, hovorí tromi jazykmi a nikdy sa nevydala. Ildikó Kotlárová je jednou z mála olašských Rómiek, ktoré nabúrali prísne tradície - a vyplatilo sa.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 179668x
Priemerná čítanosť článkov: 3593x

Autor blogu