Založ si blog

Grilovanie spoločnosti

Dnes je špeciálny deň, keď si naša pinochetovská politická úderka akože verejne griluje uchádzačov o post špeciálneho prokurátora, ktorý je už prichystaný pre kandidáta, kvôli ktorého túžbe vláda zmenila zákon, aby bol práve on, teda veľký Daniel, a.k.a. ten, čo poslal na proteste vodné delá do -17 stupňov na občanov domáhajúcich sa prešetrenia kauzy „Gorila“, aby ušetril na nadčasoch pre prítomných policajtov (mimochodom som tam ako policajt bol, takže to nie je žiadna konšpiračná teória), a.k.a. Kefalos, ako ho láskyplne volajú v miestnej pseudoslobodomurárskej* (niečo ako Varehovi maltézski rytieri, jednoducho mocichtiví páni, ktorí sa hrajú na to, že sú súčasťou slobodomurárstva, ale nie sú, lebo nemajú ani šajnu, že majú murovať slobodu a nie vlastné mocenské pozície)  lóži. No a ON to samozrejme aj bude, prekvapenie sa v systéme, kde je moc viac, než občan nekoná, zato drzosť sa koná, lebo však Fico!!!

Druhá špeciálna správa dnešného dňa je, že nám minister zdravotníctva druhý krát vo svojej politickej kariére načisto prišiel o rozum (prvý krát to bolo, keď liečil jogínov duchom svätým, ale to nebolo nebezpečné pre spoločnosť narozdiel od dnešného bludu)  a to tým, že sa nechal akože inšpirovať Gréckom a chce púšťať ľudí z domu na základe SMS správy potvrdenej nejakou tou  bližšie nešpecifikovanou inštitúciou a uvažuje, že by to mohla byť polícia. Asi sa k nemu ešte od jeho kolegu Mikulca nedonieslo, že u polície už takmer nie je koho poslať do ulíc a nie ešte hľadať policajtov, ktorí budú analyzovať pohnútky občana vyjsť z domu. Ale ak sa tým pokúšal nasr*ť občanov do červena, tak sa mu darí. To je však nepravdepodobné, pravdepodobnejší dôvod je oveľa zlovestnejší a nepočíta s tým, že pánovi ministrovi šmýka remeň.

Jeden z mojich prvých výplodov na tomto blogu bol o žabe nevhodenej do horúcej vody a obsah toho článku som ani omylom nemyslel ako návod pre vládychtivých, ako urobiť z občana klbko nervov a následne otrokov.

Tak si teda zopakujme, ako sa z obyvateľstva krajiny robia poslušné ťažné zvieratá. Stane sa niečo hrozné, napríklad príde smrtiaca pandémia a nepoznáme spôsob, ako ju zastaviť. Zároveň sa objaví totalitychtivá vláda, ktorá slúži len neviditeľnej ruke Adama Smitha a peniažkom, ktoré svojou vládou dokážu „štátnici“ z krajiny nadojiť. V takomto prípade je pandémia ako dar z nebies, pretože vláda si môže presadzovať vlastné nedemokratické móresy pod zámienkou boja s „tou hnusobou“. Najprv urobí lockdown, čo je štandardný krok, ktorý vidíme všade okolo, dokonca aj v reálne demokratických krajinách. Lenže lockdown urobíme tak, aby sme občana zároveň donútili urobiť niečo, čo keď neurobí, tak asi príde o prácu, napríklad ho naženieme na Ag testovanie, kde je vyššia pravdepodobnosť, že sa nakazí, ako že bude správne diagnostikovaný (efektivita Ag testov sa pohybuje niekde okolo 30% – zdroj: trojčlenka//výsledky testovania na Slovensku za predpokladu, že PCR majú efektivitu 100%)

Takýto boj samozrejme nefunguje a reprodukčné číslo stagnuje, tak „musíme pritvrdiť“ a aby sme občana na nový normál pripravili, hodíme to do médií a čakáme, aký index nasratosti vypadne z komentárov na sociálnych sieťach. Potom sa už ináč nedá, len tie nové móresy spustiť, lebo však ľudia zomierajú a čakáme, či sa občania začnú búriť v rozpore s predchádzajúcimi nariadeniami. Keď sa začnú búriť len decentne, môžme pokračovať v schvaľovaní ďalších antisociálnych právnych noriem a keď už počet nakazených klesne, začneme postupne uvoľňovať opatrenia a občan si povie, aké je to skvelé, mať znova „slobodu“. Lenže sloboda medzičasom na pozadí boja s vírusom zmizla a už sa nedá vybojovať, pretože je to protizákonné a predsa nechceme prísť o prácu, keď je taká vysoká nezamestnanosť? Občan je ugrilovaný, korporát spokojný a vláda si môže ku korytu prizvať aj tých oligarchov, ktorých si občania priamo nezvolili za svojich zástupcov.

Nerešpektujem tvoj názor

05.06.2024

Kedysi strašne dávno, začiatkom pandémie takého škaredého vírusu, ktorý v tých dobách ešte nemal vedomosť, že najlepší spôsob, ako sa rozmnožiť je nezabiť svojho hostiteľa posadil vtedajší duch doby väčšinu človečenstva k monitorom a displejom zariadení určených na komunikáciu a šírenie názorov. Netrvalo dlho, kým si všakovakí podnikavci uvedomili, že Alex [...]

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Radšej zdaniť, ako zožrať

26.04.2024

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti [...]

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči zasahovali pri požiari na Bajkalskej v Bratislave

17.06.2024 23:06

Okolnosti vzniku požiaru sú v štádiu riešenia.

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 198805x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu