Založ si blog

Grilovanie spoločnosti

Dnes je špeciálny deň, keď si naša pinochetovská politická úderka akože verejne griluje uchádzačov o post špeciálneho prokurátora, ktorý je už prichystaný pre kandidáta, kvôli ktorého túžbe vláda zmenila zákon, aby bol práve on, teda veľký Daniel, a.k.a. ten, čo poslal na proteste vodné delá do -17 stupňov na občanov domáhajúcich sa prešetrenia kauzy „Gorila“, aby ušetril na nadčasoch pre prítomných policajtov (mimochodom som tam ako policajt bol, takže to nie je žiadna konšpiračná teória), a.k.a. Kefalos, ako ho láskyplne volajú v miestnej pseudoslobodomurárskej* (niečo ako Varehovi maltézski rytieri, jednoducho mocichtiví páni, ktorí sa hrajú na to, že sú súčasťou slobodomurárstva, ale nie sú, lebo nemajú ani šajnu, že majú murovať slobodu a nie vlastné mocenské pozície)  lóži. No a ON to samozrejme aj bude, prekvapenie sa v systéme, kde je moc viac, než občan nekoná, zato drzosť sa koná, lebo však Fico!!!

Druhá špeciálna správa dnešného dňa je, že nám minister zdravotníctva druhý krát vo svojej politickej kariére načisto prišiel o rozum (prvý krát to bolo, keď liečil jogínov duchom svätým, ale to nebolo nebezpečné pre spoločnosť narozdiel od dnešného bludu)  a to tým, že sa nechal akože inšpirovať Gréckom a chce púšťať ľudí z domu na základe SMS správy potvrdenej nejakou tou  bližšie nešpecifikovanou inštitúciou a uvažuje, že by to mohla byť polícia. Asi sa k nemu ešte od jeho kolegu Mikulca nedonieslo, že u polície už takmer nie je koho poslať do ulíc a nie ešte hľadať policajtov, ktorí budú analyzovať pohnútky občana vyjsť z domu. Ale ak sa tým pokúšal nasr*ť občanov do červena, tak sa mu darí. To je však nepravdepodobné, pravdepodobnejší dôvod je oveľa zlovestnejší a nepočíta s tým, že pánovi ministrovi šmýka remeň.

Jeden z mojich prvých výplodov na tomto blogu bol o žabe nevhodenej do horúcej vody a obsah toho článku som ani omylom nemyslel ako návod pre vládychtivých, ako urobiť z občana klbko nervov a následne otrokov.

Tak si teda zopakujme, ako sa z obyvateľstva krajiny robia poslušné ťažné zvieratá. Stane sa niečo hrozné, napríklad príde smrtiaca pandémia a nepoznáme spôsob, ako ju zastaviť. Zároveň sa objaví totalitychtivá vláda, ktorá slúži len neviditeľnej ruke Adama Smitha a peniažkom, ktoré svojou vládou dokážu „štátnici“ z krajiny nadojiť. V takomto prípade je pandémia ako dar z nebies, pretože vláda si môže presadzovať vlastné nedemokratické móresy pod zámienkou boja s „tou hnusobou“. Najprv urobí lockdown, čo je štandardný krok, ktorý vidíme všade okolo, dokonca aj v reálne demokratických krajinách. Lenže lockdown urobíme tak, aby sme občana zároveň donútili urobiť niečo, čo keď neurobí, tak asi príde o prácu, napríklad ho naženieme na Ag testovanie, kde je vyššia pravdepodobnosť, že sa nakazí, ako že bude správne diagnostikovaný (efektivita Ag testov sa pohybuje niekde okolo 30% – zdroj: trojčlenka//výsledky testovania na Slovensku za predpokladu, že PCR majú efektivitu 100%)

Takýto boj samozrejme nefunguje a reprodukčné číslo stagnuje, tak „musíme pritvrdiť“ a aby sme občana na nový normál pripravili, hodíme to do médií a čakáme, aký index nasratosti vypadne z komentárov na sociálnych sieťach. Potom sa už ináč nedá, len tie nové móresy spustiť, lebo však ľudia zomierajú a čakáme, či sa občania začnú búriť v rozpore s predchádzajúcimi nariadeniami. Keď sa začnú búriť len decentne, môžme pokračovať v schvaľovaní ďalších antisociálnych právnych noriem a keď už počet nakazených klesne, začneme postupne uvoľňovať opatrenia a občan si povie, aké je to skvelé, mať znova „slobodu“. Lenže sloboda medzičasom na pozadí boja s vírusom zmizla a už sa nedá vybojovať, pretože je to protizákonné a predsa nechceme prísť o prácu, keď je taká vysoká nezamestnanosť? Občan je ugrilovaný, korporát spokojný a vláda si môže ku korytu prizvať aj tých oligarchov, ktorých si občania priamo nezvolili za svojich zástupcov.

Keď Elon Musk vyhlási, že má Aspergerov syndróm a nastane ticho

09.05.2021

Stala sa strašná vec, najznámejší excentrický multimiliardár sa verejne priznal, že nie je úplne ako všetci ostatní a to preto, lebo má Aspergerov syndróm, čo je u nás v slovakistane už vyše roka smrteľná nevyliečiteľná ťažká duševná choroba, ktorou keď trpíte, tak dostanete od štátu tepláky a tenisky, za čo „úprimne ďakujeme“ pani Nicholsonovej, [...]

Vakcína pre hrdinov pracujúcej triedy

04.03.2021

Vláda sa nám začína konečne rozkladať a keby sa náhodou nerozložila, občan jej má už plné zuby a ako dobrí záhradníci vedia, keď sa kompost nechce rozložiť, treba mu pomôcť vidlami. Ale slovač je pracovne tak vyťažená, že radšej počká na teplejšie dni, ktoré by mali procesu rozkladu vlády pomôcť aj bez násilností, zvlášť keď je pred nami špeciálny lockdown [...]

Keď vláde opadávajú orgány

18.02.2021

Už sú to takmer dva mesiace, čo nás naša vláda zavrela v obývačkách a mesiac, čo sa chodíme infikovať vírusom, proti ktorému bojujeme na odberné miesta všeľudového antigénového testovania. Vláde, ktorá to celé pod vedením sebainfluencera Igora spískala pomaly opadávajú poslanci, ktorí už stratili trpezlivosť so spôsobmi, ktorými náš diktátor a jeho zopár [...]

Microsoft Bill Gates

Vedenie Microsoftu vyšetrovalo Billa Gatesa pre aféru so zamestnankyňou

17.05.2021 14:45

Vyšetrovanie aféry bolo tiež údajne dôvodom, pre ktorý sa Gates ešte pred jeho skončením v roku 2020 stiahol z vedenia spoločnosti.

Ján Hrubala

Hrubala nechce limitovať kolúznu väzbu. Fico podľa neho prekračuje etické hranice

17.05.2021 14:28, aktualizované: 14:54

Prax Špecializovaného trestného súdu v rozhodovaní o vzatí obvinených do väzby je podľa jeho predsedu relatívne konzistentná.

Vladimír Pčolinský

Vo veci zadržania a väzby Pčolinského nebola zistená žiadna nezákonnosť

17.05.2021 14:00

Vyjadrenia zo strany niektorých politikov celkom zrejme nie sú založené na vedomostiach z vyšetrovacieho spisu, poznamenal ÚŠP.

Alexej Navaľnyj

Súd pojednávanie v kauze štábov Navaľného odročil

17.05.2021 13:59

Súd má rozhodnúť, či nadácie a štáby Alexeja Navaľného budú považované za extrémistické. Tie obvinenia odmietajú.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 142313x
Priemerná čítanosť článkov: 3558x

Autor blogu