Založ si blog

Vaxxeri versus antivaxxeri

Deň, kedy prvé včeličky proti Covidu úspešne prešli klinickými skúškami a rozbehli sa továrne na ich výrobu mal byť dňom, kedy ľudstvo vypieklo s týmto skoroorganizmom, ktorý si nechce dať vysvetliť, že je preňho evolučne výhodnejšie nezabiť svojho nositeľa. Lenže človek je síce najmúdrejší tvor na svete, ale ľudstvo ako celok je v podstate banda idiotov. (koho to urazilo, tan trpí psychotickou vzťahovačnosťou).

Keby ten deň bol dňom víťazstva nad vírusom, tak by to bolo super, lenže namiesto toho sa začala rozhárať informačná vojna. Na jednu stranu sa postavili tí, ktorí si buď prečítali štúdie o prínose vakcín, alebo jednoducho akceptovali, že vakcínou ich nechcú očipovať mimozemské jaštery a nechali sa pichnúť, čím celkom slušne zvýšili svoje šance, že Covid nechytia, prípadne ho budú po nakazení týždeň fŕkať z nosa. Na tú druhú, oveľa hlučnejšiu stranu sa postavili tí, ktorí „vedia“, že ich chce tajná svetovláda označkovať čipmi, ktorými ich vypne, keď nebudú poslúchať, tí, ktorí nepochopili zmysel dezinformačnej kampane niektorých zárobkuchtivých firiem, ktoré nestihli svoje vakcíny predložiť pred kontrolné orgány a v neposlednom rade tí, ktorí sa nedajú zaočkovať kvôli tupej politickej kampani domácich politikov s ktorými súcitím a želám im pevné nervy, aby svoju frustráciu prekonali, lebo tento „dôvod“ takmer odradil aj mňa, našťastie som sa nad slovenských politikov dokázal povzniesť.

Slovenskí politici nejako samých seba presvedčili, že obyvateľstvo presvedčia, že sa treba zaočkovať, lebo vakcína je SLOBODA, čo vyznieva dosť komicky v čase pravicovej polokonzervatívnej večne sa hádajúcej, životný štandard znižujúcej, ale hlavne neschopnej vlády. Dokolečka opakujúca sa mantra „Dajte sa zaočkovať“ znejúca z každého reklamného bloku zafungovala ako Alzák zo svojim pokrikom Pozeeemšťááááán, čo je podvedomý signál na okamžité prepnutie kanála. Do kampane sa nalialo toľko peňazí, že ju budú splácať ešte naši pravnuci a jej hodnota je ešte nulovejšia, ako hodnota stredoškolskej odbornej práce podpriemerného študenta obchodnej akadémie.

K dnešnému dňu máme zaočkovanosť nejakých 36%, čo je relatívne dobrý výsledok napriek šíreniu toxickej demagógie zo strany našich politikov, ale je to málo na to, aby zdravotníci oslávili Vianoce v kruhu svojich blízkych namiesto pobehovania po JIS-kách a starania sa o tých, ktorí sa nenechali zotročiť čipmi Billa Gatesa. Rýchlejšie ako očkovanie sa ale šíri na prvý pohľad nepochopiteľná nenávisť medzi zaočkovanými a nezaočkovanými, ktorá vedie nielen k vzájomným invektívam na sociálnych sieťach, ale už aj k celkom konkrétnym aktom nenávisti, od protestov proti zotročeniu vakcínou až po zákazy vstupu zaočkovaných do jednej právnickej kancelárie. Vlastne to vedie ešte ďalej. Istá oftalmologička zo Žiliny podľa médiami sprostredkovaných informácií odmieta ošetriť zaočkovaných, lebo sa niekde dozvedela, že roznášajú herpes. To, že na Slovensku zjavne duševne chorý človek s intelektom, ktorý mu nedovoľuje akceptovať, že herpes sa šíri len priamym kontaktom pracuje ako oftalmológ, má doktorát a je akože intelektuál ilustruje úroveň nášho zdravotníctva, ale máme tu aj iných „intelektuálov“, ktorí sa rozhodli svoje nafúknuté Ego rozhodiť ako vlečku hnoja po poli sociálnych sietí tým, že verejne vyhlásia, že očkovanie je vlastne samovražda. Od výživového poradcu Igora, cez milovníkov konšpiračných teórií s titulom po redaktora týždenníka T*end, od ktorého sa všetci dozvedia, že vakcína spôsobuje skoro všetkým také ťažké vedľajšie účinky, že nemajú šancu vydržať ich v zdraví.

Keďže človek je tvor spoločenský a vakcíny našu spoločnosť doslova rozčesli na dva znepriatelené tábory, ktoré sa nenávidia preto, lebo jeden sa cíti byť zotročovaný výzvami k očkovaniu a druhý sa cíti byť ohrozený potenciálnymi roznášačmi nových mutácií, bolo by vhodné zamyslieť sa nad tým, qui bono. A tí, čo z chaosu profitujú sú čuduj sa svete – naša akože rozhádaná vláda, ktorá má v tomto chaose priestor na to, aby si plnila svoje antisociálne sny o prerobení štátu na akciovú spoločnosť, ktorú vlastnia. Postupne zakopávajú demokratické princípy a zvykajú obyvateľstvo na novú dobu, v ktorej občan vzdá akékoľvek snahy o ovplyvnenie diania v krajine. V takomto chaose občanom nevadí, že vznikol precedens podľa ktorého je v našej demokratickej krajine protiústavné dožadovať sa aplikácie najposvätnejšieho nástroja demokracie – referenda, podstatné je, že Igor M. skritizoval prezidentku za to, že nechala o referende polemizovať nejaký Ústavný súd, nevadí, že v NAKA máme skupinku priamo podliehajúcu prokurátorovi Danielovi, kvôli ktorému museli zmeniť ústavný zákon, aby sa tým prokurátorom stal, nevadí, že minister vnútra bol verejne obvinený z brania úplatkov, ale vadí to, že furt niekto otravuje s očkovaním a teda očkovanie je to zlo, proti ktorému sa oplatí bojovať.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Putinova anexia vykrúca paragrafy a rozmazáva hranice

03.10.2022 15:22

Rusko zabralo časť území Ukrajiny a vyhlásilo ich za svoje. A teraz sa Ukrajina zrazu legálne stala agresorom, ktorý sa zmocnil časti územia Ruska, tvrdí ruský politológ.

vojna na ukrajine

Ruský informačný priestor sa po neúspechoch v Charkovskej oblasti a Lymane zásadne mení

03.10.2022 15:20

Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania mobilizácie.

zalohovanie pet flias plastov a plechoviek

Podnikateľ Sabol žaluje Tarabu za ohováranie. Poslanec ho obvinil, že zarába na fľaškomatoch

03.10.2022 14:56

Poslanec Tomáš Taraba obvinil podnikateľa Jána Sabola, že systém zálohovania fliaš nastavili politici tak, aby na tom zahrábal. Sabol ho žaluje.

Mikulec

SR, ČR, Maďarsko a Rakúsko chcú riešiť nelegálnu migráciu spoločne

03.10.2022 14:55

Opatrenia chcú prijímať tak, aby sa udržal voľný pohyb v rámci schengenu.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 174480x
Priemerná čítanosť článkov: 3561x

Autor blogu