Založ si blog

Postlockdownový blackout

Už sme sa vytešovali, ako sme ten Covid predsa len dobehli a urobili z neho konečne tú náckami už dávnejšie skloňovanú chrípečku, teda ani nie tak my, ako krajiny, kde z očkovania neurobili politickú tému a konšpiračného strašiaka a už tu máme prúser jak bejk, pretože prispatá ekonomika sa začala budiť a zobudila sa v novej postieľke na neznámom mieste, vlastne na úplne inej planéte, lebo múdre hlavy z europarlamentu stihli vyviesť huncútstvo, ktoré má také grády, že „ekologické“ pestovanie bioetanolu a bionafty obrábanej mašinkami na naftu a rafinované mašinkami na uhlie sa naňho zďaleka nechytá. Dokonca s obdobne pitoreskným efektom, lebo cena elektriny kopom z otočky prerazila hranicu rentability opätovného spustenia uhoľných elektrární. Čo čert nechcel, snaha EÚ o ekologizáciu energetického sektora sa navyše zrazila s ruským ekonomickým huncútstvom, spočívajúcom v tom, že si Gazprom povedal, že Čína je lepší parťák, ako nejaká Európa, ktorá stále vykrikuje, ako Putin zavraždil v podstate každého, koho môžu západné médiá označiť za hrdinu demokracie* a tak nám priškrtili ventily na plynovodoch. *(jedná sa o sarkastický úlet, pretože Rusko samozrejme priškrtilo ventily z dôvodu, že nemajú dostatočné ťažobné kapacity na súčasné kŕmenie prebúdzajúcej sa čínskej vševyrábajúcej ekonomiky a nejakej hnusnej Európy)  Cena elektrickej energie na trhu rastie posledných pár týždňov exponenciálne a bratři Češi dnes skonštatovali, že nárast ceny elektriny robí za posledný deň nejakých 200%, čo je neklamný znak toho, že nám začína kolabovať najpodstatnejší sektor určujúci cenu čohokoľvek, čo ste si nevypestovali na záhradke, alebo nenarúbali v lese. Ekonomickí analytici si už ani nijako výrazne nedávajú servítku pred ústa, keď vo svojich analýzach používajú slovíčka ako „občianske vojny“, „hladomor“, „nástup extrémizmu“. No a keď už spomínam ten extrémizmus, tak máme výnimočnú možnosť vyskúšať si, ako extrémny je centrizmus a pravicový „liberalizmus“.

Naši poväčšinou pravicovo liberálni politici, na čele s ujom Krajniakom už skúšajú upokojovať občanov, že keď im nebude stačiť na zaplatenie účtov za elektrinu výplata, môžu si naordinovať splátkový kalendár, čo moja autistická hlava spracovala tak, že keď nemáš tisíc € na elektrinu, môžeš platiť 999€ do chvíle, kým niekde nezoženieš peniaze na zaplatenie toho posledného eura. Možností je veľa. Prestať jesť, odsťahovať sa do lesa, na ulicu, predať obličku, kreativite sa medze nekladú. Teda samozrejme len v prípade, že nepatríte k horným 10000, ničmenej aj tí si vyskúšajú novú dobu temna, len trochu inak.

Po zobchodovaní najbližšej opcie na dodávku plynu a elektriny sa začnú diať veci a to v tomto poradí: Najprv prídu účty za plyn a energiu, ktoré povedú zhruba 30% slovače pod hranicu energetickej chudoby, pretože si nebudú môcť dovoliť platiť účty za energie. Keďže prichádza chladná časť roka a nie každý má alternatívny zdroj tepla, začne sa zvyšovať počet samovrážd a nápad majetkovej kriminality. Hneď na to začnú prudko stúpať ceny potravín, čo spôsobí, že slovač sužovaná chladom a tmou začne trpieť podvýživou a chorobami, ktorým podvýživa prospieva, vrátane „hnusoby“. A hladujúci človek nemá morálne prekážky rabovať, aby prežil. Následne začne kolabovať priemysel výrazne závislý na elektrickej energií a plyne, takže nastane mohutná vlna prepúšťania zamestnancov hutníckeho priemyslu. Zastavia sa píly, cementárne, ceny stavebných materiálov sa dostanú do takých relácií, že môj sused konečne prestane každý deň bzučať karbobrúskou a šuchotať miešačkou. Zastaví sa stavba diaľníc. V poslednom dejstve energetického kolapsu dôjdu štátu peniaze na prevádzku nemocníc, úradov, škôl a tie nové obrnené transportéry za dve miliardy hádam stihne štát kúpiť aspoň týždeň predtým, ako hladujúci dav prenikne cez kordóny hladujúcich policajtov do „národnej“ rady a ukončí „liberálnu demokraciu“ na Slovensku. No a potom je už len na nás, ktorý „extrém“ si vyberieme, resp. ktorý „vocca“ nás zase presvedčí, že je ten pravý, ale skôr dúfam, že to bude ten ľavý, lebo pravica v období kolapsu ekonomiky vie akurát tak obviňovať a prskať síru.

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

SR Vyšné Nemecké doprava obmedzenia KEX

Protest poľských dopravcov nekončí, zomreli dvaja muži. Varšava navrhla Kyjevu riešenie

28.11.2023 12:35

Poľský minister infraštruktúry poslal Ukrajine návrh na riešenie protestu poľských nákladných autodopravcov na hraničných priechodoch s Ukrajinou.

Šefčovič Stoltenberg

Šefčovič patrí podľa Politico medzi 28 najvplyvnejších ľudí v Európe

28.11.2023 12:13

Politico si pri predstavení Šefčovičovho profilu položil otázku, či existuje v eurokomisii práca, ktorú momentálne nerobí.

Hitler / Nacisti / Nacistické Nemecko /

Austrália zakázala nacistický pozdrav novelou protiteroristických zákonov

28.11.2023 12:04

V júni tohto roka austrálska vláda zakázala verejné vystavovanie a predaj nacistických symbolov a príslušenstva.

Polícia SR

Polícia obvinila trojicu útočníkov, v podniku v Poprade napadli muža

28.11.2023 11:40

Napadnutý muž po incidente utrpel ťažké zranenia.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 188939x
Priemerná čítanosť článkov: 3705x

Autor blogu