Založ si blog

Voloďa verzus Voloďa

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a  pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a Ukrajinská delegácia na túto ponuku zahlásila, že nee, ani bohovi.

Voloďa P. hrá síce vabank, lenže nehrá poker, ale šachy, čo si Voloďa Z. nevšimol, lebo však on je geroj a geroj hodí do banku všetko, lebo má dva páry a jeho súper má len koňa na dostrel od jeho dámy.

Takže Voloďa P. dnes Voloďovi Z ponúkol, že sa jeho logistická pohroma sfleku zdekuje z Ukrajiny v prípade, že Rusko vyfasuje Doneck, Luhansk, Krym a Ukrajina sa zahrá na Švajčiarsko, teda že nepôjde do NATO. No a geroj Voloďa Z. zjavne nepochopil, že mu Rusko ponúka v podstate svoju kapituláciu, tak to ako správny zabávač zaklincoval a bude naďalej s najrôznejšími think tankmi skučať, aby bola rozpútaná posledná svetová vojna (viď moje predchádzajúce bludné články)

Keby Voloďa Z. pochopil, že nehrá poker, ale šach, zabezpečil by okrem skončenia demolácie svojej krajiny Puťovou hordou kromaňoncov aj to, že jeho občania sa za pár rokov nestanú v hladujúcej Európe vďačnými cieľmi extrémistov, ktorých množeniu chudoba a hlad prospieva. Ostatne extrémisti dnes vyliezli už druhý krát na nesprávny kopec, ktorý mal byť tentokrát najvyšší, čo sa dá vnímať ako znamenie, že sa ich preferencie začnú zvyšovať až kým nebudeme mať v najbližších voľbách ďalšie prekvapko. V politike sa vždy bojuje o hlasy ľavej polovice gaussovej krivky intelektového výkonu, pretože inteligencia sa vylučuje s entuziazmom a schopnosťou zvoliť si za svojho pána típka z najväčšieho billboardu pri diaľnici.

V roku 2024 sa v Rusku budú konať prezidentské voľby a Voloďa P. neskutočne nasrahneval prakticky všetkých ruských oligarchov, ktorí sú v podstate tí, ktorí v rosiji reálne vládnu pomocou výplat. A vládnu až do tej miery, že ten 70 ročný starec by sa stal prezidentom jedine v prípade, že by nechal postrieľať všetkých protikandidátov. Miestnym oligarchom by stačilo postaviť proti Voloďovi P kohokoľvek, kto by sľúbil, že vybaví zrušenie sankcií a potom by sa NATO zapodievalo v podstate už len Čínou.

Voloďa Z. by v  scenári navrhnutom Voloďom P. , resp. jeho delegáciou zostal pri moci, ktorú mu mimochodom rusi v tom dnešnom návrhu priznávajú. Naopak nepristúpením na návrh rusov jeho vyhliadky na ďalšie volebné obdobie hasnú a to aj v prípade, že by sa rusi zdekovali spontánne, čo je však menej pravdepodobné, ako nukleárny holokaust. V tom čase už nacistická Európa by začala vyháňať ukrajincov, ktorí podobne ako schrodingerov róm nechcú robiť a kradnú ľuďom prácu, zavládli by nepokoje  a demokracia by dostala na prdel.

Blafovanie v tejto partičke pokru Voloďovi Z. nevyšlo, lebo šach sa s kartami nehrá. Byť dobrý bojovník neznamená byť dobrý štátnik a už vôbec nie politik.

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Vladimír Iljič Putin

25.01.2022

Hodiny posledného súdu sa ani pre tento rok nepohli z hodnoty 100 sekúnd pred polnocou a niekomu to asi prišlo príliš nudné, tak dnes 11 z desiatich slovákov vie, že ideme do vojny z Ruskom, teda v prípade, že zlyhá diplomacia USA spočívajúca v balení a odlete diplomatov USA z Ukrajiny, ktorá sa celkom zjavné mení na perineum (miesto kam budú dopadať gule) – aspoň [...]

Kosovo medvede rezervácia príroda zaujímavosti

Zásahový tím usmrtil už desať medveďov

28.06.2022 10:18

Za minulý rok Zásahový tím odstránil sedem synantropných jedincov, čiže takých, ktorí sa už človeka nebáli a zvykli si na jeho prítomnosť.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Pre požiar vo výrobnej hale v Dubnici evakuovali 135 zamestnancov, štyri osoby sa zranili

28.06.2022 09:55

Požiar vznikol na odsávaní výrobného stroja.

Ukrajina / UA /

Klus: Najdôležitejšou súčasťou Marshallovho plánu pre Ukrajinu je európska perspektíva

28.06.2022 09:48

Obnova Ukrajiny bude podľa Klusa finančne a politicky veľmi náročný proces. Konštatoval však, že je potrebné o tomto procese hovoriť aj v súvislosti so zapojením agresora, teda Ruska.

lieky, lekáren, doktorka

Prelomová reforma: Inovatívnych a onkologických liekov bude viac. Budú aj lacnejšie?

28.06.2022 09:00

Po desiatich rokoch, za ktoré sa Slovensko v dostupnosti inovatívnych liekov dostalo až za štáty ako Ukrajina či Rumunsko, si štát sľubuje zmenu.