Založ si blog

Voloďa verzus Voloďa

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a  pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a Ukrajinská delegácia na túto ponuku zahlásila, že nee, ani bohovi.

Voloďa P. hrá síce vabank, lenže nehrá poker, ale šachy, čo si Voloďa Z. nevšimol, lebo však on je geroj a geroj hodí do banku všetko, lebo má dva páry a jeho súper má len koňa na dostrel od jeho dámy.

Takže Voloďa P. dnes Voloďovi Z ponúkol, že sa jeho logistická pohroma sfleku zdekuje z Ukrajiny v prípade, že Rusko vyfasuje Doneck, Luhansk, Krym a Ukrajina sa zahrá na Švajčiarsko, teda že nepôjde do NATO. No a geroj Voloďa Z. zjavne nepochopil, že mu Rusko ponúka v podstate svoju kapituláciu, tak to ako správny zabávač zaklincoval a bude naďalej s najrôznejšími think tankmi skučať, aby bola rozpútaná posledná svetová vojna (viď moje predchádzajúce bludné články)

Keby Voloďa Z. pochopil, že nehrá poker, ale šach, zabezpečil by okrem skončenia demolácie svojej krajiny Puťovou hordou kromaňoncov aj to, že jeho občania sa za pár rokov nestanú v hladujúcej Európe vďačnými cieľmi extrémistov, ktorých množeniu chudoba a hlad prospieva. Ostatne extrémisti dnes vyliezli už druhý krát na nesprávny kopec, ktorý mal byť tentokrát najvyšší, čo sa dá vnímať ako znamenie, že sa ich preferencie začnú zvyšovať až kým nebudeme mať v najbližších voľbách ďalšie prekvapko. V politike sa vždy bojuje o hlasy ľavej polovice gaussovej krivky intelektového výkonu, pretože inteligencia sa vylučuje s entuziazmom a schopnosťou zvoliť si za svojho pána típka z najväčšieho billboardu pri diaľnici.

V roku 2024 sa v Rusku budú konať prezidentské voľby a Voloďa P. neskutočne nasrahneval prakticky všetkých ruských oligarchov, ktorí sú v podstate tí, ktorí v rosiji reálne vládnu pomocou výplat. A vládnu až do tej miery, že ten 70 ročný starec by sa stal prezidentom jedine v prípade, že by nechal postrieľať všetkých protikandidátov. Miestnym oligarchom by stačilo postaviť proti Voloďovi P kohokoľvek, kto by sľúbil, že vybaví zrušenie sankcií a potom by sa NATO zapodievalo v podstate už len Čínou.

Voloďa Z. by v  scenári navrhnutom Voloďom P. , resp. jeho delegáciou zostal pri moci, ktorú mu mimochodom rusi v tom dnešnom návrhu priznávajú. Naopak nepristúpením na návrh rusov jeho vyhliadky na ďalšie volebné obdobie hasnú a to aj v prípade, že by sa rusi zdekovali spontánne, čo je však menej pravdepodobné, ako nukleárny holokaust. V tom čase už nacistická Európa by začala vyháňať ukrajincov, ktorí podobne ako schrodingerov róm nechcú robiť a kradnú ľuďom prácu, zavládli by nepokoje  a demokracia by dostala na prdel.

Blafovanie v tejto partičke pokru Voloďovi Z. nevyšlo, lebo šach sa s kartami nehrá. Byť dobrý bojovník neznamená byť dobrý štátnik a už vôbec nie politik.

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

Ildikó Kotlárová, riaditeľka, základná škola, Rómka

Deti chodia na vyučovanie hladné. Tak by nevedeli pracovať ani dospelí, hovorí riaditeľka základnej školy

30.01.2023 09:11

Vyštudovala, hovorí tromi jazykmi a nikdy sa nevydala. Ildikó Kotlárová je jednou z mála olašských Rómiek, ktoré nabúrali prísne tradície - a vyplatilo sa.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 179669x
Priemerná čítanosť článkov: 3593x

Autor blogu