Založ si blog

Voloďa verzus Voloďa

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a  pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a Ukrajinská delegácia na túto ponuku zahlásila, že nee, ani bohovi.

Voloďa P. hrá síce vabank, lenže nehrá poker, ale šachy, čo si Voloďa Z. nevšimol, lebo však on je geroj a geroj hodí do banku všetko, lebo má dva páry a jeho súper má len koňa na dostrel od jeho dámy.

Takže Voloďa P. dnes Voloďovi Z ponúkol, že sa jeho logistická pohroma sfleku zdekuje z Ukrajiny v prípade, že Rusko vyfasuje Doneck, Luhansk, Krym a Ukrajina sa zahrá na Švajčiarsko, teda že nepôjde do NATO. No a geroj Voloďa Z. zjavne nepochopil, že mu Rusko ponúka v podstate svoju kapituláciu, tak to ako správny zabávač zaklincoval a bude naďalej s najrôznejšími think tankmi skučať, aby bola rozpútaná posledná svetová vojna (viď moje predchádzajúce bludné články)

Keby Voloďa Z. pochopil, že nehrá poker, ale šach, zabezpečil by okrem skončenia demolácie svojej krajiny Puťovou hordou kromaňoncov aj to, že jeho občania sa za pár rokov nestanú v hladujúcej Európe vďačnými cieľmi extrémistov, ktorých množeniu chudoba a hlad prospieva. Ostatne extrémisti dnes vyliezli už druhý krát na nesprávny kopec, ktorý mal byť tentokrát najvyšší, čo sa dá vnímať ako znamenie, že sa ich preferencie začnú zvyšovať až kým nebudeme mať v najbližších voľbách ďalšie prekvapko. V politike sa vždy bojuje o hlasy ľavej polovice gaussovej krivky intelektového výkonu, pretože inteligencia sa vylučuje s entuziazmom a schopnosťou zvoliť si za svojho pána típka z najväčšieho billboardu pri diaľnici.

V roku 2024 sa v Rusku budú konať prezidentské voľby a Voloďa P. neskutočne nasrahneval prakticky všetkých ruských oligarchov, ktorí sú v podstate tí, ktorí v rosiji reálne vládnu pomocou výplat. A vládnu až do tej miery, že ten 70 ročný starec by sa stal prezidentom jedine v prípade, že by nechal postrieľať všetkých protikandidátov. Miestnym oligarchom by stačilo postaviť proti Voloďovi P kohokoľvek, kto by sľúbil, že vybaví zrušenie sankcií a potom by sa NATO zapodievalo v podstate už len Čínou.

Voloďa Z. by v  scenári navrhnutom Voloďom P. , resp. jeho delegáciou zostal pri moci, ktorú mu mimochodom rusi v tom dnešnom návrhu priznávajú. Naopak nepristúpením na návrh rusov jeho vyhliadky na ďalšie volebné obdobie hasnú a to aj v prípade, že by sa rusi zdekovali spontánne, čo je však menej pravdepodobné, ako nukleárny holokaust. V tom čase už nacistická Európa by začala vyháňať ukrajincov, ktorí podobne ako schrodingerov róm nechcú robiť a kradnú ľuďom prácu, zavládli by nepokoje  a demokracia by dostala na prdel.

Blafovanie v tejto partičke pokru Voloďovi Z. nevyšlo, lebo šach sa s kartami nehrá. Byť dobrý bojovník neznamená byť dobrý štátnik a už vôbec nie politik.

Nerešpektujem tvoj názor

05.06.2024

Kedysi strašne dávno, začiatkom pandémie takého škaredého vírusu, ktorý v tých dobách ešte nemal vedomosť, že najlepší spôsob, ako sa rozmnožiť je nezabiť svojho hostiteľa posadil vtedajší duch doby väčšinu človečenstva k monitorom a displejom zariadení určených na komunikáciu a šírenie názorov. Netrvalo dlho, kým si všakovakí podnikavci uvedomili, že Alex [...]

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Radšej zdaniť, ako zožrať

26.04.2024

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti [...]

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

Theodore Roosevelt

Teddyho Roosevelta nezmohol ani atentát. Pokojne rečnil s guľkou v hrudi

21.07.2024 10:00

Počas volebnej kampane v roku 1912 postrelil amerického exprezidenta atentátnik, ale Roosevelt pokračoval v programe a na mítingu predniesol vyše hodinový prejav.

Izrael, protest, Netanjahu, demonštrácia

Tisíce Izraelčanov protestujú proti vláde. Do USA nepoletíš, kým neuzavrieš mier, odkazujú Netanjahuovi

21.07.2024 09:38

Izraelská armáda začala povolávať do služby študentov náboženských škôl.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 200111x
Priemerná čítanosť článkov: 3638x

Autor blogu