Založ si blog

Rozprávka o výskumnom ústave chlóru

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna veľká krajina pokrytá púšťami a horami, ktorá mala taký menší problém, že svetové mocnosti známe zhadzovaním mieru a lásky z bombardérov nevedeli dohodnúť, ktorá časť jej obyvateľov sú hnusní teroristi a ktorá časť bojuje za demokraciu. Vládu tejto krajiny ochraňoval mocný medveď zo severu, protivládne hnutie zase veľký orol spoza oceánu. To jediné, na čom sa tieto dve zvieratká zhodli bolo, že úplne najväčší terorista je fundamentalistické hnutie ISIL, ktoré neváhalo zabiť kohokoľvek, kto si omylom prečítal inú knihu, ako originálne vydanie novely známej ako Korán.

V tejto krajine sa bojovalo a bojovalo, až nebolo jasné kto proti komu vlastne bojuje, prečo bojuje, ale každý mal nejakú tú motiváciu pozabíjať toho druhého, lebo niekto vyhodil do povetria školu, do ktorej chodili jeho deti, nemocnicu, kde ležala jeho babička, prípadne tie deti po amputácií končatiny po schytaní kúska demokracie v škole. Vláda tejto krajiny mala okrem bežných zbraní aj odporné zakázané a nehumánne chemické zbrane, kvôli ktorým dostala na búdku od orla, ale medveď sa rozhodol, že tej vláde pomôže chemické zbrane zlikvidovať. Po tom, ako sa chemické zbrane v medveďovej jaskyni zlikvidovali, orol chvíľu len mával krídlami a predával zbrane tomu, ktorý ponúkol viac, tak ako to mal orol vo zvyku už odnepamäti. Jedného pekného jarného dňa sa naraz nad bezvýznamnou dedinou v tejto nešťastnej krajine objavil mrak zvíreného piesku a orlovi posli zhodnotili, že to bol chemický útok vládnym chlórom, ktorý vládca tejto krajiny použil zjavne na to, aby všetkým ukázal, že chemické zbrane si aj tak nechal.

Do niekoľkých dní orol objavil v hlavnom meste tejto krajiny výskumný ústav na výskum chlóru, továreň na chlór a bunker s chlórom, ktorý bolo treba zlikvidovať, aby si už tá vláda nikdy nedovolila vyrobiť chlór (návod na výrobu chlóru sa dá nájsť na niekoľkých desiatkach internetových stránok pre domácich majstrov a dá sa objednať aj v niektorých e-shopoch). Medveď orlovi odkázal, že krajina chemické zbrane zlikvidovala a keď má niečo proti, tak nech si to príde zistiť priamo na miesto. Orol však cez svoj tweeter odkázal medveďovi, že ho má na háku a posiela rakety. Priplával torpédoborec USS Donald Cook, odpálilo sa vyše sto rakiet, zomreli nejakí ľudia a orol predstúpil pred kamery, aby sa pochválil presnou muškou pri likvidácií budov, v ktorých skladovali, vyrábali a skúmali chlór. Orlov hlavný vojačik generál McKenzie sa začal chváliť tým, že nikto netriafa presnejšie, ako jeho vojačikovia a jeho zbrane, publikum vrelo entuziazmom, dídžej pripravoval USB kľúč s orlovou hymnou, aby situáciu zaklincoval.

Lenže prišla chvíľa na otázky zástupcov médií, kam sa nedopatrením dostal niekto, kto buď nevedel, aké otázky treba dávať, alebo to bol obyčajný troll a ten sa opýtal, že ako orol zabezpečil, aby uskladnený, vyrobený a skúmaný chlór pri zásahu budova neunikol a neotrávil tisíce ľudí. Generál sa zapotácal, ale ako správny hrdina zocelený žiarom bitiev sa mu podarilo udržať sa pri vedomí a keďže nemal pripravenú odpoveď na takto záludnú otázku, vrhol sa do kalných vôd improvizácie. Zhlboka sa nadýchol a vypadlo z neho, žéééééé nóóó, onéééé……chlór nemohol uniknúť, lebo útok bol matematicky dokonale vypočítaný a matematicky dokonale prevedený, preto žiadny chlór neunikol a ani uniknúť nemohol. Kiež by boli orlovi generáli takí dobrí matematici aj pri iných operáciách, pri ktorých zomrelo nespočetné množstvo nevinných civilistov a preživší sa vydali na cestu násilia v mene boha, lebo pomsta chutí sladko……

Vojna pokračuje, medveď sa vyhráža orlovi, orol medveďovi a obidve zvieratká majú zbrane schopné vyhladiť všetok život na zemi. Prišla druhá studená vojna. Z tejto rozprávky, ktorá ako ste si všimli nemá žiadny happy end vyplýva jedno ponaučenie. Nikdy nepchajte elektrinu do slanej vody, lebo zničíte celý svet.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

nemecko polícia

Vrah dvoch policajtov dostal v Nemecku doživotie

30.11.2022 14:45

Páchateľ sa snažil zakryť pytliactvo, v aute mal pri kontrole 22 čerstvo zastrelených jeleňov a srncov.

Trinh Xuan Thanh

NAKA začala v kauze únosu Vietnamca trestné stíhanie pre korupciu

30.11.2022 13:34, aktualizované: 13:55

Potvrdil to šéf polície Štefan Hamran. Doplnil, že kauzu dosiaľ nevyšetrovala polícia, ale Úrad inšpekčnej služby pod dozorom krajskej prokuratúry.

Russia Ukraine

Po energetike bombardujme banky, zavelil ruský generál vo výslužbe

30.11.2022 13:34

Po ničení ukrajinskej energetiky by sa mali ruské rakety zamerať na bankovú infraštruktúru, vyhlásil ruský generál vo výslužbe.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 176346x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu