Založ si blog

Je pán premiér duševne zdravý?

Z dlhej chvíle strávenej v polovičnej karanténe pozerám reláciu „v politike“, kde vystúpil najnovší veľavážený pán premiér, že sa teda dozviem, aké opatrenia proti tlsťochovi príjme nová vláda. No a namiesto toho sa dozviem, že je čas na paniku, lebo sme prakticky všetci nakazení (sarkazmus), pretože Pellegrini je zlodej, vrah, a neviem čo ešte. Po niekoľkých minútach monológu, počas ktorého si vážený pán premiér stihol aj poplakať dostáva de facto rovnakú otázku, teda: „aké opatrenia proti šíreniu tlsťocha nová vláda príjme?“ A znova monológ o tom, ako Pellegrini všetko dod*bal a nastáva apokalypsa (znova sarkazmus, ale popisovať celé vyjadrenie „pána“ premiéra sa mi citovať nechce)  Na tretí pokus pán premiér naznačil, že vláda čoskoro padne, lebo Sulíkovci navrhujú bez diskusie svoje vlastné opatrenia (to, že tie opatrenia sú zavedenie neofeudalizmom zaváňajúcej diktatúry trhu asi netreba rozoberať do detailov, však to majú stále vylepené na svojom fejzbúku). Byť klinickým psychológom, ktorým nie som, stavil by som u pána premiéra na histriónsku poruchu osobnosti, líznutú mýtomániou a vedenie krajiny takouto „osobnosťou“ nedoporučím. Skôr by som mu doporučil sedenia s psychoterapeutom, v prípade zhoršenia stavu nejaké zlepšováky nálady od psychiatra.

No a s vládou založenou na argumentum ad Fico, vedenou človekom, ktorý si zaplače v štúdiu pri vysvetľovaní, že všetci sme v rici a budú nás odvážať do spaľovní mŕtvol, ktorá stojí na pilieri anarchokapitalizmu ľudských hyen v podobe sulíkovcov, napopulistickejšej strane v histórií ľudstva vedenej bývalým šmelinárom a strane z ktorej utiekol predseda v momente, keď zistil, že bude musieť niečo riešiť má slovač prežiť pandémiu sa nedá udržať fungujúci štát.

Keď hodíte kus draslíka do vane s vodou, vaňa exploduje a práve toho sme na slovensku svedkami. Vaňa je vírus, draslík je nová vláda. Nastal koniec Slovenska, ako sociálneho štátu a dnešné vyjadrenia pána premiéra je jeho začiatkom. Odpočítavanie môže začať. Alebo sa môžeme pokúsiť spoločnou snahou zamedziť škodám spôsobeným neschopnou vládou, dookola rozprávajúcou o tom, ako vlastne všetko spôsobil Fico, počkať kým sa rozpadne a založiť si na troskách politickej kultúry nový spôsob spravovanie tohto kúska Zeme.

Počet nakazených bude exponenciálne rásť, krívajúce zdravotníctvo vhodené do náručia oligarchov bude robiť všetko, čo dokáže a zachráni, koho len uvládze. Bezpečnostné zložky začnú po prekonaní vrcholu nákazy kolabovať s tým, ako ľuďom dôjdu peniaze a jediným spôsobom pre donedávna pracujúcu chudobu ako prežiť bude kriminalita, okrasná vláda zruší výsluhové zabezpečenia polície a vojakov, aby mohla nakŕmiť podnikateľský sektor vyhrážajúci sa prepúšťaním a každý sa bude musieť brániť sám. Na jeseň pandémia skončí, pochováme svojich rodičov a pole našej existencie bude poorané, aby sme zasiali osivo nového sveta.

Je len na nás, či to bude svet skutočnej slobody, alebo slobody vykorisťovania pre tých, ktorí ekonomicky prežili. Každopádne nebude rovnaký, ako ten, ktorý sme tu mali ešte pred niekoľkými týždňami.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

zochova, nehoda

Analytik Drahovský: Tresty za alkohol za volantom by mali rásť s každou desatinou promile

03.10.2022 16:31

Tragédia na Zochovej, ktorá sa stala v nedeľu vo večerných hodinách, otriasla Slovenskom.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Putinova anexia vykrúca paragrafy a rozmazáva hranice

03.10.2022 15:22

Rusko zabralo časť území Ukrajiny a vyhlásilo ich za svoje. A teraz sa Ukrajina zrazu legálne stala agresorom, ktorý sa zmocnil časti územia Ruska, tvrdí ruský politológ.

vojna na ukrajine

Ruský informačný priestor sa po neúspechoch v Charkovskej oblasti a Lymane zásadne mení

03.10.2022 15:20

Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania mobilizácie.

zalohovanie pet flias plastov a plechoviek

Podnikateľ Sabol žaluje Tarabu za ohováranie. Poslanec ho obvinil, že zarába na fľaškomatoch

03.10.2022 14:56

Poslanec Tomáš Taraba obvinil podnikateľa Jána Sabola, že systém zálohovania fliaš nastavili politici tak, aby na tom zahrábal. Sabol ho žaluje.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 174492x
Priemerná čítanosť článkov: 3561x

Autor blogu