Založ si blog

Je pán premiér duševne zdravý?

Z dlhej chvíle strávenej v polovičnej karanténe pozerám reláciu „v politike“, kde vystúpil najnovší veľavážený pán premiér, že sa teda dozviem, aké opatrenia proti tlsťochovi príjme nová vláda. No a namiesto toho sa dozviem, že je čas na paniku, lebo sme prakticky všetci nakazení (sarkazmus), pretože Pellegrini je zlodej, vrah, a neviem čo ešte. Po niekoľkých minútach monológu, počas ktorého si vážený pán premiér stihol aj poplakať dostáva de facto rovnakú otázku, teda: „aké opatrenia proti šíreniu tlsťocha nová vláda príjme?“ A znova monológ o tom, ako Pellegrini všetko dod*bal a nastáva apokalypsa (znova sarkazmus, ale popisovať celé vyjadrenie „pána“ premiéra sa mi citovať nechce)  Na tretí pokus pán premiér naznačil, že vláda čoskoro padne, lebo Sulíkovci navrhujú bez diskusie svoje vlastné opatrenia (to, že tie opatrenia sú zavedenie neofeudalizmom zaváňajúcej diktatúry trhu asi netreba rozoberať do detailov, však to majú stále vylepené na svojom fejzbúku). Byť klinickým psychológom, ktorým nie som, stavil by som u pána premiéra na histriónsku poruchu osobnosti, líznutú mýtomániou a vedenie krajiny takouto „osobnosťou“ nedoporučím. Skôr by som mu doporučil sedenia s psychoterapeutom, v prípade zhoršenia stavu nejaké zlepšováky nálady od psychiatra.

No a s vládou založenou na argumentum ad Fico, vedenou človekom, ktorý si zaplače v štúdiu pri vysvetľovaní, že všetci sme v rici a budú nás odvážať do spaľovní mŕtvol, ktorá stojí na pilieri anarchokapitalizmu ľudských hyen v podobe sulíkovcov, napopulistickejšej strane v histórií ľudstva vedenej bývalým šmelinárom a strane z ktorej utiekol predseda v momente, keď zistil, že bude musieť niečo riešiť má slovač prežiť pandémiu sa nedá udržať fungujúci štát.

Keď hodíte kus draslíka do vane s vodou, vaňa exploduje a práve toho sme na slovensku svedkami. Vaňa je vírus, draslík je nová vláda. Nastal koniec Slovenska, ako sociálneho štátu a dnešné vyjadrenia pána premiéra je jeho začiatkom. Odpočítavanie môže začať. Alebo sa môžeme pokúsiť spoločnou snahou zamedziť škodám spôsobeným neschopnou vládou, dookola rozprávajúcou o tom, ako vlastne všetko spôsobil Fico, počkať kým sa rozpadne a založiť si na troskách politickej kultúry nový spôsob spravovanie tohto kúska Zeme.

Počet nakazených bude exponenciálne rásť, krívajúce zdravotníctvo vhodené do náručia oligarchov bude robiť všetko, čo dokáže a zachráni, koho len uvládze. Bezpečnostné zložky začnú po prekonaní vrcholu nákazy kolabovať s tým, ako ľuďom dôjdu peniaze a jediným spôsobom pre donedávna pracujúcu chudobu ako prežiť bude kriminalita, okrasná vláda zruší výsluhové zabezpečenia polície a vojakov, aby mohla nakŕmiť podnikateľský sektor vyhrážajúci sa prepúšťaním a každý sa bude musieť brániť sám. Na jeseň pandémia skončí, pochováme svojich rodičov a pole našej existencie bude poorané, aby sme zasiali osivo nového sveta.

Je len na nás, či to bude svet skutočnej slobody, alebo slobody vykorisťovania pre tých, ktorí ekonomicky prežili. Každopádne nebude rovnaký, ako ten, ktorý sme tu mali ešte pred niekoľkými týždňami.

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

Keď Elon Musk vyhlási, že má Aspergerov syndróm a nastane ticho

09.05.2021

Stala sa strašná vec, najznámejší excentrický multimiliardár sa verejne priznal, že nie je úplne ako všetci ostatní a to preto, lebo má Aspergerov syndróm, čo je u nás v slovakistane už vyše roka smrteľná nevyliečiteľná ťažká duševná choroba, ktorou keď trpíte, tak dostanete od štátu tepláky a tenisky, za čo „úprimne ďakujeme“ pani Nicholsonovej, [...]

zvernica, zverofarma, zviera, mrtvola, kadaver, Chrtany, Pravica, spo

Trpia zvieratá na nelegálnej farme? Hádky kvôli tomu trvajú celé roky

15.06.2021 06:00

Veľké stádo je podľa Gašpara Bartoša za plotom, ktorý je nelegálny. Zvieratá tam vraj trpia.

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok by podala, ak by po oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 146505x
Priemerná čítanosť článkov: 3488x

Autor blogu