Založ si blog

Je pán premiér duševne zdravý?

Z dlhej chvíle strávenej v polovičnej karanténe pozerám reláciu „v politike“, kde vystúpil najnovší veľavážený pán premiér, že sa teda dozviem, aké opatrenia proti tlsťochovi príjme nová vláda. No a namiesto toho sa dozviem, že je čas na paniku, lebo sme prakticky všetci nakazení (sarkazmus), pretože Pellegrini je zlodej, vrah, a neviem čo ešte. Po niekoľkých minútach monológu, počas ktorého si vážený pán premiér stihol aj poplakať dostáva de facto rovnakú otázku, teda: „aké opatrenia proti šíreniu tlsťocha nová vláda príjme?“ A znova monológ o tom, ako Pellegrini všetko dod*bal a nastáva apokalypsa (znova sarkazmus, ale popisovať celé vyjadrenie „pána“ premiéra sa mi citovať nechce)  Na tretí pokus pán premiér naznačil, že vláda čoskoro padne, lebo Sulíkovci navrhujú bez diskusie svoje vlastné opatrenia (to, že tie opatrenia sú zavedenie neofeudalizmom zaváňajúcej diktatúry trhu asi netreba rozoberať do detailov, však to majú stále vylepené na svojom fejzbúku). Byť klinickým psychológom, ktorým nie som, stavil by som u pána premiéra na histriónsku poruchu osobnosti, líznutú mýtomániou a vedenie krajiny takouto „osobnosťou“ nedoporučím. Skôr by som mu doporučil sedenia s psychoterapeutom, v prípade zhoršenia stavu nejaké zlepšováky nálady od psychiatra.

No a s vládou založenou na argumentum ad Fico, vedenou človekom, ktorý si zaplače v štúdiu pri vysvetľovaní, že všetci sme v rici a budú nás odvážať do spaľovní mŕtvol, ktorá stojí na pilieri anarchokapitalizmu ľudských hyen v podobe sulíkovcov, napopulistickejšej strane v histórií ľudstva vedenej bývalým šmelinárom a strane z ktorej utiekol predseda v momente, keď zistil, že bude musieť niečo riešiť má slovač prežiť pandémiu sa nedá udržať fungujúci štát.

Keď hodíte kus draslíka do vane s vodou, vaňa exploduje a práve toho sme na slovensku svedkami. Vaňa je vírus, draslík je nová vláda. Nastal koniec Slovenska, ako sociálneho štátu a dnešné vyjadrenia pána premiéra je jeho začiatkom. Odpočítavanie môže začať. Alebo sa môžeme pokúsiť spoločnou snahou zamedziť škodám spôsobeným neschopnou vládou, dookola rozprávajúcou o tom, ako vlastne všetko spôsobil Fico, počkať kým sa rozpadne a založiť si na troskách politickej kultúry nový spôsob spravovanie tohto kúska Zeme.

Počet nakazených bude exponenciálne rásť, krívajúce zdravotníctvo vhodené do náručia oligarchov bude robiť všetko, čo dokáže a zachráni, koho len uvládze. Bezpečnostné zložky začnú po prekonaní vrcholu nákazy kolabovať s tým, ako ľuďom dôjdu peniaze a jediným spôsobom pre donedávna pracujúcu chudobu ako prežiť bude kriminalita, okrasná vláda zruší výsluhové zabezpečenia polície a vojakov, aby mohla nakŕmiť podnikateľský sektor vyhrážajúci sa prepúšťaním a každý sa bude musieť brániť sám. Na jeseň pandémia skončí, pochováme svojich rodičov a pole našej existencie bude poorané, aby sme zasiali osivo nového sveta.

Je len na nás, či to bude svet skutočnej slobody, alebo slobody vykorisťovania pre tých, ktorí ekonomicky prežili. Každopádne nebude rovnaký, ako ten, ktorý sme tu mali ešte pred niekoľkými týždňami.

Deň, keď ekonomiku prejde solidarita

06.04.2020

Zatiaľ sa ešte svet nezrútil, ale už je počuť praskavé zvuky a na zem dopadajú prvé kusy betónu z monumentu všemocného kapitalizmu namiešaného v kvalite ľubovoľnej stavby postavenej v osemdesiatych rokoch minulého storočia v rámci akcie „Z“. Samé štrkové hniezdo, samá primiešaná tehla, kus dreva a sadry použitej na opravu už skôr vypadnutých miest, [...]

Keď sa z pastiera vykľuje vlk

31.03.2020

Máme ten najlepší politický a ekonomický systém, aký sme tu ešte pred takým mesiacom vôbec mohli mať, alebo nás o tom propaganda majiteľov systému aspoň presviedčala. Vlastne by mi ešte pred mesiacom bolo hlúpe písať to, čo si prečítate v nasledujúcich riadkoch, pretože by som to sám považoval za konšpiračnú teóriu a konšpiračné teórie zväčša nepovažujem za [...]

Hypotetické riešenie krízy

22.03.2020

Máme krízu. Zdravotnícku, ekonomickú, na základe správanie pána premiéra aj krízu kritického úsudku. Z televízie je počuť fňukanie novej vlády, že sa niečo nedá, lebo niekto nekúpil dosť testov na to, aby každý vedel, či je zdravý, alebo nakazený (ako keby horúčky a suchý kašeľ neboli dostatočné dôkazy toho, že je niekto nakazený.) Už takmer globálne platia [...]

Moskva / Lekár / Sanitka / Záchranka /

Explózia poškodila dom neďaleko slovenského veľvyslanectva v Moskve

09.04.2020 22:01

Výbuch si vyžiadal niekoľko zranených, uviedli ruské médiá s odvolaním sa na záchranárov.

Syria

Sýria a Rusko odmietli obvinenia, že Damask použil chemické zbrane

09.04.2020 20:31

Rusko a sýrska vláda aj v minulosti opakovane obviňovali Organizáciu pre zákaz chemických zbraní zo zaujatosti pri vyšetrovaní incidentov v Sýrii.

NAKA

Mafiána 'Hrobára' hneď po prepustení zadržali

09.04.2020 18:54, aktualizované: 20:54

Muž je obvinený za zločin založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých trestných činov úkladnej vraždy a vraždy.

Muž / vyhrážanie / zadržanie / NAKA /

NAKA zadržala muža, ktorý sa vyhrážal Matovičovi

09.04.2020 18:36

Policajti zaistili aj samotnú zbraň a momentálne so zadržaným vykonávajú procesné úkony.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 106647x
Priemerná čítanosť článkov: 3555x

Autor blogu