Založ si blog

Keď sa z pastiera vykľuje vlk

Máme ten najlepší politický a ekonomický systém, aký sme tu ešte pred takým mesiacom vôbec mohli mať, alebo nás o tom propaganda majiteľov systému aspoň presviedčala. Vlastne by mi ešte pred mesiacom bolo hlúpe písať to, čo si prečítate v nasledujúcich riadkoch, pretože by som to sám považoval za konšpiračnú teóriu a konšpiračné teórie zväčša nepovažujem za súčasť zdravého rozumu, na ktorý mám dokonca reálny papier od cvokára* (* k tomu ma poslal obvodný lekár pod hrozbou nekonečnej práceneschopnosti po tom, ako sa verejne priznal, že som aspík)

Diabol sa skrýva v detailoch a v politike a ekonomike na globálnej aj lokálnej úrovni sa jednoducho začali vyskytovať nejako povedomé a navzájom sa dopĺňajúce detaily, ktoré sú súčasťou údajných opatrení proti šíreniu koronavírusu, aj keď nemusia.

Ekonomický systém postavený na fiat platidle má taký menší problémik, že tie pokreslené papiere majú vnútornú hodnotu pokresleného papiera plus hodnotu pôžičiek zväčša príslušníkov najnižšej spoločenskej triedy, ktorí síce drú ako kone, ale nemôžu si za svoje výplaty dovoliť  okrem jedla a základných životných potrieb napríklad ani bývanie, alebo dopravný prostriedok. No a práve tá druhá polovica hodnoty peňazí dostala defekt, pretože zamestnávatelia si spočítali, že tvárou v tvár hypotetickej ekonomickej apokalypse bude pre nich výhodnejšie zbaviť sa tej časti aktív, ktorá má najvyššiu spotrebu a najnižšiu pridanú hodnotu, teda pracovných síl, známych mimo systému aj ako ľudia. No a žiadni zarábajúci ľudia sa rovná žiadna kúpna sila sa rovná žiadne splátky pôžičiek sa rovná žiadna hodnota peňazí a teda žiadny majetok.

A tak prišla vláda, že ten defekt v systéme zalepí a to ideálne tým, čo má po ruke, teda svojimi domnelými právomocami posilnenými mimoriadnym stavom. Zrazu sa bez odporu verejnosti zavretej v obývačkách schvaľuje prenasledovanie ľudí pomocou ich mobilných telefónov, riziko strát zamestnávateľov vrátane nadnárodného korporátu sa prenáša na ekonomickú kastu otrokov, lebo zamestnanec znesie a keby nezniesol, tak je to občianska neposlušnosť a stačí mu nahádzať zo dve tri na chrbát obuškom. Veď máme peňazí aj na nové stíhačky, tak na podporu korporátu sa nejaká tá miliarda, ktorú môžme zobrať tým žebrákom z tovární nájde. Protestovať nebudú, však je tu lex corona a ten protestovanie zakazuje. A keď bude treba zakáže aj vychádzanie z domu. Alebo nariadime povinnú prácu v záujme štátu? Nie sme ešte v bode, kedy sa začínajú budovať gulagy a nemáme ešte postaveného toho „správneho nepriateľa“, ale karty sú rozdané aj s esami v rukávoch ľudí, pre ktorých je výkonnosť ekonomiky viac ako zachovanie demokracie. Zamestnávatelia dostanú peniaze za to, že nevyhodia zamestnancov, zamestnanci dostanú polovicu platu z ktorého si nekúpia ani suché rožky a všetci budeme takto hrdinsky „bojovať s vírusom.

Čo som si kedysi z dlhej chvále čítal Bohatstvo národov od psychopata Adama Smitha – otca kapitalizmu, písalo sa tam, že neviditeľná ruka trhu sa vie vynájsť v akejkoľvek situácií a ako tak pozerám, neviditeľná ruka sa zviditeľnila v podobe tých, ktorí majú ochraňovať záujmy občanov.  Pandémia skončí a my sa zobudíme do nevej reality, takej, akú nám náš jediný skutočný boh- trhová ekonomika vytvorí. Reality neofeudalizmu, otroctva a budeme na slovo poslúchať našich vládcov, ktorí budú rozhodovať, či sme dostatočne výkonní na to, aby sme mali právo na existenciu.

Spoločnosť má vo zvyku zapáliť barikády až v momente, keď už nemá čo stratiť a z toho dôvodu sa ľudia prestanú strachovať o svoje životy. Tým, ktorí majú s diabolskými detajlíkmi „záchranných opatrení“ niečo spoločného odkazujem len toľko, že revolúcia nie je možnosť, ale nevyhnutnosť pre prípad, že sa ten „nový svetový poriadok“ podarí, takže to berte ako varovanie. Nie posledné varovanie, ale to prvé.

Slamený panák menom Neomarxizmus

06.06.2021

Keď v roku 2008 naposledy vypukla brutálna globálna ekonomická kríza, ktorú odštartovala prešpekulovanosť amerických čerstvých a po zuby zadĺžených absolventov, ktorí si uvedomili, že môžu využiť dieru v tamojšom bankovom produkte – hypotékach vyplácaných na projekty a svoje dlhy voči bankám, ktoré ich v kapitalistickom realizme spoločne s privátnym školstvom [...]

Deravý pohár nepretečie

31.05.2021

Keď táto paródia na vládu zasadla minulý rok do poslaneckých lavíc, vyzeralo to, že nás čakajú roky idiokracie a že Covid 19 je až tá druhá najhošia vec, aká sa mohla stať. Vláda sa síce niekoľko krát skoro rozpadla pre akože vzájomné ideologické rozpory, ale fingované vládne krízy mali za účel len zabaviť slovač zástupnou témou, kým sa schváli nejaký ten [...]

Keď Elon Musk vyhlási, že má Aspergerov syndróm a nastane ticho

09.05.2021

Stala sa strašná vec, najznámejší excentrický multimiliardár sa verejne priznal, že nie je úplne ako všetci ostatní a to preto, lebo má Aspergerov syndróm, čo je u nás v slovakistane už vyše roka smrteľná nevyliečiteľná ťažká duševná choroba, ktorou keď trpíte, tak dostanete od štátu tepláky a tenisky, za čo „úprimne ďakujeme“ pani Nicholsonovej, [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 146504x
Priemerná čítanosť článkov: 3488x

Autor blogu