Založ si blog

Keď sa z pastiera vykľuje vlk

Máme ten najlepší politický a ekonomický systém, aký sme tu ešte pred takým mesiacom vôbec mohli mať, alebo nás o tom propaganda majiteľov systému aspoň presviedčala. Vlastne by mi ešte pred mesiacom bolo hlúpe písať to, čo si prečítate v nasledujúcich riadkoch, pretože by som to sám považoval za konšpiračnú teóriu a konšpiračné teórie zväčša nepovažujem za súčasť zdravého rozumu, na ktorý mám dokonca reálny papier od cvokára* (* k tomu ma poslal obvodný lekár pod hrozbou nekonečnej práceneschopnosti po tom, ako sa verejne priznal, že som aspík)

Diabol sa skrýva v detailoch a v politike a ekonomike na globálnej aj lokálnej úrovni sa jednoducho začali vyskytovať nejako povedomé a navzájom sa dopĺňajúce detaily, ktoré sú súčasťou údajných opatrení proti šíreniu koronavírusu, aj keď nemusia.

Ekonomický systém postavený na fiat platidle má taký menší problémik, že tie pokreslené papiere majú vnútornú hodnotu pokresleného papiera plus hodnotu pôžičiek zväčša príslušníkov najnižšej spoločenskej triedy, ktorí síce drú ako kone, ale nemôžu si za svoje výplaty dovoliť  okrem jedla a základných životných potrieb napríklad ani bývanie, alebo dopravný prostriedok. No a práve tá druhá polovica hodnoty peňazí dostala defekt, pretože zamestnávatelia si spočítali, že tvárou v tvár hypotetickej ekonomickej apokalypse bude pre nich výhodnejšie zbaviť sa tej časti aktív, ktorá má najvyššiu spotrebu a najnižšiu pridanú hodnotu, teda pracovných síl, známych mimo systému aj ako ľudia. No a žiadni zarábajúci ľudia sa rovná žiadna kúpna sila sa rovná žiadne splátky pôžičiek sa rovná žiadna hodnota peňazí a teda žiadny majetok.

A tak prišla vláda, že ten defekt v systéme zalepí a to ideálne tým, čo má po ruke, teda svojimi domnelými právomocami posilnenými mimoriadnym stavom. Zrazu sa bez odporu verejnosti zavretej v obývačkách schvaľuje prenasledovanie ľudí pomocou ich mobilných telefónov, riziko strát zamestnávateľov vrátane nadnárodného korporátu sa prenáša na ekonomickú kastu otrokov, lebo zamestnanec znesie a keby nezniesol, tak je to občianska neposlušnosť a stačí mu nahádzať zo dve tri na chrbát obuškom. Veď máme peňazí aj na nové stíhačky, tak na podporu korporátu sa nejaká tá miliarda, ktorú môžme zobrať tým žebrákom z tovární nájde. Protestovať nebudú, však je tu lex corona a ten protestovanie zakazuje. A keď bude treba zakáže aj vychádzanie z domu. Alebo nariadime povinnú prácu v záujme štátu? Nie sme ešte v bode, kedy sa začínajú budovať gulagy a nemáme ešte postaveného toho „správneho nepriateľa“, ale karty sú rozdané aj s esami v rukávoch ľudí, pre ktorých je výkonnosť ekonomiky viac ako zachovanie demokracie. Zamestnávatelia dostanú peniaze za to, že nevyhodia zamestnancov, zamestnanci dostanú polovicu platu z ktorého si nekúpia ani suché rožky a všetci budeme takto hrdinsky „bojovať s vírusom.

Čo som si kedysi z dlhej chvále čítal Bohatstvo národov od psychopata Adama Smitha – otca kapitalizmu, písalo sa tam, že neviditeľná ruka trhu sa vie vynájsť v akejkoľvek situácií a ako tak pozerám, neviditeľná ruka sa zviditeľnila v podobe tých, ktorí majú ochraňovať záujmy občanov.  Pandémia skončí a my sa zobudíme do nevej reality, takej, akú nám náš jediný skutočný boh- trhová ekonomika vytvorí. Reality neofeudalizmu, otroctva a budeme na slovo poslúchať našich vládcov, ktorí budú rozhodovať, či sme dostatočne výkonní na to, aby sme mali právo na existenciu.

Spoločnosť má vo zvyku zapáliť barikády až v momente, keď už nemá čo stratiť a z toho dôvodu sa ľudia prestanú strachovať o svoje životy. Tým, ktorí majú s diabolskými detajlíkmi „záchranných opatrení“ niečo spoločného odkazujem len toľko, že revolúcia nie je možnosť, ale nevyhnutnosť pre prípad, že sa ten „nový svetový poriadok“ podarí, takže to berte ako varovanie. Nie posledné varovanie, ale to prvé.

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Tvrdý reset rajskej záhrady

02.03.2022

Váženého čitateľa nasledujúceho článku vopred upozorňujem, že jeho predmetom je konšpiračná teória – ktorú som práve vymyslel, takže sa nemusí obávať, že by sa v nej okrem desiatok korelácií medzi ekonomickými a politickými anomáliami nachádzali nejaké znepokojujúce fakty. Vlado Putin z božej vôle diktátor je po tom, ako mu nevyšiel blitzkrieg nejaký [...]

Stručný návod na prežitie tretej svetovej

24.02.2022

Diplomacia nám zlyhala, Rusko žerie Ukrajinu, už dnes privítame prvé státisíce utečencov, ktorí našťastie hovoria príbuzným jazykom a sú to v podstate bratia slovania, potom príde buď hladomor, alebo nám helfne naša Únia a hladujúcich nejako nakŕmime. S týmto sa budeme musieť naučiť žiť, lebo dnes ráno sa to jednoducho stalo a Voloďa začal vyrábať nové cárske [...]

zochova, nehoda

Analytik Drahovský: Tresty za viac ako promile za volantom by mali rásť po každej desatine

03.10.2022 16:31

Tragédia na Zochovej, ktorá sa stala v nedeľu vo večerných hodinách, otriasla Slovenskom.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Putinova anexia vykrúca paragrafy a rozmazáva hranice

03.10.2022 15:22

Rusko zabralo časť území Ukrajiny a vyhlásilo ich za svoje. A teraz sa Ukrajina zrazu legálne stala agresorom, ktorý sa zmocnil časti územia Ruska, tvrdí ruský politológ.

vojna na ukrajine

Ruský informačný priestor sa po neúspechoch v Charkovskej oblasti a Lymane zásadne mení

03.10.2022 15:20

Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania mobilizácie.

zalohovanie pet flias plastov a plechoviek

Podnikateľ Sabol žaluje Tarabu za ohováranie. Poslanec ho obvinil, že zarába na fľaškomatoch

03.10.2022 14:56

Poslanec Tomáš Taraba obvinil podnikateľa Jána Sabola, že systém zálohovania fliaš nastavili politici tak, aby na tom zahrábal. Sabol ho žaluje.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 174487x
Priemerná čítanosť článkov: 3561x

Autor blogu