Založ si blog

Keď sa z pastiera vykľuje vlk

Máme ten najlepší politický a ekonomický systém, aký sme tu ešte pred takým mesiacom vôbec mohli mať, alebo nás o tom propaganda majiteľov systému aspoň presviedčala. Vlastne by mi ešte pred mesiacom bolo hlúpe písať to, čo si prečítate v nasledujúcich riadkoch, pretože by som to sám považoval za konšpiračnú teóriu a konšpiračné teórie zväčša nepovažujem za súčasť zdravého rozumu, na ktorý mám dokonca reálny papier od cvokára* (* k tomu ma poslal obvodný lekár pod hrozbou nekonečnej práceneschopnosti po tom, ako sa verejne priznal, že som aspík)

Diabol sa skrýva v detailoch a v politike a ekonomike na globálnej aj lokálnej úrovni sa jednoducho začali vyskytovať nejako povedomé a navzájom sa dopĺňajúce detaily, ktoré sú súčasťou údajných opatrení proti šíreniu koronavírusu, aj keď nemusia.

Ekonomický systém postavený na fiat platidle má taký menší problémik, že tie pokreslené papiere majú vnútornú hodnotu pokresleného papiera plus hodnotu pôžičiek zväčša príslušníkov najnižšej spoločenskej triedy, ktorí síce drú ako kone, ale nemôžu si za svoje výplaty dovoliť  okrem jedla a základných životných potrieb napríklad ani bývanie, alebo dopravný prostriedok. No a práve tá druhá polovica hodnoty peňazí dostala defekt, pretože zamestnávatelia si spočítali, že tvárou v tvár hypotetickej ekonomickej apokalypse bude pre nich výhodnejšie zbaviť sa tej časti aktív, ktorá má najvyššiu spotrebu a najnižšiu pridanú hodnotu, teda pracovných síl, známych mimo systému aj ako ľudia. No a žiadni zarábajúci ľudia sa rovná žiadna kúpna sila sa rovná žiadne splátky pôžičiek sa rovná žiadna hodnota peňazí a teda žiadny majetok.

A tak prišla vláda, že ten defekt v systéme zalepí a to ideálne tým, čo má po ruke, teda svojimi domnelými právomocami posilnenými mimoriadnym stavom. Zrazu sa bez odporu verejnosti zavretej v obývačkách schvaľuje prenasledovanie ľudí pomocou ich mobilných telefónov, riziko strát zamestnávateľov vrátane nadnárodného korporátu sa prenáša na ekonomickú kastu otrokov, lebo zamestnanec znesie a keby nezniesol, tak je to občianska neposlušnosť a stačí mu nahádzať zo dve tri na chrbát obuškom. Veď máme peňazí aj na nové stíhačky, tak na podporu korporátu sa nejaká tá miliarda, ktorú môžme zobrať tým žebrákom z tovární nájde. Protestovať nebudú, však je tu lex corona a ten protestovanie zakazuje. A keď bude treba zakáže aj vychádzanie z domu. Alebo nariadime povinnú prácu v záujme štátu? Nie sme ešte v bode, kedy sa začínajú budovať gulagy a nemáme ešte postaveného toho „správneho nepriateľa“, ale karty sú rozdané aj s esami v rukávoch ľudí, pre ktorých je výkonnosť ekonomiky viac ako zachovanie demokracie. Zamestnávatelia dostanú peniaze za to, že nevyhodia zamestnancov, zamestnanci dostanú polovicu platu z ktorého si nekúpia ani suché rožky a všetci budeme takto hrdinsky „bojovať s vírusom.

Čo som si kedysi z dlhej chvále čítal Bohatstvo národov od psychopata Adama Smitha – otca kapitalizmu, písalo sa tam, že neviditeľná ruka trhu sa vie vynájsť v akejkoľvek situácií a ako tak pozerám, neviditeľná ruka sa zviditeľnila v podobe tých, ktorí majú ochraňovať záujmy občanov.  Pandémia skončí a my sa zobudíme do nevej reality, takej, akú nám náš jediný skutočný boh- trhová ekonomika vytvorí. Reality neofeudalizmu, otroctva a budeme na slovo poslúchať našich vládcov, ktorí budú rozhodovať, či sme dostatočne výkonní na to, aby sme mali právo na existenciu.

Spoločnosť má vo zvyku zapáliť barikády až v momente, keď už nemá čo stratiť a z toho dôvodu sa ľudia prestanú strachovať o svoje životy. Tým, ktorí majú s diabolskými detajlíkmi „záchranných opatrení“ niečo spoločného odkazujem len toľko, že revolúcia nie je možnosť, ale nevyhnutnosť pre prípad, že sa ten „nový svetový poriadok“ podarí, takže to berte ako varovanie. Nie posledné varovanie, ale to prvé.

Bielidlo je najlepší liek

02.05.2020

Politikovi, ktorému ide o získanie mandátu nejde vlastne o nič iné, ako o oslovenie čo najväčšieho počtu voličov a v poslednom desaťročí sme svedkami toho, ako si kandidáti všimli, že volebné právo začína tam, kde začína svojprávnosť, teda od výsledku IQ testu niekde okolo 70, čo je hraničná duševná zaostalosť. Nuž a od hranice intelektového výkonu potrebného [...]

Deň, keď ekonomiku prejde solidarita

06.04.2020

Zatiaľ sa ešte svet nezrútil, ale už je počuť praskavé zvuky a na zem dopadajú prvé kusy betónu z monumentu všemocného kapitalizmu namiešaného v kvalite ľubovoľnej stavby postavenej v osemdesiatych rokoch minulého storočia v rámci akcie „Z“. Samé štrkové hniezdo, samá primiešaná tehla, kus dreva a sadry použitej na opravu už skôr vypadnutých miest, [...]

Hypotetické riešenie krízy

22.03.2020

Máme krízu. Zdravotnícku, ekonomickú, na základe správanie pána premiéra aj krízu kritického úsudku. Z televízie je počuť fňukanie novej vlády, že sa niečo nedá, lebo niekto nekúpil dosť testov na to, aby každý vedel, či je zdravý, alebo nakazený (ako keby horúčky a suchý kašeľ neboli dostatočné dôkazy toho, že je niekto nakazený.) Už takmer globálne platia [...]

Branislav Gröhling

Gröhling potvrdil, že sa diskutuje o zrušení deviateho ročníka

27.05.2020 14:08, aktualizované: 14:34

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga to však bude rozhodnutie odborníkov.

Austrália firmy banské daň štát príjmy očakávania

Ťažobná spoločnosť zrejme zničila 46-tisíc rokov staré archeologické nálezisko v Austrálii

27.05.2020 13:44

Stalo sa tak počas rozširovania bane na ťažbu železa v západoaustrálskom regióne Pilbara.

Vydra

Návrh obstarania radarov predloží Naď do konca roka, nákup 4x4 sa ruší

27.05.2020 13:01

Samotný proces obstarávania radarov má pokračovať do 30. septembra. Zmenu termínov schválila vláda. Nákup viacúčelových taktických vozidiel 4x4 vláda zrušila.

Jozef Lenč

Lenč: Misky váh sa v Smere preklápajú, Pellegrini má v rukách tromfy

27.05.2020 12:00

Podľa politológa Jozefa Lenča môže mať Pellegrini rukách tromfy, ktoré hrajú v jeho prospech.