Založ si blog

Vakcína pre hrdinov pracujúcej triedy

Vláda sa nám začína konečne rozkladať a keby sa náhodou nerozložila, občan jej má už plné zuby a ako dobrí záhradníci vedia, keď sa kompost nechce rozložiť, treba mu pomôcť vidlami. Ale slovač je pracovne tak vyťažená, že radšej počká na teplejšie dni, ktoré by mali procesu rozkladu vlády pomôcť aj bez násilností, zvlášť keď je pred nami špeciálny lockdown na ktorého vynucovanie si vláda požičala starý totalitný trik – zriadenie tajnej poriadkovej polície. Ona si vláda tých totalitných trikov požičala vlastne už toľko, že je od totalitnej vlády takmer na nerozoznanie až na to, že v totalitných vládach nebývajú vládne krízy. Tak dúfajme, že sa vláde podarí premena na neškodné hnojivo skôr, ako sa jej podarí prevziať moc nad akademickou pôdou.

Vláda sa nám začala rozpadať po tom, ako náš pán premiér Igor, zvaný bláznivý objednal a nechal doviezť podľa zverejnených štúdií celkom fajn vakcínu, ktorá síce je fajn podľa štúdií, ale nie je fajn, čo sa týka administratívneho procesu európskych schvaľovacích orgánov, lebo si ju zlý červený Rus nedal schváliť a ešte si dovolil ju aj predávať. Pamätáte si ešte, ako nám v októbri masírovali mozgy s tým, že akonáhle bude nejaká vakcína úspešne po klinických skúškach, v tom momente je po Covide a všetci budeme tancovať v parkoch a na námestiach, ako keď skončila druhá svetová vojna? Rozprávka to bola pekná, lenže v realite tu máme kapitalizmus a v rámci neho mocenský boj farmakorporácií o zisk z predaja práve tej ich úplne najsamlepšej vakcíny na svete. Kto dá viac, ten dostane prvý a kto sa spolieha na nejakú srandovnú úniu, ten má smolu. Navyše tu máme dva kapitalizmy, západný a východný, čo je spôsobené potrebou kapitalistov zarábať na predaji zbraní, ktoré „nás“ ubránia pred „nimi“, v tomto prípade konkrétne tými zlými boľševikmi, ktorí si dovolili vyvinúť vakcínu, ktorú ponúkajú na nepriateľskom západnom trhu, kde oberajú o zisky „naše“ farmafirmy.

Prvú výbornú vakcínu od firmy s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou tabletiek na štartovanie vercajchu si predkúpil Izrael a okrem toho, že už si môžu vyskakovať, lebo majú zaočkované kritické množstvo ľudí, kúpil aj niečo navyše, aby mohol vakcínou obdarovať svojich kamarátov. Potom bola schválená o niečo menej výborná, ale stále obstojná vakcína, ktorá má výhodu v ľahšie dosiahnuteľnej skladovacej teplote, ktorá sa dostala už aj do krajín, ktorých vlády si nevšimli, že máme ten kapitalizmus a majú kupovať, kým je ponuka vyššia ako dopyt. Potom Igor objednal ten nepriateľský zlý červený komunistický produkt, napriek tomu, že US friendly časť vlády v záujme nekúpy ruskej vody z močiara protestovala tak intenzívne, až niektorí jej poslanci od jedu hodili svoj mandát do smetiaka dejín a vládna kríza konečne začala, takže ruskej vakcíne patrí moja veľká vďaka.

Trvalo len pár hodín od dovezenia tejto nezbednej vakcíny a už špekulujeme, že ju vrátime späť, lebo sme ju nedopatrením kúpili od znepriatelenej mocnosti a vlastne však ju nemáme zaregistrovanú, čo je dôvod na odmietnutie od pragmatickejšie zmýšľajúcich rozhodovačov a trvalo len pár hodín na to, aby sa do médií naliala PR agenda úplne najlepšej správy pre Slovensko, schválenie úplne najonakvejšej vakcíny na Covid pre Slovensko, ktorou Slovensko musí očkovať, lebo je úplne super – vakcíny s biednou účinnosťou (a takmer žiadnou účinnosťou na mutanta, ktorý si zo Slovenska urobil svoju liaheň), od známeho výrobcu šampónov, ktorá je primárne určená pre krajiny tretieho sveta a na zastavenie progresie pandémie ňou treba zaočkovať 95% populácie. (V skutočnosti je jej účinnosť rovnaká, ako u prvej dávky ktorejkoľvek „panskej“ vakcíny, len je narozdiel od nich jednodávková a určená na vakcináciu spôsobom- príde lekár do osady, zaočkuje domorodcov a seruste) Je to výborná správa a konečne budeme všetci opichaní, samozrejme v prípade, že budeme chcieť, lebo demokracia sa na západe ctí. No neviem ako vy, ale ja tomu, že sa 95% populácie nechá zaočkovať vakcínou s účinnosťou nejakých 65% príliš neverím. Ale verím tomu, že ak túto demokratickú ponuku slovač odmietne, budeme mať lockdown do dňa, kedy táto vláda ukončí riadne volebné obdobie.

Snaha našej nie až tak úplne netotalitnej vlády o fintu s očkovaním vakcínou pre krajiny tretieho sveta reflektuje to, čo si o nás vládnuca kasta myslí a za čo nás má. Slováci sú pre demokraticky zvolenú vládu občania druhej kategórie, ktorí majú povinnosť vylepšiť zisk firmy, ktorá vývoj poriadnej vakcíny jednoducho nezvládla, ale má styky a tie zarábajú lepšie, ako účinnosť ergo kvalita. Len nedávno niekto zistil, že panské krajiny nás kŕmia potravinami druhej kategórie, zatiaľ čo naše produkty prvej kategórie lacno vykupujú a teraz máme jasať, že dostaneme vakcínu druhej kategórie a určite si sami budeme môcť aj za to, že sa nepodarilo zaočkovať dosť ľudí na to, aby to pomohlo v boji proti „tej hnusobe“…. do psej matere.

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

Ukrajina

WSJ: Ukrajina stráca, ďalšej protiofenzívy možno nebude schopná do roku 2025

09.12.2023 05:00

Kyjev prechádza do defenzívy. Jeho ozbrojené sily sa možno budú dlhší čas iba snažiť zastaviť ruský postup.

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 189163x
Priemerná čítanosť článkov: 3709x

Autor blogu