Založ si blog

Vakcína pre hrdinov pracujúcej triedy

Vláda sa nám začína konečne rozkladať a keby sa náhodou nerozložila, občan jej má už plné zuby a ako dobrí záhradníci vedia, keď sa kompost nechce rozložiť, treba mu pomôcť vidlami. Ale slovač je pracovne tak vyťažená, že radšej počká na teplejšie dni, ktoré by mali procesu rozkladu vlády pomôcť aj bez násilností, zvlášť keď je pred nami špeciálny lockdown na ktorého vynucovanie si vláda požičala starý totalitný trik – zriadenie tajnej poriadkovej polície. Ona si vláda tých totalitných trikov požičala vlastne už toľko, že je od totalitnej vlády takmer na nerozoznanie až na to, že v totalitných vládach nebývajú vládne krízy. Tak dúfajme, že sa vláde podarí premena na neškodné hnojivo skôr, ako sa jej podarí prevziať moc nad akademickou pôdou.

Vláda sa nám začala rozpadať po tom, ako náš pán premiér Igor, zvaný bláznivý objednal a nechal doviezť podľa zverejnených štúdií celkom fajn vakcínu, ktorá síce je fajn podľa štúdií, ale nie je fajn, čo sa týka administratívneho procesu európskych schvaľovacích orgánov, lebo si ju zlý červený Rus nedal schváliť a ešte si dovolil ju aj predávať. Pamätáte si ešte, ako nám v októbri masírovali mozgy s tým, že akonáhle bude nejaká vakcína úspešne po klinických skúškach, v tom momente je po Covide a všetci budeme tancovať v parkoch a na námestiach, ako keď skončila druhá svetová vojna? Rozprávka to bola pekná, lenže v realite tu máme kapitalizmus a v rámci neho mocenský boj farmakorporácií o zisk z predaja práve tej ich úplne najsamlepšej vakcíny na svete. Kto dá viac, ten dostane prvý a kto sa spolieha na nejakú srandovnú úniu, ten má smolu. Navyše tu máme dva kapitalizmy, západný a východný, čo je spôsobené potrebou kapitalistov zarábať na predaji zbraní, ktoré „nás“ ubránia pred „nimi“, v tomto prípade konkrétne tými zlými boľševikmi, ktorí si dovolili vyvinúť vakcínu, ktorú ponúkajú na nepriateľskom západnom trhu, kde oberajú o zisky „naše“ farmafirmy.

Prvú výbornú vakcínu od firmy s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou tabletiek na štartovanie vercajchu si predkúpil Izrael a okrem toho, že už si môžu vyskakovať, lebo majú zaočkované kritické množstvo ľudí, kúpil aj niečo navyše, aby mohol vakcínou obdarovať svojich kamarátov. Potom bola schválená o niečo menej výborná, ale stále obstojná vakcína, ktorá má výhodu v ľahšie dosiahnuteľnej skladovacej teplote, ktorá sa dostala už aj do krajín, ktorých vlády si nevšimli, že máme ten kapitalizmus a majú kupovať, kým je ponuka vyššia ako dopyt. Potom Igor objednal ten nepriateľský zlý červený komunistický produkt, napriek tomu, že US friendly časť vlády v záujme nekúpy ruskej vody z močiara protestovala tak intenzívne, až niektorí jej poslanci od jedu hodili svoj mandát do smetiaka dejín a vládna kríza konečne začala, takže ruskej vakcíne patrí moja veľká vďaka.

Trvalo len pár hodín od dovezenia tejto nezbednej vakcíny a už špekulujeme, že ju vrátime späť, lebo sme ju nedopatrením kúpili od znepriatelenej mocnosti a vlastne však ju nemáme zaregistrovanú, čo je dôvod na odmietnutie od pragmatickejšie zmýšľajúcich rozhodovačov a trvalo len pár hodín na to, aby sa do médií naliala PR agenda úplne najlepšej správy pre Slovensko, schválenie úplne najonakvejšej vakcíny na Covid pre Slovensko, ktorou Slovensko musí očkovať, lebo je úplne super – vakcíny s biednou účinnosťou (a takmer žiadnou účinnosťou na mutanta, ktorý si zo Slovenska urobil svoju liaheň), od známeho výrobcu šampónov, ktorá je primárne určená pre krajiny tretieho sveta a na zastavenie progresie pandémie ňou treba zaočkovať 95% populácie. (V skutočnosti je jej účinnosť rovnaká, ako u prvej dávky ktorejkoľvek „panskej“ vakcíny, len je narozdiel od nich jednodávková a určená na vakcináciu spôsobom- príde lekár do osady, zaočkuje domorodcov a seruste) Je to výborná správa a konečne budeme všetci opichaní, samozrejme v prípade, že budeme chcieť, lebo demokracia sa na západe ctí. No neviem ako vy, ale ja tomu, že sa 95% populácie nechá zaočkovať vakcínou s účinnosťou nejakých 65% príliš neverím. Ale verím tomu, že ak túto demokratickú ponuku slovač odmietne, budeme mať lockdown do dňa, kedy táto vláda ukončí riadne volebné obdobie.

Snaha našej nie až tak úplne netotalitnej vlády o fintu s očkovaním vakcínou pre krajiny tretieho sveta reflektuje to, čo si o nás vládnuca kasta myslí a za čo nás má. Slováci sú pre demokraticky zvolenú vládu občania druhej kategórie, ktorí majú povinnosť vylepšiť zisk firmy, ktorá vývoj poriadnej vakcíny jednoducho nezvládla, ale má styky a tie zarábajú lepšie, ako účinnosť ergo kvalita. Len nedávno niekto zistil, že panské krajiny nás kŕmia potravinami druhej kategórie, zatiaľ čo naše produkty prvej kategórie lacno vykupujú a teraz máme jasať, že dostaneme vakcínu druhej kategórie a určite si sami budeme môcť aj za to, že sa nepodarilo zaočkovať dosť ľudí na to, aby to pomohlo v boji proti „tej hnusobe“…. do psej matere.

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Radšej zdaniť, ako zožrať

26.04.2024

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti [...]

Nestrieľaj blížneho svojho

28.12.2023

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti. Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 197293x
Priemerná čítanosť článkov: 3654x

Autor blogu