Založ si blog

Nestrieľaj blížneho svojho

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti.

Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten ozbrojený cvok bol, „ľavicové“ médiá vyzvali na zákaz vlastnenia zbraní (lebo kuchynský nôž ale že vôbec nie je v zozname vražedných zbraní na prvom mieste), „pravicové“ médiá naopak vyzvali svojich, aby sa ozbrojili, lebo inak budú zastrelení náhodným okoloidúcim vrahúňom a bez zbrane nebudú cítiť svoju mačistickú nadradenosť nad všetkým živým.

Niektoré médiá sa dokonca zmohli polemizovať nad tým, čo toho mladého filozofa, ktorého čakala svetlá budúcnosť dobre zarábajúceho zamestnanca filozofickej fabriky k masovej vražde viedlo a rôzni podnikatelia s náhodnými generátormi textu (novinári) prišli na najrôznejšie zaručené „pravdy“.

Jedno české médium vyrukovalo napríklad s tým, že pražský Breivik trpel bipolárnou poruchou osobnosti a keď mu skončila fáza depresie, od samej maniakálnej radosti išiel strieľať do predvianočného davu. Popravde autor toho článku nemá šajnu, ako bipolárka vlastne funguje a keby si to bol aspoň vygooglil, síce by musel vymýšľať novú teóriu, ale aspoň by sa čitateľ so základmi psychológie pri čítaní necítil tak otupno. Medzi polemikami o vrahúňovi sa objavili informácie o tom, že bol chudáčisko schizofrenik a k vražde ho naviedli hlasy v jeho hlave ( schizofrénia vo fáze ataku je spojená s hlbokou depresiou, prokrastináciou a hlavne prudkým poklesom intelektového výkonu, takže by mal pacient problém postaviť sa z gauča a nie zabezpečiť si sklad zbraní, nastražiť výbušný systém do vlastného domu a ešte si vyskúšať vraždenie nanečisto a ešte bez zanechania stôp). Nuž a my aspíci sa už nevieme dočkať, kedy nejaké médium vyrukuje s tým, že vrah bol autista, aby nás  tu doma zašliapli do ešte hlbšieho bahna diskriminácie.

Nuž pravda o tom, čo tan vrahúň vlastne bol zostane skrytá v praženici, ktorá zostala z jeho mozgu po tom, ako si ho vystrelil z hlavy. To čo vieme je, že sa inšpiroval nejakou študentkou, ktorá mala pred pár rokmi obdobný „nápad“, vieme, že v USA majú masové školské vraždy ako národný šport a vieme aj to, že s tými mileniálmi niečo nie je v poriadku, lebo sa u nich rozmáha indukovaný narcizmus (slňječkári) a indukovaná paranoidita (dezoláti), kde je induktorom prostredie na totých internetoch, resp. na sociálnych sieťach…. o ktorých sme si kedysi mysleli, že to budú super vymoženosti na konverzáciu a spájanie sa ľudí.

No a ďalšia vec, ktorú vieme, že v prepočte na milión jedincov sa v prírode vyskytuje 0,06 šialeného masového vraha, čo je tisíc krát menej, ako politikov.

Návod, na to, ako si zachovať kritický úsudok neexistuje a v podstate všetci, čo taký návod ponúkajú majú v pláne dostať supportera do svojho ideologického košiara, ale celkom dobrým spôsobom, ako nezošalieť je občas vypnúť svoje „zdroje informácií“ a ísť si pozrieť reálny svet…. aj keď má nakočku grafiku a stretnúť živých ľudí, ktorí nemajú xichty zakryté mobilmi.

Nepýtaj sa politikov, ako to chcú urobiť

01.09.2023

Blížia sa voľby a čo iné by uvedomelý občan koncom uhorkovej sezóny vo voľnom čase robil, než sa kochal nadrozmernými vyhladenými xichtmi psychopatov, ktorí chcú moc, teda čo to trepem, vážených politikov, ktorí sa uchádzajú o dôveru voliča, opatrenými jednoduchými štekmi o tom, prečo sú tí praví (a nie tí ľaví)(( v skutočnosti do volieb nekandiduje ani jedna [...]

Nejasná správa o konci sveta 2022

18.12.2022

Po tom, ako sme si všetci okrem číňanov vytvorili imunitu voči nepodarenej repríze španielskej chrípky s totálne škaredým menom a pár mesiacov sme sa tešili, že dobre bude, ako náš duševne chorý, toho roku z dôvodu prevalenia sa vyhandlovaného titulu už len minister financií hlásal, Voloďa z „Medveďova“ nadobudol podozrenie, že sme tu všetci homosexuálni [...]

Voloďa verzus Voloďa

07.03.2022

Dnes prebehlo ďalšie kolo „mierových“ rokovaní o tom, na akú frakciu makadamu bude Ukrajina rozdrvená predtým, ako niekomu rupnú nervy a stlačí červené tlačítko a Rusko predložilo prekvapivý návrh nie nepodobný teleshopingovým ponukám polovičnej ceny a pribalenia nepotrebných sprostostí k zakúpenej nepotrebnej sprostosti ak zavoláte do desiatich minút. No a [...]

ukrajinsky vojensky cln Dneper

Pred povolaním do vojny preplával na matraci Dneper. Ukrajinec skončil v Bielorusku pred súdom

22.04.2024 22:39

Colníci muža zadržali a spísali s ním protokol o "nezákonnom premiestnení tovaru", teda matraca, cez hranice Euroázijskej hospodárskej únie.

izrael, palestína, gaza

Z nemocnice v Chán Júnis exhumovali už asi 200 tiel, tvrdia úrady v Gaze

22.04.2024 22:28

Ľudí v komplexe Násirovej nemocnice v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy údajne zabili a pochovali izraelskí vojaci.

Poľsko, NATO, vojna

Počas vojenského cvičenia NATO v Poľsku zahynul španielsky vojak

22.04.2024 21:06

K tragédii došlo počas jedného z taktických cvičení s použitím ostrej munície.

USA New York Trump súd proces

Trumpova platba pornoherečke podľa obžaloby patrí k sprisahaniu; obhajoba to popiera

22.04.2024 20:40

Obhajoba kontrovala, že na snahe ovplyvniť voľby nie je nič neobyčajné.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 193945x
Priemerná čítanosť článkov: 3730x

Autor blogu