Založ si blog

Nestrieľaj blížneho svojho

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti.

Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten ozbrojený cvok bol, „ľavicové“ médiá vyzvali na zákaz vlastnenia zbraní (lebo kuchynský nôž ale že vôbec nie je v zozname vražedných zbraní na prvom mieste), „pravicové“ médiá naopak vyzvali svojich, aby sa ozbrojili, lebo inak budú zastrelení náhodným okoloidúcim vrahúňom a bez zbrane nebudú cítiť svoju mačistickú nadradenosť nad všetkým živým.

Niektoré médiá sa dokonca zmohli polemizovať nad tým, čo toho mladého filozofa, ktorého čakala svetlá budúcnosť dobre zarábajúceho zamestnanca filozofickej fabriky k masovej vražde viedlo a rôzni podnikatelia s náhodnými generátormi textu (novinári) prišli na najrôznejšie zaručené „pravdy“.

Jedno české médium vyrukovalo napríklad s tým, že pražský Breivik trpel bipolárnou poruchou osobnosti a keď mu skončila fáza depresie, od samej maniakálnej radosti išiel strieľať do predvianočného davu. Popravde autor toho článku nemá šajnu, ako bipolárka vlastne funguje a keby si to bol aspoň vygooglil, síce by musel vymýšľať novú teóriu, ale aspoň by sa čitateľ so základmi psychológie pri čítaní necítil tak otupno. Medzi polemikami o vrahúňovi sa objavili informácie o tom, že bol chudáčisko schizofrenik a k vražde ho naviedli hlasy v jeho hlave ( schizofrénia vo fáze ataku je spojená s hlbokou depresiou, prokrastináciou a hlavne prudkým poklesom intelektového výkonu, takže by mal pacient problém postaviť sa z gauča a nie zabezpečiť si sklad zbraní, nastražiť výbušný systém do vlastného domu a ešte si vyskúšať vraždenie nanečisto a ešte bez zanechania stôp). Nuž a my aspíci sa už nevieme dočkať, kedy nejaké médium vyrukuje s tým, že vrah bol autista, aby nás  tu doma zašliapli do ešte hlbšieho bahna diskriminácie.

Nuž pravda o tom, čo tan vrahúň vlastne bol zostane skrytá v praženici, ktorá zostala z jeho mozgu po tom, ako si ho vystrelil z hlavy. To čo vieme je, že sa inšpiroval nejakou študentkou, ktorá mala pred pár rokmi obdobný „nápad“, vieme, že v USA majú masové školské vraždy ako národný šport a vieme aj to, že s tými mileniálmi niečo nie je v poriadku, lebo sa u nich rozmáha indukovaný narcizmus (slňječkári) a indukovaná paranoidita (dezoláti), kde je induktorom prostredie na totých internetoch, resp. na sociálnych sieťach…. o ktorých sme si kedysi mysleli, že to budú super vymoženosti na konverzáciu a spájanie sa ľudí.

No a ďalšia vec, ktorú vieme, že v prepočte na milión jedincov sa v prírode vyskytuje 0,06 šialeného masového vraha, čo je tisíc krát menej, ako politikov.

Návod, na to, ako si zachovať kritický úsudok neexistuje a v podstate všetci, čo taký návod ponúkajú majú v pláne dostať supportera do svojho ideologického košiara, ale celkom dobrým spôsobom, ako nezošalieť je občas vypnúť svoje „zdroje informácií“ a ísť si pozrieť reálny svet…. aj keď má nakočku grafiku a stretnúť živých ľudí, ktorí nemajú xichty zakryté mobilmi.

Nerešpektujem tvoj názor

05.06.2024

Kedysi strašne dávno, začiatkom pandémie takého škaredého vírusu, ktorý v tých dobách ešte nemal vedomosť, že najlepší spôsob, ako sa rozmnožiť je nezabiť svojho hostiteľa posadil vtedajší duch doby väčšinu človečenstva k monitorom a displejom zariadení určených na komunikáciu a šírenie názorov. Netrvalo dlho, kým si všakovakí podnikavci uvedomili, že Alex [...]

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Radšej zdaniť, ako zožrať

26.04.2024

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti [...]

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: Ukrajina dostala od Nemecka tretí Patriot. Zelenskyj sa poďakoval Bidenovi

22.07.2024 06:10

Ukrajina dostala z Nemecka ďalší systém protiraketovej obrany Patriot. Zelenskyj sa poďakoval Bidenovi za doterajšiu podporu Kyjeva vo vojne na Ukrajine.

majerský, hajko, majerský,KDH

KDH má svoje noty. Čo hovoria na ich priority SNS, Kmec či Drucker? Odborník: Poslanci chcú za štyri roky rýchle výhry

22.07.2024 06:00

Prednosta gynekológie Záhumenský pozná prípady, kedy lekár vďaka svojej výhrade liečbu nepodal a pacientku poškodil. Minister školstva Drucker považuje politizáciu obsahu za škodlivý prístup.

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 200139x
Priemerná čítanosť článkov: 3639x

Autor blogu