Založ si blog

Radšej zdaniť, ako zožrať

Po najnovšom vynáleze slovakistanskej parasociálnej vlády, ktorú si pospolitý ľud slovenský zvolil v hrôze z toho, že z vodovodu potečie namiesto vody LGBTQI, hrôze z toho, že budú musieť zhruba 10 minút bojovať proti ruským „bratom“ a hrôze z všadeprítomných amerických agentov,…. teda dani z cukru, ktorá musí byť, aby sa efektívnejšie bojovalo proti obezite, ktorú cukor spôsobuje z hrubých piatich percent sa v paralelnej realite rozbehla diskusia na tému, čo by sme ešte tak mohli zdaniť, aby sme jak sa hovorí prispeli k zdraviu pospolitého slovenského ľudu.

Obezita, ktorá pustoší svet blahobytu je strašná choroba a už vo svojej najmiernejšej forme spôsobuje vážne problémy, napríklad u mužov taký problém, že si muž nevidí na svoj vercajch pri močení a hrozí netrafenie prúdu do cieľa no a z toho vzniká okrem bordelu aj depresia, ktorá vedie k prejedaniu a obezite. Obézne ženy sa zasa už v miernej forme nevmestia do sedačiek na kolotočoch, ohrozujú cestnú premávku vystrkovaním bokov pri jazde na bicykli, takže na bicykli radšej nejazdia a to vedie kam? no však k obezite. A aby som nebol príliš sarkastický, tak obezita je skutočne dosť problém, akurát ju teda nespôsobujú sladené nápoje. Prvou príčinou v zozname je nedostatok pohybu, ale slovači to nehovorte, lebo slovač by mala dôverovať „odborníkom“ vlády, ktorú si vylosovala.

Po nedostatku pohybu, čo sa dosť zle zdaňuje je najčastejšou príčinou obezity všeobecné prejedanie. To má najrôznejšie príčiny, od Prader-Williho syndrómu, cez poruchu štítnej žľazy po depresiu, ktorú môže človek schytať napríklad z toho, ako mu jeho „sociálna“ vláda obžiera peňaženku. Takže by sme mohli zdaniť nákupy potravín vo všeobecnosti, ak ich týždenná spotreba dosiahne určitú „odborne“ stanovenú hranicu. Zješ 5 kilov žranice – ohrozuješ svoje zdravie, ohrozuješ fungovanie preťaženého zdravotníctva – navaľ prachy.

Alebo môžme zdaniť jednotlivé nutrienty, trebárs tuky, však niekde vo vyspelom svete to už musí fungovať. Bravčový bôčik – 100% zdanenie, slanina 200% daň, husacia masť 300% daň a hneď máme štátne výdavky, teda vlastne zdravie populácie vyriešené.

Bielkoviny síce na zozname príčin obezity nie sú, ale hádam by sa našiel niekto schopný hodiť pečiatku na štúdiu o nebezpečenstve kuracieho mäsa, fazuľovej polievky, prípadne tých marketingových proteínových oblbovákov, z ktorých nerdom generácie alfa určite sami od seba narastú polmetrové bicepsy.

Každopádne daniť sa musí, lebo nie sú peniaze a je len na zástupcoch ľudu pri koryte, ako kreatívne pristúpia v vyciciavaniu svojich poddaných, teda vlastne tých, ktorým pred voľbami sľúbili, že im pomôžu v týchto ťažkých časoch.

 

Nerešpektujem tvoj názor

05.06.2024

Kedysi strašne dávno, začiatkom pandémie takého škaredého vírusu, ktorý v tých dobách ešte nemal vedomosť, že najlepší spôsob, ako sa rozmnožiť je nezabiť svojho hostiteľa posadil vtedajší duch doby väčšinu človečenstva k monitorom a displejom zariadení určených na komunikáciu a šírenie názorov. Netrvalo dlho, kým si všakovakí podnikavci uvedomili, že Alex [...]

Free hate culture

16.05.2024

Keď sa spoločnosť nachádza v rozklade a umenie si chce zachovať svoju spoločenskú funkciu, musí zobrazovať svet ako meniteľný…… ale nie slňječkármi…… dezolátmi už určite nie…… tí druhí sú dementi, ožralci, feťáci, vlastne to ani nie sú ľudia…..tak do nich. Nuž tak nejako to od včera vyzerá nielen na sociálnych sieťach. [...]

Nestrieľaj blížneho svojho

28.12.2023

Ani tohtoročné Vianoce sa nezaobišli bez úspešného pokusu samozvaného teroristu o zapísanie sa do dejín krviprelievania a tentokrát šialený masový vrah udrel tak blízko územia Slovakistanu, až to v nejednom vyvolalo úzkosti. Zdeformované médiá hnané túžbou po senzácii začali „informovať“* (*špekulovať bez štipky morálky) o tom, kto a čo vlastne ten [...]

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči zasahovali pri požiari na Bajkalskej v Bratislave

17.06.2024 23:06

Okolnosti vzniku požiaru sú v štádiu riešenia.

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

stefan4exocet

Ľudia nevedia čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia. (Chomsky)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 198804x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu